Jump to content

Vožnja u alkoholiziranom stanju


glupost1994

Preporučene objave

Pozdrav,

 

Znam da je bilo puno ovakvih tema, sve sam ih pročitao, ali svakako trebam vašu pomoć.

 

Prije par dana sam se vraćao sa fešte sa deckima s posla, svoj auto sam bio parkirao 500 metara od stana di zivim, i odlucio sam da bi bilo "pametno" da ga odvezem kuc. Mladi sam vozač i Policija me zaustavila i napirio sam 0.9, sa smjanjenjem je bilo 0.8. Policajci su bili super fer prema meni i ja prema njima. Napisali su mi OPN na 1000 kn kazne i 1. mjesec. Odmah isto jutro kada sam pokupio vozačku sam predao prigovor u kojem sam napisao sve savjete koje sam pročitao na ovom forumu, priznao sam krivicu, također sam naveo da do sada nisam imo nikakve kazne, te da mi je auto prijeko potreban zbog studentskih poslova koje radim svakodnevno. Također sam naveo da mi je od velike važnosti auto zbog egzistencije mene i obitelji zbog slabe financijse situacije.

 

E sad me zanima, kakva je mogucnost da se ukine potpuno zabrana, i također jel problem ako u prilogu nisam ništa dostavio, odnosno samo sam predao prigovor u policiju ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moguće je, ali nemoguće je reći hoće li stvarno i biti tako. Vidio si na temama svakakvih iskustava, i dobrih i loših.

 

Bilo bi dobro da si priložio neke ugovore o radu i sl., ali ako nisi, svejedno će ti uzeti u obzir ono što si napisao.

 

Ako želiš, možeš nazvati prekršajni sud i vidjeti kod koje sutkinje/suca je tvoj predmet, pa se čuti i s njima, tako da možeš i naknadno dostaviti ako što treba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Pozdrav,

Napravio sam *****rijui sad me zanima sta me okvirno ceka. Naime vozacka mi je istekla 25.05. 2016god ( prosle godine sam isto napravio *****riju voznja u pijanom stanju vozacka produzena na god dana). 05.06 me klepila murija, napuhao 2.2 ( idiot, festa, par km do kuce, pijana glava ne razmislja, kreten sta da vam kazem) e sad zavrsio sam na trijeznjenju, i ocekivao sam da ujutro idem dezurnom sucu za prekrsaje posto je bila nedjelja, ali su me pustili doma. Vozacku su zadrzali na 24sata. Proslo je 3 mj nisam jos nista dobio, nikakav poziv na sud, vec 3mj ne vozim jer cekam da mi se oduzme vozacka, tako da mi se ne baca 500+kn za ljecnicki i produzenje vozacke. Zanimam me da li su me bili obavezni odvesti sucu da mi odma skrese kaznu. I da li ce do ikakvog postupka doci posto to nisu napravili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pozdrav, da ne otvaram novu temu...

Dana 11.8.2013. pocinio sam prometni prekrsaj (voznja u alkoholiziranom stanju). Dana 19.8.2013. primam obavezni prekrsajni nalog, na koji se zalim u zadanom roku.

Nakon toga muk do danas kada primam poziv da dođem na sud 28.9.2016.

Zanima me je li prekrsaj usao u zastaru obzirom da su protekle tri godine, a kao za prekrsaje za koje se izadaje nalog zastara nastupa nakon tri godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da ne otvaram novu temu imam jedno pitanje.

Jučer sam bio podložen alkotestiranju i napuhao sam 0,60% s oduzimanje tolerancije pada na 0,5. Dobio sam kaznu od 1000 kn i 1 mj oduzimanja vozačke dozvole. Zanima me da da li je dopušteno imati 0,5% promila alkohola u krvi po zakonu ili je to kažnjivo. Nisam imao kaznu zadnjih 10 godina. Mislim pisati žalbu. Molim pravni savijet.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Pozdrav,

 

12.10.2016 su me zaustavili i napuhao sa 0.97 (-10% 0.87).

Kazna 1000kn.

Nisam sklon alkoholu pogotovo dok vozim ali eto dogodilo se i meni ta glupost.

Ovo mi je prvi ozbiljniji prekršaj od kad imam vozačku dozvolu i od kad vozim (1994god.)

S obzirom da sam nezaposlen mislio sam pisati prigovor i predložiti da to odradim dobrovoljnim radom umjesto kazne.

 

Hvala na odgovorima i prijedlozima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija