Jump to content

Molim pomoć, ako imate volje i vremena


Miki2020

Preporučene objave

Pozdrav, nisam upisao pravni fakultet ovaj ljetni rok jer me uhvatio neki pesimizam u svezi pravednosti na samom fakultetu i kasnijim mogućnostima (pošto nemam vezu ). Naime , sada se pomalo kajem jer nije da me to ne interesira nego sam jednostavno pokleknuo (kukavicki ).

Sada me zanima biste li mi preporučili da upisujem pravo iduće godine? Isplati li mi se to uopće ? Pošto se ionako ne studira tamo 5 godina ,nego 6 i više .. Znači da bih bio gotov sa 26 27, moguće i 28 godina ...A ne znam kako se gleda na studente koji su već ohoho.. Druga stvar su financije , znate li možda, ako iduće godine upišem redovno ( ove sam izgubio na teret ministarstva, upisao sam nešto drugo ) , hoću li morati platit i godinu iza te prve ( mora li biti samo onih 30-34 bodova ili ukupnih 50-55 ) ? Jedino što mogu reći o sebi je da mi se dogode nekad ovakve epizode kad ne znam što bih sam sa sobom ,ali mogu reć i da brzo pamtim i gotovo upijam teoriju ( naravno ako nije preapstraktna ). Isplati li mi se ići u rijeku na pravo sad na jesen prijavit, platit ovom fakultetu zauzeto mjesto , cijeni li se rijeka UOPĆE ? Te može li se UOPĆE premjestit iz Rijeke u Zagreb i pod kojim uvjetima... ? Hvala puno dobrim ljudima koji će odgovorit na ovu žalopojku :place::place:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemojte upisivati pravo, to vam je gubljenje vremena. Upišite u Opatiji fakultet za mendžment u turizmu i ugostiteljstvu, lako ga je završiti i još ćete lakše naći posao.

 

 

Ali ne volim kada me ljudi podcjenjuju ,a imam osjećaj da će me s tim podcjenjivati.. Nije da patim na te stvari ali ne želim se kajat u životu zbog propuštenih prilika ...

 

Jeste li Vi završili pravo? Ima li uopće osoba -bez veze (obiteljske ,itd..)- šanse za pronalazak normalnog (dostojnog) posla (dakle u omjeru s tolikim trudom) ?

 

Ne znam , jako se brinem posljednjih nekoliko dana radim li ispravno sve u životu .. Ne želim se grist kasnije zbog nečeg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Mišljenja su podijeljena .. što vi mislite - Matrix- , moram još napomenut da nisam učio latinski , pa koliki to problem predstavlja i koliko osporava ako itko zna ?

 

I gleda li se na pravni fakultet u Rijeci puno lošije nego na ovaj ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Latinski vam neće predstavljati problem jer se rabi uglavnom kod načela i naziva instituta.

 

Glede Sveučilišta, ima poslodavaca koji kod dva podjednaka kandidata daju prednost onome sa diplomom zagrebačkog fakulteta, ali daleko da je to pravilo, prije iznimka. Uglavnom, službeno razlike nema. Koliko je meni poznato u time neformalnim konverzacijama, na riječki fakultet se gleda kao na drugi u zemlji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Latinski vam neće predstavljati problem jer se rabi uglavnom kod načela i naziva instituta.

 

 

Latinski i engleski jezik je itekako problem položiti na riječkom fakultetu, znam neke koji su radi ta dva predmeta koja uopće nisu bitni za struku ponavljali godinu.

 

Ažurirano

 

Ali ne volim kada me ljudi podcjenjuju ,a imam osjećaj da će me s tim podcjenjivati.. Nije da patim na te stvari ali ne želim se kajat u životu zbog propuštenih prilika ...

 

Jeste li Vi završili pravo?

 

Ne razumijem, zašto bi vas netko podcjenjivao?

 

Hvala Bogu pa nisam završila pravo, krivo mi je što sam uopće nogom kročila na taj fax, to mi je najveća glupost i greška u životu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

spletom okolnosti nisam ni ja(prvenstveno rat)vi naravno imate razloge za takav stav,no ipak je malo neprimjereno da se "pravo"na jednom pravnom portalu stavlja po strani.

 

Ovo nije pravna tema pa ne vidim zašto bi bilo neprimjereno dečku koji je u nedoumici koji fakultet odabrati, udijeliti savjet da ne učini grešku radi koje će kasnije požaliti i biti nezaposleni pravnik kao G-man recimo.

Po meni je recimo neprimjereno da netko tko nije dipl.iur na pravnom portalu dijeli pravne savjete, ali to je samo moje skromno mišljenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo nije pravna tema pa ne vidim zašto bi bilo neprimjereno
tema je na pravnom portalu
da ne učini grešku radi koje će kasnije požaliti i biti nezaposleni pravnik kao G-man recimo.
G-man isključivo zna jel napravio grešku,osobno smatram da nije.

Po meni je recimo neprimjereno da netko tko nije dipl.iur na pravnom portalu dijeli pravne savjete,

6.Pravnu pomoć u Republici Hrvatskoj mogu pružati odvjetnici članovi Hrvatske odvjetničke komore te drugi koje na to zakon ovlasti. U svim pravnim situacijama preporučamo traženje profesionalne pravne pomoći.

7.Sva mišljenja objavljena na Legalisu isključivo su informativne prirode, i treba ih shvatiti samo kao okvir za diskusiju te pokazatelj kamo u određenim situacijama krenuti, a nipošto kao siguran i provjeren pravni put.

8.Sva mišljenja objavljena na Legalis forumima, uključujući i mišljenja njegovih administratora, urednika i moderatora, predstavljaju isključivo privatna mišljenja tih osoba, a nipošto stavove organizacije Legalis ili stavove Legalis - hrvatskog pravnog portala. Službene stavove Legalis portala i pravne organizacije Legalis možete pronaći u sekciji Vijesti, podsekciji Legalis.

dečku koji je u nedoumici koji fakultet odabrati, udijeliti savjet

slažem se,no imate na raspolaganju PP.
dipl.iur
prođite forumom i uvjerite se kako su pojedini ""dipl.iur""zavili ljude u crno,no isto tako pogledajte povratne informacije korisnika koji za Legalis imaju samo riječi hvale,što će reći da vam "papir"automatizmom nedaje pamet.
. što vi mislite - Matrix
poštovani Miki,to je isključivo vaš izbor,no budući da savjet tražite na pravnom portalu,odgovor je da izaberete pravo :palac:
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Latinski i engleski jezik je itekako problem položiti na riječkom fakultetu, znam neke koji su radi ta dva predmeta koja uopće nisu bitni za struku ponavljali godinu.

 

U Zagrebu doista ne znam nikog da bi imao problema s istim predmetima, kamoli ih padao.

 

Daleko više problema imalo se sa sociologijom i povijestima (općom i nacionalnom). Kako je danas, ne bih znao.

 

Ovo nije pravna tema pa ne vidim zašto bi bilo neprimjereno dečku koji je u nedoumici koji fakultet odabrati, udijeliti savjet da ne učini grešku radi koje će kasnije požaliti i biti nezaposleni pravnik kao G-man recimo.

 

Hvala lijepa što vodite tako veliku brigu oko mene, ali siguran sam da imate i sama svojih briga, tako da nemojte trošiti vrijeme uzalud. Kamoli igrati se psihologa na pravnom portalu.

 

Po meni je recimo neprimjereno da netko tko nije dipl.iur na pravnom portalu dijeli pravne savjete, ali to je samo moje skromno mišljenje.

 

Ovime ste si sama uskočila u usta.

 

Ostalo je Matrix objasnio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po meni je recimo neprimjereno da netko tko nije dipl.iur na pravnom portalu dijeli pravne savjete, ali to je samo moje skromno mišljenje.

 

Tako je, povikaše seljaci..

 

..ja sam i za to da se ljestvica podigne na magistar prava..stvarno je neprimjereno da jedan, kao ja, KV Pomočni bagerista (kopam aršovom gdje bager ne dohvati) lupeta tu nešto o zakonima i pravu..u svijetlu tih činjenica idem se bacit pod prvi remorker..

 

No, na stranu šala i blagi sarkazam a glede "papira" i pameti...

 

Tko zna, ah nitko ništa ne zna..krhko je znanje..možda je pao trak istine u me, a možda su sanje..možda bi nam mogla...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam stava da, nažalost, dok ne probate studirati pravo ne možete znati je li to za vas ili nije.

 

Moje osobno iskustvo je takvo da me pravo tijekom prve dvije godine pravnog fakulteta nije uopće zanimalo. Onda je došla treća godina i pravni predmeti i tek onda sam shvatio da me to zanima.

 

Što se tiče fakulteta u Rijeci, Splitu i Osijeku, moje iskustvo je da poslodavci u Zagrebu primarno traže diplomu fakulteta u Zagrebu. Za ostale gradove ne znam. Jednako tako, u posljednjih 6-7 godina nisam upoznao niti čuo za nikoga tko je završio pravo i posao tražio duže od 4-5 mjeseci (ponovno napominjem, radi se o Zagrebu i u drugim gradovima je vjerojatno puno lošija situacija za zaposlenje).

 

Pogrešan je stav da će vas netko podcjenjivati ako završite ovaj ili onaj faks. Ja sam uvjeren da ja nikada ne bih uspio završiti turizam, ekonomiju, filozofski ili bilo koji drugi fakultet koji slovi kao ''lakši'' i to upravo zbog toga što me to ne zanima.

 

Radi se o izboru koji će vas usmjeriti na određeni životni put. Popričajte s ljudima koji studiraju na različitim fakultetima, informirajte se i izaberite nešto što vas zanima. Niti jedan fakultet i niti jedna struka nisu manje važni od neke druge niti ćete vi biti važniji ako upišete pravo i manje važni ako upišete neki drugi fakultet.

 

Vidim da sam i ja zalutao u neku tešku psihologiju s ovim postom..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Vam puno svima , ima li možda nekoga tko je nedavno završio , trenutno studira ili poznaje nekog tko također trenutno studira ili je u skorije vrijeme završio ?

 

Prijemni sam izvrsno napisao pa me zanima ukazuje li to na išta ? Ide mi logika i brzo pamtim , engleski mi odlično ide tako da to ne bi trebao biti problem .. No evo što mi se dogodi... Ne znam koliko je pametno upisivati to iduće godine pošto ću tad imati već 20 godina , također mogu reći da si neću uspjet priskrbit auto do pronalaženja prvog posla , a koliko sam vidio u svim oglasima za posao se traži B kategorija vozački ispit..

 

Doima mi se da se tamo isplati studirati samo "potkovanima" odnosno ,( ne želim nikog uvrijedit na forumu pa shvatite što želim reći ) -tatinim sinovima-

 

Dakle molio bih nekog da mi kaže je li dovoljna inteligencija i volja ,uz tu starost , imao bi 26 27 28 godina ... ? Ili se ne isplati studirat " prosječnim " haha mogao bih reći i "siromašnijim " ljudima

 

 

Još jednom hvala svima , apsolutno sam u dvojbi i ne znam što da napravim ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Doima mi se da se tamo isplati studirati samo "potkovanima" odnosno ,( ne želim nikog uvrijedit na forumu pa shvatite što želim reći ) -tatinim sinovima-

 

Dakle molio bih nekog da mi kaže je li dovoljna inteligencija i volja ,uz tu starost , imao bi 26 27 28 godina ... ? Ili se ne isplati studirat " prosječnim " haha mogao bih reći i "siromašnijim " ljudima

 

Ne bih se složio. Sigurno će vam biti teže nego takvima, ali isplati se..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U Zagrebu doista ne znam nikog da bi imao problema s istim predmetima, kamoli ih padao.

 

Daleko više problema imalo se sa sociologijom i povijestima (općom i nacionalnom). Kako je danas, ne bih znao.

 

 

 

Hvala lijepa što vodite tako veliku brigu oko mene, ali siguran sam da imate i sama svojih briga, tako da nemojte trošiti vrijeme uzalud. Kamoli igrati se psihologa na pravnom portalu.

 

 

 

Ovime ste si sama uskočila u usta.

 

Ostalo je Matrix objasnio.

 

G-man bez uvrede ali vaši pravni savjeti su pre loši i osobno ja vas nikad ne bi angažirala da me zastupate na sudu. Jeste li vi ikad dobili neku parnicu ?:) Pre bitne su to stvari da bi se prepuštale slučaju.

 

Prije bi rekla da pripadate policijskim nego pravosudnim krugovima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

G-man bez uvrede ali vaši pravni savjeti su pre loši i osobno ja vas nikad ne bi angažirala da me zastupate na sudu. Jeste li vi ikad dobili neku parnicu ?:) Pre bitne su to stvari da bi se prepuštale slučaju.

 

Prije bi rekla da pripadate policijskim nego pravosudnim krugovima.

 

Draga, cemu takav stav? Procitala sam tema i tema, vidjela problema i teskih ljudskih sudbina kojima su decki nesebicno pomogli savjetom. Sve one rijeci zahvale znace mnogo pa bili oni pekari, vozaci tramvaja ili pravnici. Nekako sam dojma da je u pitanju nakupljena frustracija sto se ipak nije zavrsilo pravo. Bez uvrede. Ja bih bila sretna da znam i mogu pomoci ljudima.

 

G-man ne dajte da vas ovakve objede diraju, predobri i predragi ste ljudi.

 

E Spit, Spit. Opet vi, ccc...mozda bi nam se mogla desiti ljubav. Desiti velim. Ali ja ne znam da li da je zelim ili ne zelim. Ne razumije draga to, previse je negativnosti u njoj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

G-man bez uvrede ali vaši pravni savjeti su pre loši i osobno ja vas nikad ne bi angažirala da me zastupate na sudu. Jeste li vi ikad dobili neku parnicu ?:) Pre bitne su to stvari da bi se prepuštale slučaju.

 

I recite iskreno - je li vam sada srce na mjestu? Pokazala ste tamo nekom jadnom G-manu što ga ide. Ma bravo za vas. :pljesce:

 

Neću se spuštati na vašu razinu, jer tada bih samo potvrdio da među nama nema razlike, a udaljeni smo svjetlosnim godinama. Ljudski gledano, da ne bi bilo zabune.

 

Prozivanje nekoga imenom, a nakon toga i vrijeđanje govori više o vama nego o adresatu vaših riječi. No, jedna od rijetkih privilegija moderatora je da definitivno ljude vaših "kvaliteta" i upisa ne mora tolerirati na Portalu, pa ste ujedno ovim putem isključeni. I neka vam je sa srećom na nekom drugom portalu. Ima par njih gdje će vas dočekati raširenih ruku.

 

Prije bi rekla da pripadate policijskim nego pravosudnim krugovima.

 

Ne znam dal se nas dvoje znamo odnekud, jer vidim da imate popriličnih saznanja o meni. Možda otuda animozitet? No, sad je više i nebitno.

 

G-man ne dajte da vas ovakve objede diraju, predobri i predragi ste ljudi.

 

Hvala vam na lijepim riječima, Botticellice.

 

I nemate brige, život je prekratak da se troši na pojedince, koji zbog nekih samo njima razumljivih razloga, nalaze utjehu u omalovažavanju i obezvređivanju drugih. Žalim takve ljude, ali Bože moj - njihov život, njihov izbor. A moj izbor je da sa takvim ljudima ne želim imati nikakva posla.

 

Isprika otvaraču teme za ovim svojevrsnim "privatiziranjem" iste, ali sada to staje te se može nastaviti sa raspravom glede biti upita. Molim da i ostali korisnici to imaju u vidu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Isprika otvaraču teme za ovim svojevrsnim "privatiziranjem" iste, ali sada to staje te se može nastaviti sa raspravom glede biti upita. Molim da i ostali korisnici to imaju u vidu.

 

 

Ma nema problema , samo vi to riješite , sugerirate li mi da odem u Rijeku na jesenskom , da ne gubim godinu ili da iduće godine opet upišem u Zagrebu s plaćanjem jer ću izgubiti na teret ministarstva ove godine ... ??

Kao pravnici , dajte mi savjet , hoće li mi se isplatit ići tamo i završit tamo ? Pošto sumnjam da će me prihvatit za prebacivanje u Zagreb .. ako imate ikakvih saznanja i o tome , svaki komentar je dobro došao ... Hvala svima još jednom , što više informacija to ću bolje znati :)

uređeno: od Spitfire
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nemam iskustvo studiranja u ZG i RI, nego u OS, ali jasno mi je da taj fakultet nije na nekom glasu, iz dobro poznatih razloga... ipak, ja kao pravi idealist vjerujem da dobro samostalno studiranje, bez prečica, kao i marljiv rad, mogu doprinijeti uspjehu. međutim, dio je i sreća - da baš u vrijeme kad završite bude povećana potražnja za pravnicima, da na fakultetu nekome zapnete za oko... sve je to jedan splet okolnosti koji vam nitko ne može prognozirati kako će se složiti. teško je na ovaj način izabrati studij, kalkulirajući što će vam se "isplatiti" - birajte ono što vam se čini da biste voljeli raditi čitav život (i na taj način možete pogriješiti, ali rjeđe).

 

Offt: meni su ovdje na forumu najviše pomogli nepravnici, s temama oko kojih nemam nikakvih iskustava - propisi o građenju, građevinske dozvole, prostorni planovi, propisi o policijskom postupanju i sl. s tim u svezi, i ja mislim da je G-man krasan, dobronamjeran tip... :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija