Jump to content

Uzdržavani član - zakon o dporezu na dohodak


giovani2801

Preporučene objave

Pozdrav,

 

prijavio sam uzdržavanog člana obitelji za povrat poreza za 2015.

Uzdržavani član je umirovljenica čija je mj. mirovina 900 kn i ne prelazi 13 000 kn godišnje.No odbijena mi je porezna prijava jer se uračunava i dodatnih 400 kn koje daje grad Zagreb kao pomoć umirovljenicima.

 

U čl. 36. Zakona o porezu na dohodak je navedeno da se ne uzimaju u obzir primici prema posebnim propisima po osnovi socijalnih potpora.

Danas sam dobio odgovor od porezne da je to točno ali isto tako se niti ne izuzimaju u svrhu utvrđivanja primitaka uzdržavanih članova.

 

Ima li itko informaciju da li je ovo u potpunosti točno i kako to da jedan članak zakona pobija drugi?

 

odgovor porezne:

Novčani dodaci uz mirovinu sukladno čl. 9. stavak 2. točka 2.7. Zakona o porezu na dohodak („dodaci uz mirovinu koje umirovljenicima isplaćuju jedinice lokalne i područne (regionalne) samouprave, na temelju svojih općih akata i za koje su sredstva planirana u proračunima tih jedinica“) su primici koji se ne smatraju dohotkom, ali nisu primici koji bi bili izuzeti u svrhu utvrđivanja primitaka uzdržavanih članova.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija