Jump to content

Pozajmica


MirnaGH

Preporučene objave

Molim mišljenje.

 

Fizička osoba iz BiH bi mi dala pozajmicu. S tom bi pozajmicom kupila kuću u Hrvatskoj za tu osobu. Nakon određenog vremena kada on sredi papire i dobije drugo državljanstvo (EU) kuću bi mu kao prodala tj. anulirali bi sve.

Ovo bi u principu bila pomoć oko kupnje kuće jer je ponuda koju je dobio jako povoljna pa da mu to ne propadne.

 

Koji su zakonski okviri i naravno plaćanje poreza na ovakvu transakciju?

 

Ne želim nikoga varati al ak ne moram baš 10 puta platiti porez na istu svotu rado ne bih

 

Hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jasno mi je placanje poreza na kupnju tj.prodaju no sto je s beskamatnom pozajmicom? Kad mi novci sjednu na racun zar se nitko nece pitati od kud takva svota na racunu cca 150.000 €?

 

Ne mozemo ici direktno kupac/prodavatelj jer je kupac BiH drzavljanin a Ministarstvo pravosudja mi je reklo da oni moraju biti prijavljeni u RH ili otvoriti tvrtku u RH

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne mozemo ici direktno kupac/prodavatelj jer je kupac BiH drzavljanin a Ministarstvo pravosudja mi je reklo da oni moraju biti prijavljeni u RH ili otvoriti tvrtku u RH
jasno,naglasak je bio u odgovoru ...po pravilima koja vrijede za stranog državljanina....
Kad mi novci sjednu na racun zar se nitko nece pitati od kud takva svota na racunu cca 150.000 €?
jasno da će se zapitati,zato treba imati osnovu u vidu ugovora o zajmu,iz kojeg treba biti vidljivo da zajmodavac neostvaruje dobit,odnosno da je zajam bez ugovornih kamata.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija