Jump to content

Cekanje na odgovor na zahtjev za drzavljanstvo


Heisenberg

Preporučene objave

Pozdrav! Zanimaju me iskustva ljudi koji su cekali odgovor na zahtjev za drzavljanstvo RH. Koliko su dugo cekali ili cekaju, ima li nacina da se informiram o stanju svog zahtjeva, te kome se obratiti za bilo kakvu pomoc i informaciju. U trecem mjesecu 2015.god sam aplicirao za hrv drzavljanstvo u policijskoj postaji na teritoriji rep Hrvatske, da bi u desetom mjesecu dobio zahtjev za nadopunu dokumentacije. Nakon sto sam dostavio trazeno od tada vise nemam nikakvu povratnu informaciju. Povremeno proveravam u pol. postaji dal je sta stiglo ali nista nema. Vec sam lagano zabrinut pa me zanima ima li nacina da saznam sto se dogadja. Da li i kome se obratiti? Ako nnetko zna nesto neka pise :-) hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

Pozdrav jos jednom :-) ne zelim da se ponavljam po ko zna koji put, sve relevantne podatke vezane za svoj "slucaj" sam vec izlozio, te bi htio posto sam vec u teskoj depresiji usled cekanja na odgovor na zahtjev za primitak u hrvatsko drzavljanstvo da pitam da li postoji bilo kakav nacin da ubrzam taj postupak. Ako itko zna, ili ima neka iskustva, molio bi da me informira ovdje. Cekam vec 2 godine, od nadopune zahtjeva je proslo god i po, a na moj upit mejlom odgovor je da je u toku utvrdjivanje relevantnih cinjenica i da cekam odgovor.. sto sam i sam mogao zakljuciti i bez tog odgovorA. Ocajan sam, ne mogu se pomiriti s tim da ne mogu ama bas nista uciniti vec samo cekati skrstenih ruku. Nadam se da mi netko moze dati kakvu korisnu informaciju :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li je policijska stanica zaduzena za obradu podataka i donosenje odluke, ili nadlezno ministarstvo? Vise ljudi je pisalo da se odgovor brze dobija kada se preda u stanici, ali mislim da nebi smela da postoji ozbiljnija razlika... Ja predajem u februaru, tada cu imati par dana slobodno, pa razmisljam da li da predam u veleposlanstvu ili u najblizoj policijskoj stanici na teritoriji RH

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li je policijska stanica zaduzena za obradu podataka i donosenje odluke, ili nadlezno ministarstvo? Vise ljudi je pisalo da se odgovor brze dobija kada se preda u stanici, ali mislim da nebi smela da postoji ozbiljnija razlika... Ja predajem u februaru, tada cu imati par dana slobodno, pa razmisljam da li da predam u veleposlanstvu ili u najblizoj policijskoj stanici na teritoriji RH

 

Ne, policija kao stanica i/ili uprava nije zadužena za prijem i obradu podataka vezanih za državljanstvo. To radi MUP RH, mada pod njih spada i policija. Dokumenti se podnose u stanicu ili upravu policije ali oni samo prosljede zahtjev za Ministarstvo. Ukoliko nemaš reguliran boravak u RH, nije moguće "ostaviti" zahtjev na teritoriju RH. Moraš ići putem konzularnog ureda. Bez prijave boravka NIJE MOGUĆE podnijeti zahtjev u RH. To ti garantiram iz iskustva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav jos jednom :-) ne zelim da se ponavljam po ko zna koji put, sve relevantne podatke vezane za svoj "slucaj" sam vec izlozio, te bi htio posto sam vec u teskoj depresiji usled cekanja na odgovor na zahtjev za primitak u hrvatsko drzavljanstvo da pitam da li postoji bilo kakav nacin da ubrzam taj postupak. Ako itko zna, ili ima neka iskustva, molio bi da me informira ovdje. Cekam vec 2 godine, od nadopune zahtjeva je proslo god i po, a na moj upit mejlom odgovor je da je u toku utvrdjivanje relevantnih cinjenica i da cekam odgovor.. sto sam i sam mogao zakljuciti i bez tog odgovorA. Ocajan sam, ne mogu se pomiriti s tim da ne mogu ama bas nista uciniti vec samo cekati skrstenih ruku. Nadam se da mi netko moze dati kakvu korisnu informaciju :-)

 

Kod tebe je bar utvrdjivanje činjenica:D

Meni je stigao odgovor na upit:"...zahtjev za primitak u hrvatsko državljanstvo u postupku rješavanja kod nadležnog tijela RH (MUP).Kad dobijemo bilo kakav odgovor dobit ćete ili pismeni ili telefonski poziv."

Vjerojatno nisu ni otvorili dokumente :D :D :D mada je prošlo već 7 mj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@Jask i meni je receno da se brze dobija ako predas u Hr ali vjeruj mi to nista ne mora da znaci. Ja cekam 2 pune god, predao sam u hr, a za to vreme neko bi 3puta dobio odgovor! Sve ti zavisi od tog editirao moderator koji resava tvoj slucaj pa ako je on isfrustriran onda se iskaljuje na tebi a s druge strane u medjuvremenu hr drzavljani postaju ljudi koji slave slavu u pravoslavnoj crkvi i clanovi su srpske radikalne stranke.. a ja koji imam dokaze za sebe, roditelje, babe, dede, ja cekam i grickam nokte. Sramota, ali stvarno! Nisam mogao ni zamisliti na kom nivou je ceo taj sistem i uredjenje u hrvatskoj! Sve je to isto editirao moderator kao i ovde u Srbiji, ocigledno je EU samo stvar na papiru a u praksi dzungla administracije.. strasno

 

Ažurirano

 

A kome si slao upit, na koji mail ako nije tajna?

uređeno: od G-man
neprimjereno izražavanje
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Citao sam negde na ovom ili nekom slicnom forumu da je prosle godine jedan momak dobio drzavljanstvo za 3 mjeseca, da ima dosta slucajeva gde se sve zavrsava za 6, 7 mjeseci, bas sam se ponadao...

Da li su vam uzeli originalne dokumente - izvod iz matice rodjenih i domovnice od predaka, ili su kopirali i vratili? Pitam jer bih htio da predam zajedno sa bratom, a imamo po jedan primjerak od tih dokumenata...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nzm koliko je "editirao moderator", nadam se ne puno ali za jednog znam sigurno jer taj/ta mene jase vise od 2 godine. Ako jedan sluzbenik resi slucaj za 6mjeseci, nek je i cijela godina potrebna, a neki ne rjesi ni za 2,3 god, onda je svakom normalnom covjeku jasno o cem se radi. I ne priznajem tu onu njihovu standard pricu o "subjektivnoj kompleksnosti svakog predmeta" jer iako je svaki predmet sebi svojstven svi prilazu iste ilislicne papire i sve se svodi na to dal ispunjavas uslove ili ne. Pa onda jednom predas pa te odbiju a drugi put s istim papirima dobijes drzavljanstvo..znaci, drugi put nisi naisao na majmuna. A sto je najgore, nece ni da posalju odbijenicu odma, ako vec smatra da ne ispunjavas uvjete, nego te vuku za nos par godina, vjerojatno u nadi da odustanes sam od toga. A ako fali sluzbenika siguran sam da postoji na burzi zainteresiranih koji bi vec sutramogli poceti da rade. I samo da kazem, nije mi namjera da se i sa kim raspravljam i svadjam ovim putem, jednostavno mrzim nepravdu i ne vidim nacina da se opravda nerad, lenjost ili necije bahacenje zato sto znaju da 99% ljudi uzima drzavljanstva zbog slobodnog kretanja i rada u eu. Srecom, ja sam u medjuvremenu zaposlen u jednoj IT firmi i vise mi "be gori pod nogama" ali mozda moje iskustvo bude nekom korisno za u buduce.

uređeno: od G-man
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mogu da kažem kako sam suglasan sa tobom. Lično sam se našao tjekom prošle godine u centralnom općinskom uredu za dokumenta, prijave, sl. u centru Zagreba. od, msm 20-ak njih je samo troje radilo. U takvim uvjetima ni pućanstvo Hrvatske ne može da pribavi dokumenta, a stranci su boravili ispred pa sve niz stubište pa na glavnom ulazu u zgradu. Sramo živa. Ista zgrada, drugi sprat, podnošenje zahtjeva za primitak, 11.00h, jedna žena radi. Na upit o podnesku za državljanstvo, žena prestaje da lakira nokte, diže se i otvara ormar da mi pokaže kako je zatrpana predmetima, i zaista je bilo nekih 30-40 zahtjeva. Onda to treba da proslijedi za Ministarstvo..... I sada zamisli ako se pronadje ista ili slična osoba na rješavanju tvog slučaja. Sve je to užasno sporo, traljavo. Bar koliko sam načuo, ukoliko nemaš ispunjene pretpostavke za stjecanje istog, uruče ti odbijenicu u roku 3-6 mj. bez obzira da li je putem konzularnog ureda ili direktno u p. postaju/upravu. Valjda ne "zavlače" 1-2 godine sa odbijenicom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...

To i dalje nije opravdanje da jedan zahtjev provjeravaju 2-3 godine. Nitko nije rekao da MUP ima malo zahtjeva, svi mi znamo da je gomila toga na rješavanju, ali jednostavno nije moguće da se jedan zahtjev provjerava 1000 dana! Jer naknadno zaprimljeni zahtjevi nisu rješeni ništa brže, već se i za njihovo rješavanje čeka jednako toliko. Ma koliko je svaki zahtjev specifičan, svaki od njih ima univerzalne dokumente da bi se ispunile pretpostavke: osobni dokumenti + nac. izjašnjavanje u p. prometu...a to je tek nekoliko dokumenata. I kolega Heisenberg iznad je naveo da je prošlo 18 mj od nadopune, a za istu ne vjerujem da je uputio više od 5 dokumenata.... Kako god, jako je sporo i traljavo. Ne treba tražiti opravdanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naravno da nema opravdanja za sporost i nerad..ili bolje receno - selektivni rad! Ovdje kod nas je aktuelna ta prica oko hrv drzavljanstva i postoje ljudi koji "rjesavaju stvar" brzo i efikasno, i verovatno ilegalno. Znaci, platis tom posredniku i on ti odradi sve u rekordnom roku, a cak iako realno nisi hrvat!! To su ili neki muljatori koji znaju gdje treba podmazati sa kojom stotinom eura ili cak znam za lika koji je u hrvatskom nacionalnom vijecu i ista je prica. Znaci, postoje pripriteti kod tih sluzbenika koji resavaju zahtjeve pa moj npr.zahtjev kad dodje na vrh gomile opet zavrsi na dnu posto ti korumpirani budu prioritetniji. Eto, da se ne lazemo to je razlog.. a ja misleci da posto imam dokaze za sebe, oca, majku, ocevu porodicu cijelu, treba da pedam kako bog zapovjeda, na legalan nacin, sad nek cekam do besvesti dok kriminalci i olos dobija drzavljanstvo ekspresno, u roku mjesec, dva. Ali, tako je kako je, na zalost ne mogu tu ni ja ni itko drugi nista da promjenim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...
, sivko je napisao:

previše je raznih igrača uključeno u igru a pogotovo kad su u pitanju 2 ili 3 različita ministarstva.kako uvijek biva uvijek netko ide preko reda.

Ukoliko predajemo zahtjev za primitak u nekoj dr.drzavi, tacnije BiH preko konzularnog ureda, koja su sve ministarstva umjesana? Zar ne odlucuje o primitku samo Zagreb ili? Hvala unaprijed :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Heisenberg je napisao:

Naravno da nema opravdanja za sporost i nerad..ili bolje receno - selektivni rad! Ovdje kod nas je aktuelna ta prica oko hrv drzavljanstva i postoje ljudi koji "rjesavaju stvar" brzo i efikasno, i verovatno ilegalno. Znaci, platis tom posredniku i on ti odradi sve u rekordnom roku, a cak iako realno nisi hrvat!! To su ili neki muljatori koji znaju gdje treba podmazati sa kojom stotinom eura ili cak znam za lika koji je u hrvatskom nacionalnom vijecu i ista je prica. Znaci, postoje pripriteti kod tih sluzbenika koji resavaju zahtjeve pa moj npr.zahtjev kad dodje na vrh gomile opet zavrsi na dnu posto ti korumpirani budu prioritetniji. Eto, da se ne lazemo to je razlog.. a ja misleci da posto imam dokaze za sebe, oca, majku, ocevu porodicu cijelu, treba da pedam kako bog zapovjeda, na legalan nacin, sad nek cekam do besvesti dok kriminalci i olos dobija drzavljanstvo ekspresno, u roku mjesec, dva. Ali, tako je kako je, na zalost ne mogu tu ni ja ni itko drugi nista da promjenim.

Heisenberg, zanima me jesi li dobio pozitivan odgovor? Ja sam predala 21.6.2017.i jos uvijek nisam dobila nikakav odgovor. Mama i ja smo zajedno predale u konzularnom uredu u Tuzli.. slala sam mail mupu Hrvatske gdje su napisali da za mamu utvrdjuju jos neku cinjenicu ( obavještavamo Vas da smo u svrhu utvrđivanja relevantnih činjenica od drugih tijela javne vlasti zatražili potrebna izvješća vezana za ispunjenje zakonske pretpostavke poštivanja pravnog poretka Republike Hrvatske iz članka 8. stavka 1. točke 5. Zakona o hrvatskom državljanstvu („Narodne novine“, broj 53/91, 70/91-ispravak, 28/92, 113/93, 130/11 i 110/15) )  i da ce dobiti konacnu odluku prema mjestu podnosenja zahtjeva, a meni samo da cu dobiti odluku po mjestu podnosenja. Nisu trazili nikakvu nadopunu.. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , vedranamiroslavv je napisao:

Ukoliko predajemo zahtjev za primitak u nekoj dr.drzavi, tacnije BiH preko konzularnog ureda, koja su sve ministarstva umjesana? Zar ne odlucuje o primitku samo Zagreb ili? Hvala unaprijed :)

MUP i MVEP.Jedni primaju (konzulat) pa šalju u ZG s onda ovi šalju MUP-u pa tako nazad a zna se kako sporo takva pošta ide.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na koji mail se informisete o stanju zahtjeva? Ja sam ranije zvao konzulat, oni su slali pozurnicu, ali konkretnu povratnu informaciju jos nisam dobio.

Jedini mail koji sam nasao je pitanja@mup.hr ali mi ne djeluje da cu putem njega dobiti odjel za rjesavanje zahtjeva primitka u drzavljanstvo. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam slala na taj mail..  i ja sam dobila povratni mail u roku od 2-3 dana, i to su u tom mailu napisali odvojeno prvo za moju mamu da utvrdjuju jos neku cinjenicu..i onda dole na moje ime da cu dobiti konacnu odluku po mestu podnosenja.. i ja cu u decembru kad prodje godina i po zamoliti za pozurnicu ako ne stigne nikakav odgovor :)

Koliko dugo ti cekas?

, Heisenberg je napisao:

Naravno da nema opravdanja za sporost i nerad..ili bolje receno - selektivni rad! Ovdje kod nas je aktuelna ta prica oko hrv drzavljanstva i postoje ljudi koji "rjesavaju stvar" brzo i efikasno, i verovatno ilegalno. Znaci, platis tom posredniku i on ti odradi sve u rekordnom roku, a cak iako realno nisi hrvat!! To su ili neki muljatori koji znaju gdje treba podmazati sa kojom stotinom eura ili cak znam za lika koji je u hrvatskom nacionalnom vijecu i ista je prica. Znaci, postoje pripriteti kod tih sluzbenika koji resavaju zahtjeve pa moj npr.zahtjev kad dodje na vrh gomile opet zavrsi na dnu posto ti korumpirani budu prioritetniji. Eto, da se ne lazemo to je razlog.. a ja misleci da posto imam dokaze za sebe, oca, majku, ocevu porodicu cijelu, treba da pedam kako bog zapovjeda, na legalan nacin, sad nek cekam do besvesti dok kriminalci i olos dobija drzavljanstvo ekspresno, u roku mjesec, dva. Ali, tako je kako je, na zalost ne mogu tu ni ja ni itko drugi nista da promjenim.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana M**,   
 
obavještavamo Vas da smo u svrhu utvrđivanja relevantnih činjenica od drugih tijela javne vlasti zatražili potrebna izvješća vezana za ispunjenje zakonske pretpostavke poštivanja pravnog poretka Republike Hrvatske iz članka 8. stavka 1. točke 5. Zakona o hrvatskom državljanstvu („Narodne novine“, broj 53/91, 70/91-ispravak, 28/92, 113/93, 130/11 i 110/15). Nakon što zaprimimo traženo, okončati ćemo postupak meritornom odlukom koja će  Vam biti uručena prema mjestu podnošenja zahtjeva.      

 

S poštovanjem,

 

Poštovana Vedrana,

 

zaprimili smo Vaš upit kojim tražite obavijest o statusu predmeta u svezi Vašeg zahtjeva za stjecanje hrvatskog državljanstva. O donesenoj odluci povodom Vašeg zahtjeva biti ćete obaviješteni prema mjestu podnošenja zahtjeva.

 

S poštovanjem,

 

 

1488369328612_PastedImage

Ministarstvo unutarnjih poslova/Ministry of the Interior

Kabinet ministra/Minister's Office

Služba za odnose s javnošću/Public Relations Department

Ulica grada Vukovara 33

Zagreb  10000, Hrvatska

To je bio odgovor.. :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahtjev sam predao u Beogradu 3 mjeseca prije tebe, a zajedno sa svojim bratom. Slican slucaj kao tvoj, samo sto nisam predavao toliko puno dokumenata na kojima nije bilo rubrike nacionalnost. Doduse nisam ni predao dokumenta od ujaka ucesnika domovinskog rata, mislio sam da nije relevantno, samo najuza porodica, direktni potomci... Ako sam dobro ispratio, ukoliko postoji potreba za dopunom dokumenata zahtjev salju u roku od 3 do 6 mjeseci. Nakon toga zahtjev se obradjuje, a rjesenje stize, ako je pozitivno, u roku od 1 do 1,5 godine. Ako u naredna 2 mjeseca ne dobijem/o odgovor, necu ni iscekivati nesto pozitivno. Mogu da napisu negativno rjesenje uz obrazlozenje da nije bilo dovoljno dokaza...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 8 minuta, Jask je napisao:

Zahtjev sam predao u Beogradu 3 mjeseca prije tebe, a zajedno sa svojim bratom. Slican slucaj kao tvoj, samo sto nisam predavao toliko puno dokumenata na kojima nije bilo rubrike nacionalnost. Doduse nisam ni predao dokumenta od ujaka ucesnika domovinskog rata, mislio sam da nije relevantno, samo najuza porodica, direktni potomci... Ako sam dobro ispratio, ukoliko postoji potreba za dopunom dokumenata zahtjev salju u roku od 3 do 6 mjeseci. Nakon toga zahtjev se obradjuje, a rjesenje stize, ako je pozitivno, u roku od 1 do 1,5 godine. Ako u naredna 2 mjeseca ne dobijem/o odgovor, necu ni iscekivati nesto pozitivno. Mogu da napisu negativno rjesenje uz obrazlozenje da nije bilo dovoljno dokaza...

Pa  mama je predala to sve zbog svoje brace..to su njeni najblizi otac majka braca..a zena u konzulatu je i za mene to sve rekla da ce priloziti..mama je predala puno vise za sebe nego ja..a nas predmet je zajednicki..mamin i moj..zajedno predale..ja sam rodjena u novembru 91..ja nigdje nisam imala sansu da se izjasnim sem u rodnom listu i na tom popisu 2013 sto ne daju.. bice  sta bude :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dok sam prosle godine cekao u redu ispred konzulata u Beogradu pricao sam sa jednom starijom gospodjom, rekao bih da je imala oko 55-60 godina. Kaze da je zahtjev prvi put predala 2012. godine, a odbijena 2015. da bi 2016 predala ponovo sa potpuno istim dokumentima i dobila drzavljanstvo za manje od godinu dana. Ima neku imovinu u Zagrebu ako sam dobro zapamtio, i mnogo joj je lakse da rjesava probleme kao drzavljanka RH. Uglavnom, izgleda da mnogo toga zavisi i od onoga ko uzme vas predmet. Ovde sam na forumu procitao pricu nekog korisnika koji je 3x predao sa istim dokumentima i 3x ekspresno odbijen, jer nije imao osobnih dokaza o izjasnjavanju po nacionalnosti, samo za jednog roditelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A ja imam prijateljicu  iz istog mjesta odakle je moja mama, koja je predala prije 4 godine zajedno s ocem i jedini dokaz koji su oni imali je: za njenog oca s popisa 1991 da je Hrvat.. i dobili su kroz godinu i po malo vise.. ona je i starija od mene 3 godine i za sebe nema ama bas nigdje da joj pise da je Hrvatica cak ni u rodnom listu nije naknadno upisala, a imala je samo potvrdu od hkd i svedodzbe da je ucila hrvatski!..ne znam dal se moze dobiti sta s popisa koji je bio prije 1991..dal je to bila 80i neka..tacno bih se trebala raspitati i za to :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

1992 sam rođen u Imotskom u svakom papiru i svjedožbi piše da sam Hrvat.

2000otac odlazi u imotski a možda i ranije i koliko sam po njegovim riječima shvatio odjavljuje iz Imotskog.

12.12.2017 skupim sve papire i predam u Mostaru...i čekam ...nedavno pošaljem e-mail Mupu RH njihov odgovor je bio da utvrđuju činjenice poštujem li pravni poredak RH. znali netko jeli ti zadnji korak k dobivanju državljanstva ili....

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, sivko je napisao:

Nema roka.

shvatam i ja da nema roka...

ali vjerovatno postoje ti neki koraci gdje provjeravaju po člancima zakona...

dobio sam ovaj odgovor prije par dana

Poštovani,  

 

obavještavamo Vas da smo u svrhu utvrđivanja relevantnih činjenica od drugih tijela javne vlasti zatražili potrebna izvješća vezana za ispunjenje zakonske pretpostavke poštivanja pravnog poretka Republike Hrvatske. Nakon što zaprimimo traženo, okončati ćemo postupak meritornom odlukom koja će  Vam biti uručena prema mjestu podnošenja zahtjeva.

 

S poštovanjem,

 

 

image.png.9ce0b7d75a634c9699644765796c95f8.png

Ministarstvo unutarnjih poslova/Ministry of the Interior

Kabinet ministra/Minister's Office

Služba za odnose s javnošću/Public Relations Department

Ulica grada Vukovara 33

Zagreb  10000, Hrvatska

 

pa eto ako je netko dobio ovakvu obavjest od mup-a koliko je poslje nje čekao na domovnicu.

moji su svi hrvati samo živimo u BiH i niko nikada nije od mojih tražio domovnicu.. svugdje sam zapisan kao hrvat,škola u mostaru po hrv jeziku...najstarije što sam im priložio bilo je vjenčani list mog pok.djeda i bake. gdje se također iznašnjavaju kao hrvati.

nudi mi se posao u HR ali ne mogu raditi bez državljanstva tj.bez domovnice i to me frustrira... kao što sam napisao u prehodnom postu 12.12.2017 sam predao zahtjev...čak i slao u pdf neki obrazac za ubrzavanje postupka domovnice taj obrazac su mi poslali na e-mail ovi iz ureda za hrvate izvan domovine.... tako jednostavno me ubi u pojam čekanje...

ono na svakom papiru piše da sam hrvat,svi moji,rođen također u HR...

ma za poluditi :D ali eto..

izvinite na pravopisnim greškama...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, pajdo1234 je napisao:

shvatam i ja da nema roka...

ali vjerovatno postoje ti neki koraci gdje provjeravaju po člancima zakona...

dobio sam ovaj odgovor prije par dana

Poštovani,  

 

obavještavamo Vas da smo u svrhu utvrđivanja relevantnih činjenica od drugih tijela javne vlasti zatražili potrebna izvješća vezana za ispunjenje zakonske pretpostavke poštivanja pravnog poretka Republike Hrvatske. Nakon što zaprimimo traženo, okončati ćemo postupak meritornom odlukom koja će  Vam biti uručena prema mjestu podnošenja zahtjeva.

 

S poštovanjem,

 

 

image.png.9ce0b7d75a634c9699644765796c95f8.png

Ministarstvo unutarnjih poslova/Ministry of the Interior

Kabinet ministra/Minister's Office

Služba za odnose s javnošću/Public Relations Department

Ulica grada Vukovara 33

Zagreb  10000, Hrvatska

 

pa eto ako je netko dobio ovakvu obavjest od mup-a koliko je poslje nje čekao na domovnicu.

moji su svi hrvati samo živimo u BiH i niko nikada nije od mojih tražio domovnicu.. svugdje sam zapisan kao hrvat,škola u mostaru po hrv jeziku...najstarije što sam im priložio bilo je vjenčani list mog pok.djeda i bake. gdje se također iznašnjavaju kao hrvati.

nudi mi se posao u HR ali ne mogu raditi bez državljanstva tj.bez domovnice i to me frustrira... kao što sam napisao u prehodnom postu 12.12.2017 sam predao zahtjev...čak i slao u pdf neki obrazac za ubrzavanje postupka domovnice taj obrazac su mi poslali na e-mail ovi iz ureda za hrvate izvan domovine.... tako jednostavno me ubi u pojam čekanje...

ono na svakom papiru piše da sam hrvat,svi moji,rođen također u HR...

ma za poluditi :D ali eto..

izvinite na pravopisnim greškama...

Moja mama je dobila ovaj isti, identican odgovor u junu ove godine.. ja sam poslala mail.. znaci proslo je od tada pola godine i dalje nema nekog odgovora.. 😐 predale smo zajedno 21.6.2017. U Tuzli.. ako se sta desi kod tebe javljaj. :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 14 minuta, vedranamiroslavv je napisao:

Moja mama je dobila ovaj isti, identican odgovor u junu ove godine.. ja sam poslala mail.. znaci proslo je od tada pola godine i dalje nema nekog odgovora.. 😐 predale smo zajedno 21.6.2017. U Tuzli.. ako se sta desi kod tebe javljaj. :)

koliko sam shvatio iz vaših postova vaš otac je srbin iako niste priložili taj papir kad ste predavali za domovnicu...napisali ste mislim da vam se majka izjasnila kao hrvatica prije možda prije 25-tak godina ako se dobro sjećam

u mene je stvar potpuno drugačija ono što se kaže od stoljeća 7 svi moji se vode kao hrvati ali eto živimo u BiH i uzeli svi državljasntvo Bosne.

po nekoj logici i zdravom razumu nadam se ranijem riješavanju postupka nego vi jer je u vas situacija složenija nego u mene.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 56 minuta, pajdo1234 je napisao:

koliko sam shvatio iz vaših postova vaš otac je srbin iako niste priložili taj papir kad ste predavali za domovnicu...napisali ste mislim da vam se majka izjasnila kao hrvatica prije možda prije 25-tak godina ako se dobro sjećam

u mene je stvar potpuno drugačija ono što se kaže od stoljeća 7 svi moji se vode kao hrvati ali eto živimo u BiH i uzeli svi državljasntvo Bosne.

po nekoj logici i zdravom razumu nadam se ranijem riješavanju postupka nego vi jer je u vas situacija složenija nego u mene.

Vi ste pitalo jel neko dobio isti odg..ja sam rekla da je moja mama i sve sam objasnila.. nadajuci se da ce vam to pomoci. I ja se nadam da cete vi dobiti i ja nemam nista protiv.. oni znaju da je moj tata srbin ja sam to napisala ali takodje poznajem dosta ljudi koji su iz mjesanog braka, ovakvog ili onakvog nebitno..i gdje je mama Hrvatica a tata Srbin i obrnuto i njihova djeca imaju drz.od oba roditelja.. uglavnom nebitno ja vam zelim da sto prije dobijete odg! :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Poštovani,  

 


molimo za Vaše strpljenje i razumijevanje, obzirom da je u tijeku utvrđivanja relevantnih činjenica od drugih tijela javne vlasti, od kojih smo zatražili potrebna izvješća vezana za ispunjenje zakonske pretpostavke poštivanja pravnog poretka Republike Hrvatske te nakon što zaprimimo traženo, okončati ćemo postupak meritornom odlukom. Odluka će  Vam biti uručena prema mjestu podnošenja zahtjeva.

 

S poštovanjem,

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
, sivko je napisao:

Previše je igrača u igri (mup, MVPEI, temeljna policija...),malo onih koji odrađuju predmete a posla previše.

čitao sam da 85% Hercegovaca ima državljanstvo eto ja valjda spadam među tih 15% . jednostavno napisao sam dosta oštar e-mail mup-u.

jer ne mogu oni tvrditi da sve ovisi o složenosti slučaja a velike složenosti dati hrvatu iz BiH državljanstvo.

Pisao sam Kolindi,premijeru i na kraju zvao u ured ministra unutarnjih poslova RH. Rekli su da nazovem neki drugi dan  radni dan (zvao danas subota) i da će pokušati uraditi nešto kako bi došli do riješenja problema.

što god da bude napišem ovdje....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...
  • 4 tjedna kasnije...

Predao sam zahtjev u konzulatu  9mj.2018.g.

pa sam im poslao mail nakon 15-tak dana da vidim da li je doslo do njih u HRV pa su mi odgovorili za par sati 
 

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Poštovani,  

Vaš zahtjev je zaprimljen i upućen u proceduru. 

 

S poštovanjem,

 

 

1488369328612_PastedImage

Ministarstvo unutarnjih poslova/Ministry of the Interior

Kabinet ministra/Minister's Office

Služba za odnose s javnošću/Public Relations Department

Ulica grada Vukovara 33

Zagreb  10000, Hrvatska

 

Telefon:   +385 1 61 22 353

Faks:         +385 1 61 22 771

E-mail:      pitanja@mup.hr

                      www.mup.hr 

 

 

I odlucim se poslati mail i prije cca 10tak dana  ovo su mi odgovorili .(idem sutra u konzulat i vidjeti sta i kako a napominjem iz konzulata nisu me ni kontaktirali ni nista pa cemo vidjeti )



xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Poštovani gospodine -.

 

dana 30.10.2018. godine Matični ured Grada Zagreb izvijestio nas je da ste 29. listopada 2018. godine upisani u Knjigu državljana za matično područje Grada Zagreba pod brojem -.    

 

 

 

S poštovanjem,

 

 

1488369328612_PastedImage

Ministarstvo unutarnjih poslova/Ministry of the Interior

Kabinet ministra/Minister's Office

Služba za odnose s javnošću/Public Relations Department

Ulica grada Vukovara 33

Zagreb  10000, Hrvatska

 

Telefon:   +385 1 61 22 353

Faks:         +385 1 61 22 771

E-mail:      pitanja@mup.hr

                      www.mup.hr 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Otisao sam u Zagreb u Maticni ured i izvadio Domovnicu za 2 minute ispuni se obrazac i plati 20kuna , i bas sam je upitao ako ona zna zasto se dugo ceka na odgovor na primitak za HRV drz, i rekla mi je sljedece : " Gospodine sve se u MUP-u rijesava. "  i nista vise zahvalio se i otisao dalje.

Uspio sam predati i preuzeti u 1 danu Putovnicu putem zurnog postupka ako nekog zanima postupak izdavanja putovnice  u Zagrebu neka odg na ovaj post ili me quote-a . :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , krizanex je napisao:

Otisao sam u Zagreb u Maticni ured i izvadio Domovnicu za 2 minute ispuni se obrazac i plati 20kuna , i bas sam je upitao ako ona zna zasto se dugo ceka na odgovor na primitak za HRV drz, i rekla mi je sljedece : " Gospodine sve se u MUP-u rijesava. "  i nista vise zahvalio se i otisao dalje.

Uspio sam predati i preuzeti u 1 danu Putovnicu putem zurnog postupka ako nekog zanima postupak izdavanja putovnice  u Zagrebu neka odg na ovaj post ili me quote-a . :-)

Ne razumijem sta si sa svojim postom htio reci vezano za duzinu cekanja jer nisi rekao  nista novo?!

Koliko si ti cekao i kad si dobio rjesenje?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rekao mi je jedan poznanik ciji brat radi u mupu kao obican radnik da kruze price da treba ubrzati sa zahtjevima, da bi do izbora Kolinda dobila sto vise potencijalnih glasaca i da se ocekuje velika navala zahtjeva po novom zakonu. E sad to je prica koja naravno nema nikakvu zvanicnu potvrdu.

uređeno: od zole09
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, zole09 je napisao:

Ne razumijem sta si sa svojim postom htio reci vezano za duzinu cekanja jer nisi rekao  nista novo?!

Koliko si ti cekao i kad si dobio rjesenje?

 

Objavio sam odgovore od Mup-a pa sam  rekao otici do konzulata , da vidim jeli rijesenje stiglo otisao a nije bilo pa otisao direkt u zagreb tj(ako vam preko mail.a jave da ste upisani u knjigu gradana mozete otici u ZG i za jedan dan rijesiti Papire i putovnicu pogledaj par scroll-ova gore :smijeh:

Takodjer vec napisao predao 19.09.2018 poslao mail za nekih 15tak da vidim da li su zaprimili zahtjev ili je negdje zapeo , i posaljem im mail nakon 5 mjeseci odg su mi da su me upisali u Knjigu gradana a u konzulatu nije doslo resenje pa to je moj odgovor.

A ovo sto kazes za izbore veoma je moguce.  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , krizanex je napisao:

Objavio sam odgovore od Mup-a pa sam  rekao otici do konzulata , da vidim jeli rijesenje stiglo otisao a nije bilo pa otisao direkt u zagreb tj(ako vam preko mail.a jave da ste upisani u knjigu gradana mozete otici u ZG i za jedan dan rijesiti Papire i putovnicu pogledaj par scroll-ova gore :smijeh:

Takodjer vec napisao predao 19.09.2018 poslao mail za nekih 15tak da vidim da li su zaprimili zahtjev ili je negdje zapeo , i posaljem im mail nakon 5 mjeseci odg su mi da su me upisali u Knjigu gradana a u konzulatu nije doslo resenje pa to je moj odgovor.

A ovo sto kazes za izbore veoma je moguce.  

Ok, moja greska nisam gledao da si prije pisao svoj slucaj. To je ekstra, pa ti si za pola godine si sve zavrsio, dok vidimo ovdje da se ceka i po 2 godine. 

Jel imas prijavljeno prebivaliste u HR ili si uspio izvaditi zurnu putovnicu prvi puta bez prijave prebivalista u HR?

Sta si nosio sa sobom za putovnicu osim te domovnice?

Pozdrav

 

prije 8 sati , krizanex je napisao:

Otisao sam u Zagreb u Maticni ured i izvadio Domovnicu za 2 minute ispuni se obrazac i plati 20kuna , i bas sam je upitao ako ona zna zasto se dugo ceka na odgovor na primitak za HRV drz, i rekla mi je sljedece : " Gospodine sve se u MUP-u rijesava. "  i nista vise zahvalio se i otisao dalje.

Uspio sam predati i preuzeti u 1 danu Putovnicu putem zurnog postupka ako nekog zanima postupak izdavanja putovnice  u Zagrebu neka odg na ovaj post ili me quote-a . :-)

Iz tvog pisanja nisam shvatio kada i gdje si preuzeo rjesenje o primitku?

Nisi ga prilozio uz zahtjev za putovnicu?

Jesi li popunjavao da ti se odredi OIB?

uređeno: od zole09
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav !

Znači ovako,vec dvije i pol godine cekan drzavljanstvo imam 17 godina stalnog boravka i dvaput sam dobila za nadopunu dokumenta sto sam rjesila .Od druge nadopune proslo je dva mjeseca i nemam nikakvog odgovora .

Moze li mi neko rec kome da se obratim u Sisku ili neki kontakt broj ?

 

uređeno: od Glinaaa
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, vedranamiroslavv je napisao:

Ja cekam 20mjeseci..bez ikakve povratne informacije.. predat zahtjev 21.6.2017 u konzulatu Tz. Zajedno sa mamom.. Mama dobila pozitivno rjesenje 17og januara ove godine, rjesenje stiglo u Tuzlu tada, a u Zg je pozitivno rjesenje doneseno 29.11.2018.. ja jos cekam niko nista ne javlja.. -.- 

Jesi li dobila odg ?

I ja cekam po istoj osnovi kao i vi 😊

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Moj sin čeka već 28 mjeseci na odgovor, takodje ne možemo dobiti nikakvu povratnu informaciju.  Poslala sam i upit na mejl mup-a, opet nista. Domovnicu imamo i suprug i ja po cl.16, a i kćerke jer su rođene poslije stjecanja naseg državljanstva. Izgubili smo svaku nadu, kao da taj predmet preko 2 god. niko ne razmatra. Kao da su usporili, niko vise nista i ne pise, je li neko dobio skoro odgovor. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Pozdrav svima,

Ako je nekome od pomoći, ja sam skoro prošao kroz čitavu proceduru dobijanja hrvatskog državljanstva po čl.16. Predao sam zahtev u novembru 2016. godine, nakon mesec dana dobio poziv za nadopunu dokumenata i davanje izjave na zapisnik. To sam završio krajem decembra 2016.godine, i u decembru 2017.sam dobio pozitivno rešenje. Iz Zemuna sam, ali sam sve završavao u Zagrebu. Iako sam u startu predao sva dokumenta, počevši od babe i dede sa obe strane, oca, majke, mene, na sve to su mi u nadopuni tražili ŠV obrazac svakog upisanog semestra sa fakulteta, kopiju o nameri sklapanja braka mojih roditelja i kopiju stranice upisa u matičnu knjigu rođenih. Da napomenem da sam im pre toga dao venčane listove babe i dede gde se vidi da su Hrvati, dedinu vojnu knjižicu, očevu vojnu i radnu knjižicu, majčinu radnu knjižicu, majčin krsni list iz 1994.gde je naznačno da je hrvatske narodnosti, moj ŠV obrazac sa fakulteta gde sam se izjasnio kao hrvat, uverenje iz opštine da sam upisan u poseban birački spisak hrvatske nacionalne manjine, uverenje o činjenicama iz Ministarstva odbrane da sam se prilikom upisa u vojnu evidenciju izjasnio kao Hrvat, kopiju upisa u matičnu knjigu učenika srednje škole gde sam se izjasnio kao Hrvat... međutim, kao što sam rekao, ni to nije bilo dovoljno, pa su mi na sve to tražili nadopunu, mesec dana od predaje zahteva. Nisam radio onaj test. Napomenuo bih da sam imao prijatno iskustvo sa tetama koje rade u toj kancelariji za prijem. Dakle, ja sam završio sve u roku od godinu dana. Da još napomenem, ako se odlučite da predate zahtev u Hrvatskoj a niste odande, morate imati negde prijavljen boravak kao turista, i lice kome ćete dati ovlašćenje, na čiju adresu šalju pozive i rešenje. Meni je recimo na rešenju o primitku u državljantsvo stajala adresa hotela u kom sam bio tad 🤣. U Zagrebu sam izvadio i putovnicu i osobnu iskaznicu, u koju su mi upisali adresu iz Beograda, sa kojom najnormalnije putujem u EU. Eto, ako sam nekome pomogao ovim informacijama, drago mi je. 😊

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@Dac89 kako ko... Vi ste dobili resenje posle 14 meseci a neko kao ja npr. je dobio tek prvu nadopunu posle 14. meseci a sada i drugu nadopunu :-) a imamo dosta slicnih dokumenata, mada sam ja sve radila preko konzulata u Subotici.. Do sada od predaje zahteva proslo 17 meseci i imam drugu nadopunu zakazano za koji dan.. Toliko, pozz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Dobro večer,  

Ovako da se javim nikako ne uspijem na mobitelu napisati  zaboravio sam laptop ponijeti,  da skratim

Brat mi je predao zahtjev  u 4.mjesecu (travanj) pocetak mjeseca mozda 10.04.2019, 

E nakon 15tak dana poslao sam mail na Mup. Odg su da nisu zaprimili zahtjev,  i nista cekao sam jos mjesec i poslao mail otprilike  27.05. 

Da li su zaprimili itd . 

I dobivam sljed odg (tek nakon 2 tjedna)....  : 

Btw brat mi je slao njima mail nisu mu odg nikako 2 puta je poslao i nista ja sam poslao 1. Put i odg su pozitivno 

 

Poštovani g. Križanac,  

zaprimili smo Vaš podnesak kojim se interesirate o stanju predmeta povodom podnesenog zahtjeva za stjecanje hrvatskog državljanstva te Vas ovim putem obavještavamo da ste dana 03. svibnja 2019. godine upisani u knjigu državljana matičnog ureda Grada Zagreba.

 

Stoga, upućujemo Vas da se radi izdavanja domovnice obratite Konzulatu Republike Hrvatske Vitez. Pritom, napominjemo da izdavanje domovnice nije u nadležnosti ovog Ministarstva, već u nadležnosti ureda državne uprave odnosno Gradskog ureda za opću upravu Grada Zagreba. 

 

S poštovanjem,

 

 

1488369328612_PastedImage

Ministarstvo unutarnjih poslova/Ministry of the Interior

Kabinet ministra/Minister's Office

Služba za odnose s javnošću/Public Relations Department

Ulica grada Vukovara 33

Zagreb  10000, Hrvatska

 

Telefon:   +385 1 61 22 353

Faks:         +385 1 61 22 771

E-mail:      pitanja@mup.hr

                      www.mup.hr 

 

 

 

 

Za kraj ovog posta. Ja sam uspio riješiti papire za 1 mjesec kao što je moj brat , sada ne znam kako to ide postupak ili sta vec (iste papire smo predali "Ja sam ih prikupio za njega " )  i riješili super sretan on i ja

 

Ako netko ima bilo kakvih pitanja neka me quot.a ili pošalje poruku na IG :  krizanex  .. (rijetko kad udjem na ovaj topić.)  :D

Želim svima pozitivno riješenje i ugodan vikend xD

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
, krizanex je napisao:

Dobro večer,  

Ovako da se javim nikako ne uspijem na mobitelu napisati  zaboravio sam laptop ponijeti,  da skratim

Brat mi je predao zahtjev  u 4.mjesecu (travanj) pocetak mjeseca mozda 10.04.2019, 

E nakon 15tak dana poslao sam mail na Mup. Odg su da nisu zaprimili zahtjev,  i nista cekao sam jos mjesec i poslao mail otprilike  27.05. 

Da li su zaprimili itd . 

I dobivam sljed odg (tek nakon 2 tjedna)....  : 

Btw brat mi je slao njima mail nisu mu odg nikako 2 puta je poslao i nista ja sam poslao 1. Put i odg su pozitivno 

 

Poštovani g. Križanac,  

zaprimili smo Vaš podnesak kojim se interesirate o stanju predmeta povodom podnesenog zahtjeva za stjecanje hrvatskog državljanstva te Vas ovim putem obavještavamo da ste dana 03. svibnja 2019. godine upisani u knjigu državljana matičnog ureda Grada Zagreba.

 

Stoga, upućujemo Vas da se radi izdavanja domovnice obratite Konzulatu Republike Hrvatske Vitez. Pritom, napominjemo da izdavanje domovnice nije u nadležnosti ovog Ministarstva, već u nadležnosti ureda državne uprave odnosno Gradskog ureda za opću upravu Grada Zagreba. 

 

S poštovanjem,

 

 

1488369328612_PastedImage

Ministarstvo unutarnjih poslova/Ministry of the Interior

Kabinet ministra/Minister's Office

Služba za odnose s javnošću/Public Relations Department

Ulica grada Vukovara 33

Zagreb  10000, Hrvatska

 

Telefon:   +385 1 61 22 353

Faks:         +385 1 61 22 771

E-mail:      pitanja@mup.hr

                      www.mup.hr 

 

 

 

 

Za kraj ovog posta. Ja sam uspio riješiti papire za 1 mjesec kao što je moj brat , sada ne znam kako to ide postupak ili sta vec (iste papire smo predali "Ja sam ih prikupio za njega " )  i riješili super sretan on i ja

 

Ako netko ima bilo kakvih pitanja neka me quot.a ili pošalje poruku na IG :  krizanex  .. (rijetko kad udjem na ovaj topić.)  :D

Želim svima pozitivno riješenje i ugodan vikend xD

 

 

A po kojoj osnovi si ti zatrazio drzaljanstvo , ja sam predo cekam odg gde mogu poslati poruku da vidim sta se desava sa mojim predmetom  ako moze pomoc 😀😀

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 17 minuta, vukasin je napisao:

A po kojoj osnovi si ti zatrazio drzaljanstvo , ja sam predo cekam odg gde mogu poslati poruku da vidim sta se desava sa mojim predmetom  ako moze pomoc 😀😀

Pozdrav,

Predao po članku 16. Ja Mislim po pripadnosti Hrv narodu,  

Najbolje je da im pošalješ upit na mail .

pitanja@mup.hr ili na poziv nisam pokušavao poziv samo sam preko mail.a slao upite 

Sretno! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 15 minuta, krizanex je napisao:

Pozdrav,

Predao po članku 16. Ja Mislim po pripadnosti Hrv narodu,  

Najbolje je da im pošalješ upit na mail .

pitanja@mup.hr ili na poziv nisam pokušavao poziv samo sam preko mail.a slao upite 

Sretno! 

poslo sam poruku juce na mup ali niko nis ne odgovara 😀😀

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , Glinaaa je napisao:

Eto nakon sto je proslo 6 mjeseci od zadnje nadopune pozvana sam da dajem neku izjavu  (po clanku 8) 22.07 .....mozda neko iskustva koliko se jos ceka nakon te izjave...u rujnu bit ce 3 god cekanja...,

 

prije 14 sati , Glinaaa je napisao:

je li mi moze neko dati neki meil de mogu da proverim sta je sa mojim predmetom 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Glinaaa je napisao:

Eto nakon sto je proslo 6 mjeseci od zadnje nadopune pozvana sam da dajem neku izjavu  (po clanku 8) 22.07 .....mozda neko iskustva koliko se jos ceka nakon te izjave...u rujnu bit ce 3 god cekanja...,

Kakvu izjavu ste davali? Ja isto cekam skoro 3 godine,2016 prosinca sam predao i zadnja nadopuna mi je bila prosle godine oko 15 kolovoza

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 25 minuta, Petar-Sa je napisao:

Mozete li mi reci sto ste obično trebali dostaviti u nadopunama?

Prvi put su mi trazili nakon 2 mjseca i tada su mi trazili iz vojnog odsjeka sve papire ali vojni odsjek nije nikome pa ni meni izdavao nikakve papire.....a drugi put kada su mi nakon godinu i pol slali nadopunu,trazili su zvanicni dokument iz Hrvatskog kulturnog drustva od koje godine sam clan i posle toga vise nista od tada je proslo jos par tjedna i godinu dana  ce biti.....al ukupno ce uskoro biti 3 godine kako cekam odgovor.....inace sam predao u konzulu u Subotici

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, Boba84 je napisao:

Prvi put su mi trazili nakon 2 mjseca i tada su mi trazili iz vojnog odsjeka sve papire ali vojni odsjek nije nikome pa ni meni izdavao nikakve papire.....a drugi put kada su mi nakon godinu i pol slali nadopunu,trazili su zvanicni dokument iz Hrvatskog kulturnog drustva od koje godine sam clan i posle toga vise nista od tada je proslo jos par tjedna i godinu dana  ce biti.....al ukupno ce uskoro biti 3 godine kako cekam odgovor.....inace sam predao u konzulu u Subotici

Ja sam imao problem sa vojnim odsekom. Po zakonu o pristupu informacijama i zakonu o zašiti ličnih podataka, tražio sam im kopiju lista koji sam popunjavao prilikom upisa u vojnu evidenciju, što su mi odbili, na šta nemaju pravo, ali to je druga priča. Međutim, onda sam tražio da mi izdaju Uverenje o činjenicama iz službene evidencije, što su morali da mi daju. Tako sam dobio uverenje iz Ministarstva odbrane da sam se prilikom upisa u vojnu evidenciju izjasnio kao Hrvat. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 6 minuta, Dac89 je napisao:

Ja sam imao problem sa vojnim odsekom. Po zakonu o pristupu informacijama i zakonu o zašiti ličnih podataka, tražio sam im kopiju lista koji sam popunjavao prilikom upisa u vojnu evidenciju, što su mi odbili, na šta nemaju pravo, ali to je druga priča. Međutim, onda sam tražio da mi izdaju Uverenje o činjenicama iz službene evidencije, što su morali da mi daju. Tako sam dobio uverenje iz Ministarstva odbrane da sam se prilikom upisa u vojnu evidenciju izjasnio kao Hrvat. 

razlicita su iskustva,ali je jedno sigurno....da svi cekamo isto i svi iscekujemo iste papire,problemi su razliciti i kod svakog traze razlicite papire,ali na zalost svako dobije u razlicito vrijeme odgovor,mislim da se ipak svi nadamo pozitivnom....

ja sam uz svu moju dokumentaciju prilozio i maminu i tatinu domovnicu ali eto.....izgleda ni to nije presudno za brzi postupak i lakse dobijanje drzavljanstva

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Boba84 je napisao:

razlicita su iskustva,ali je jedno sigurno....da svi cekamo isto i svi iscekujemo iste papire,problemi su razliciti i kod svakog traze razlicite papire,ali na zalost svako dobije u razlicito vrijeme odgovor,mislim da se ipak svi nadamo pozitivnom....

ja sam uz svu moju dokumentaciju prilozio i maminu i tatinu domovnicu ali eto.....izgleda ni to nije presudno za brzi postupak i lakse dobijanje drzavljanstva

Hvala na odgovoru :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...

Pozdrav svima! Zanimaju me iskustva ljudi koji su bili (trenutno su) u istoj situaciji.  Zahtjev za hrvatsko državljanstvo podnijela sam prije skoro dvije godine u konzulatu u Mostaru. Što  se tiče dokumentacije sve je u redu ( otac i majka imaju hrvatsko državljanstvo,  po nacionalnosti sam Hrvatica i tako se osjećam i izjašnjavam cijeli život,  nisam kažnjavana...), ali nažalost,  kao punoljetna sam podnijela zahtjev. Slala sam upite o statusu na mail i obično su to isti odgovori. Prije pola godine zaprimila sam mail u kojem su tražili da dostavim novo uvjerenje o nekažnjavanju, bila sam sretna jer sam očekivala uskoro i odluku. Još uvijek ništa, u posljednjem mailu naveli su kako je u tijeku utvrđivanje relevantnih činjenica. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Evo da svima javim kako sam ja prošao sa cijelim procesom. Predao zahtjev u 2. mjesecu 2018., i prvih godinu dana nikakvih znakova ni javljanja. Nakon godinu dana, odlučim poslati mail (pitanja@mup.hr), i vrate mi nakon neka 3 tjedna da je u tijeku utvrđivanje činjenica. Nakon 3 mjeseca opet mail, pa mi vraćaju da je u tijeku i dalje proces. Nakon mjesec dana opet šaljem, te mi vraćaju nakon 3 tjedna, da je odluka "donesena", ali na moj upit je li pozitivna ili ne, ne žele odgovoriti. Nakon par tjedana opet šaljem mail, sa upitom da to doneseno rješenje nisam nigdje dobio niti me itko obavijestio. Nakon neka 3 tjedna, vraćaju mi kako je slučaj upravo zaključen, te je prema Mostaru (mjestu podnošenja) poslano rješenje. Rješenje je stiglo u Mostar točno nakon mjesec dana od tog maila da je slučaj zaključen. 

U mostaru potpisao rješenje o primitiku u hrvatsko državljanstvo, te su mi rekli da se to isto sada potpisano rješenje šalje natrag u ZG u Ministarstvo uprave (u drugo ministarstvo, MUP donosi odluku o primitiku, a onda upis u knjigu državljana radi drugo ministarstvo, ministarstvo uprave), te moram čekati 2 mjeseca na upis u knjigu državljana i određivanje OIB-a, pa tek nakon toga mogu predati zahtjeve za sve papire (osobna, domovnica, putovnica itd.). 

 

Eto, sretno svima, i preporuka - šaljite mailove bez ikakvog suzdržavanja, pitajte do kojeg je stanja, slobodno budite i "inteligentno grubi", ja sam par puta otvoreno im poslao u čemu je problem da odgovor na mail čekam mjesec dana. 

 

Dakle i kada dobijete pozitivno rješenje opet vam treba neka 3 mjeseca dok dođete do papira. I da napomenem da su mi uvjeti traženja državljanstva bili potpuno jasni (cijela obitelj ima HR državljanstvo, svugdje upisan kao Hrvat, škole/fakultet završen po HR programu itd...). Generalno gledano prosječni rok čekanja dok dobijete HR osobnu je cca 2 godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@moto321 Dakle, situacija kod Vas je ista kao i kod mene. Imam sve uvjete i škole, fakultet završen po hrvatskom programu, ali i dalje čekam duže od Vas. Bila sam uporna i često se informirala o stanju predmeta, ni to nije pomoglo. Ovaj tjedan sam zaprimila njihov mail da je doneseno rješenje: 

" ...obavještavamo Vas da je ovo Ministarstvo povodom Vašeg zahtjeva donijelo rješenje o primitku u hrvatsko državljanstvo koje je upućeno navedenom Konzulatu u svrhu uručenja."
 
Budući da sam i ja predala papire u Konzulatu u Mostaru, po tvojoj procjeni, koliko je potrebno da to stigne u Mostar?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mjesec dana je meni trebalo. Svaki dan sam zvao i maltretirao ih je li stiglo, i takav mail sam dobio 19.7.2019., a rješenje je stiglo točno 21.8.2019. Isti dan potpisao i rekli su mi sada da 2 mjeseca moram čekati da me upišu u knjigu državljana i tek onda mogu predati za osobnu i/ili putovnicu.

 

Slobodno možeš poslati i mail konzulatu u Mostaru s upitom je li stiglo (navedeš da su ti svakako rekli da je rješenje doneseno). Ja sam slao na: gkrh.mostar@mvep.hr

uređeno: od moto321
Dopuna
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici




×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija