Jump to content

status umjetnika - doprinosi


aurax

Preporučene objave

pozdrav,

 

da li netko zna - danas mi je knjigovodja rekao da ako netko ima status "renomiranog umjetika" da mu drzava placa doprinose,

 

ali pitanje je - ko odredjuje taj status?/ tj recimo da jesam renomirani umjetnik, i da imam dovoljan broj izlozbi i sl,

kome bih, tj od koga, trebao traziti ovaj status da bi me mogli izuzeti iz doprinosa.. tj prvi put sam to danas cuo... pa ne znam koja organizacija

takav status uopste dodjeljuje..:hekla:

 

hvalaaa!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

samostalni umjetnik na temelju svoga umjetničkog rada ima pravo postati članom HZSU-a te podnijeti zahtjev da mu se doprinosi za mirovinsko i invalidsko te zdravstveno osiguranje plaćaju iz sredstava proračuna Republike Hrvatske, ukoliko udovoljava kriterijima iz Pravilnika o postupku i uvjetima za priznavanje prava samostalnih umjetnika na uplatu doprinosa za mirovinsko i invalidsko te zdravstveno osiguranje iz sredstava proračuna Republike Hrvatske.

 

Zahtjev za priznavanje prava za uplatu doprinosa podnosi se Stručnom povjerenstvu, putem Hrvatske zajednice samostalnih umjetnika, u vremenu od 1. do 15. ožujka tekuće godine. Uz zatjev za priznavanje prava na uplatu doprinosa iz čl.6 Pravilnika, samostalni umjetnik treba priložiti:

 

-popis sveukupnog profesionalnog umjetničkog javnog djelovanja po godinama

-potvrdu umjetničke strukovne udruge (iz članka 10. točke 3. Pravilnika, koja je imenovala članove i zamjenike članova Stručnih povjerenstava) primarnog područja umjetničkog stvaralaštva podnositelja zahtjeva o ispunjavanju umjetničkih brojčanih kriterija iz IV. dijela Pravilnika, u kojoj je po godinama navedeno i zbrojeno profesionalno umjetničko javno djelovanje posljednjih pet kalendarskih godina

-dokumentaciju o realizaciji u primarnom području umjetničkog stvaralaštva posljednjih pet kalendarskih godina i

-presliku osobne iskaznice.,

 

kao i potvrde porezne iz čl.8. za prethodne tri godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija