Jump to content

Sudužnik


anonimno

Preporučene objave

Molila bih info, ako netko zna; da li je moguće biti nekome sudužnik i potpisati kod odvjetnika dodatni ugovor, u kojem će se navesti, da se osoba obavezuje stan prodati, ukoliko ga neće moći isplaćivati (tj. kredit) i da se neće naplaćivati od mene, kao sudužnika, tj. od moje imovine ?

HvalaSudužnikSudužnik

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A o cemu se radi? Kreditu kod neke banke? Ili pozajmici fizicke osobe? Ili nesto trece?

 

Ako je banka u pitanju, a najcesce jest, tesko ili nikako. Naime, obicno se i traze ili vase vlastite mjenice ili neko osiguranje trazbine ili vas potpis na ugovoru kojim suglasno postajete solidarni jamac sto znaci da cete odgovarati za dug jednako kao i onaj kojem ste jamac. Banka se cak moze odluciti koga ce prvo pozvati na isplatu duga ako duznik ne placa redovito, znaci moze prvo pozvati vas pa se vi onda morate od duznika naplatiti dragovoljno ili preko parnice. Ne vjerujte da bi banka isla u nesto sto njoj nije milion posto sigurno i bez opasnosti da ce vas ili njega morati natjerivati da prodate stan. Mozda mu cak i stavljaju hipoteku na taj stan pa ce on otici u vlasnistvo banke prije nego realizirate taj ugovor koji spominjete. O cemu god se radilo.

 

Jako ste malo toga napisali pa moram pogadjati sto je na stvari. Mozda je nesto sasvim peto. Ali nista mi ne zvuci kao dobro....ili ja nisam imala u praksi takav predmet. :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija