Jump to content

rokovi za plaćanje 2/3 kazne po obveznom prekršajnom nalogu


bmsilvija

Preporučene objave

Poštovani, situacija je sljedeća: suprug je preuzeo 18.7. obvezni prekršajni nalog i s obzirom na situaciju da je kriv htjeli bismo iskoristiti mogućnost navedenu u nalogu da platimo te dvije trećine kazne. Citiram nalog: okrivljenik je dužan novčanu kaznu platiti u roku 8 dana od dana pravomoćnosti prekršajnog naloga .... Ukoliko okrivljenik u zadanom roku plati 2/3 izrečene novčane kazne smatrat će se da je kazna u cjelini plaćena.

Znači : pošto smo naknap s novcima do plaće zanima me do točno kojeg datuma imamo mogućnost plaćanja tih 2/3 kazne jer ako dođe do ovrhe računa ne bu dobro.

Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko vam stoji "od pravomoćnosti naloga", tada vam posljednji dan za plaćanje pada na 04/08.

 

Nalog je dostavljen 18/07, rok za prigovor od 8 dana počinje teći idući dan i istječe sa danom 26/07, nalog postaje pravomoćan idući dan, dakle 27/07 i od idućeg dana počinje teći rok od 8 dana za plaćanje 2/3, koji istječe sa danom 04/08.

 

Doduše, neke PP znaju malo drugačije tumačiti navedeno, ali sa njihovim rezoniranjem se ne slažem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Piše 8 dana od uručenja pn-a pa je sve jasno.

 

Krivo je, ako doista piše od uručenja. Međutim, ako piše od pravomoćnosti, vrijedi rečeno u postu #3.

 

Platila sam danas. Jel to ok?

 

Nije.Ali možda neće gledat i dalje pilit tj.naplatit 1/3.

 

Imajući u vidu odredbu o računanju rokova iz čl. 123. Prekršajnog zakona, u redu je, jer je danas posljednji dan za plaćanje - uručenje 18/07, rok kreće od 19/07 i ističe 26/07 u 24:00h.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala svima na pomoći, ne ulazi mi se u Vaše interne zavrzlame ali još jednom navodim citat iz našeg naloga: Okrivljenik je dužan novčanu kaznu platiti u roku 8 dana od dana pravomoćnosti prekršajnog naloga isključivo priloženom uputnicom na žiroračun. Ukoliko okrivljenik u zadanom roku plati 2/3 izrečene novčane kazne ... itd.

Zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 godina kasnije...
prije 16 sati , karlo11 je napisao:

bilo bi najbolje njima prikazat uplatu,tako sam bar ja uradio,nakon plaćanja kazne, odrezak uplate sam odnesao u postaju prometne policije oni si iskopirali i vratili mi odrezak uplate.

Trenutno sam 400km udaljen od te PP tako da mi nije baš praktično dostaviti.

Mislim da ću im mailom poslati. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija