Jump to content

Cekanje na odgovor na zahtjev za drzavljanstvo


Heisenberg

Preporučene objave

Ne znam kako ide u konzulatu, ja sam davao izjavu u policiji u Zagrebu, u Petrinjskoj. Tamo rade mnogo ljubazne tete :) Pričaš o svemu što u tvom životu ima veze sa Hrvatskom. Česta putovanja u Hr, rođaci, filmovi, glazba, razni događaji, obitelj, kako doprinosiš hrvatskoj zajednici u svojoj zemlji, kako poštivaš hrvatske običaje... Ti pričaš, ona piše taj zapisnik. Ništa strašno nije. Pita te možda i neka pitanja u vezi dokumenata koja si predao,tko ti je tko, šta... I vodite računa da govorite na hrvatskom jeziku, to gledaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pretpostavljam da sve ovisi o tome na osnovu čega tražiš državljanstvo. Uopće se nisam  trudila oko životopisa, ionako sam priložila i previše dokumenata iz kojih je jasna pripadnost mene i cijele obitelji hrvatskome narodu. Ali, bez obzira na sve to, izgleda da bez dvije godine čekanja nema hrvatskog državljanstva. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 5 minuta, moto321 je napisao:

Takav sam odgovor dobio nakon godinu dana od predaje zahtjeva. Rješenje tek dobio pola godine kasnije. Znači to više manje ništa ne znači osim da je "u proceduri". Sretno.

Hvala. Pa ja sam poslala nakon godinu dana prvi upit i dobila ovaj odgovor nakon tri tjedna. Iz njega mozes kako zelis tumaciti :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja cekam malo duze od godinu dana, poslao 2x mail i dobio manje-vise isti odgovor

 

Poštovani,  
zaprimili smo Vašu zamolbu kojom požurujete donošenje odluke u svezi zahtjeva za stjecanje hrvatskog državljanstva.
Obavještavamo Vas da se provodi upravni postupak u kojem se izvode svi potrebni dokazi i prikupljaju obavijesti drugih državnih tijela kako bi se o osnovanosti podnesenog zahtjeva odlučilo temeljem potpuno utvrđenog činjeničnog stanja.

Nakon što se isto utvrdi, ovo Ministarstvo će žurno donijeti odluku koja će Vam biti uručena putem Konzulata Republike Hrvatske u XxX, prema mjestu podnošenja zahtjeva.

S poštovanjem,

 

Poštovani,  

zaprimili smo Vašu zamolbu kojom požurujete donošenje odluke u svezi zahtjeva za stjecanje hrvatskog državljanstva.

Obavještavamo Vas da je u tijeku utvrđivanje činjeničnog stanja u svrhu stjecanja hrvatskog državljanstva. Nakon što se utvrde sve relevantne činjenice, bit će donesena odluka o predmetnom zahtjevu koja će biti upućena Konzulatu Republike Hrvatske u XxX, radi uručenja.
S poštovanjem,

 

Ne znam da li da opet saljem mail kroz mjesec dana ili je to samo gubljenje vremena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 19 minuta, Mislim je napisao:

Ja cekam malo duze od godinu dana, poslao 2x mail i dobio manje-vise isti odgovor

 

Poštovani,  
zaprimili smo Vašu zamolbu kojom požurujete donošenje odluke u svezi zahtjeva za stjecanje hrvatskog državljanstva.
Obavještavamo Vas da se provodi upravni postupak u kojem se izvode svi potrebni dokazi i prikupljaju obavijesti drugih državnih tijela kako bi se o osnovanosti podnesenog zahtjeva odlučilo temeljem potpuno utvrđenog činjeničnog stanja.

Nakon što se isto utvrdi, ovo Ministarstvo će žurno donijeti odluku koja će Vam biti uručena putem Konzulata Republike Hrvatske u XxX, prema mjestu podnošenja zahtjeva.

S poštovanjem,

 

Poštovani,  

zaprimili smo Vašu zamolbu kojom požurujete donošenje odluke u svezi zahtjeva za stjecanje hrvatskog državljanstva.

Obavještavamo Vas da je u tijeku utvrđivanje činjeničnog stanja u svrhu stjecanja hrvatskog državljanstva. Nakon što se utvrde sve relevantne činjenice, bit će donesena odluka o predmetnom zahtjevu koja će biti upućena Konzulatu Republike Hrvatske u XxX, radi uručenja.
S poštovanjem,

 

Ne znam da li da opet saljem mail kroz mjesec dana ili je to samo gubljenje vremena.

Mene zbunjuje to sto mi nisu napisali da su zaprimili zahtjev. Tako da ne znam da li je uopce u obradi, ili ne. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Evo, već 33 mjeseca čekamo odgovor na zahtjev, da li je Boba84 dobio kakvo rješenje, vidim da je predao mjesec prije?  Na mejl mupa ne odgovaraju, pisala sam 4 puta,totalno ignoriranje od strane administracije. Za sve vrijeme, jedini dokaz da smo predali zahtjev- uplatnica u banci za troskove obrade. Od tada, ni traga, ni glasa. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pošto je prošlo 2 mjeseca od preuzimanja rješenja, danas sam išao u konzulat predati zahtjev za putovnicu. I pogodite! Još nisam upisan u knjigu državljana, kao ni nitko tko je dobio rješenje od 7. mjeseca pa nadalje. Kao razlog je "godišnji odmori". Nevjerojatno. 18 mjeseci za rješenje i onda još 4 mjeseca samo da netko sjede 2 min za računalo i unese novog državljana s tim i tim brojem rješenja i dodijeli OIB. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, moto321 je napisao:

Pošto je prošlo 2 mjeseca od preuzimanja rješenja, danas sam išao u konzulat predati zahtjev za putovnicu. I pogodite! Još nisam upisan u knjigu državljana, kao ni nitko tko je dobio rješenje od 7. mjeseca pa nadalje. Kao razlog je "godišnji odmori". Nevjerojatno. 18 mjeseci za rješenje i onda još 4 mjeseca samo da netko sjede 2 min za računalo i unese novog državljana s tim i tim brojem rješenja i dodijeli OIB. 

Mislim da se nakon preuzimanja resjenja ceka 3 mjeseca na upis. Tako sam cula. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 6 minuta, moto321 je napisao:

Taj odgovor samo znači da vaši papiri&zahtjev još nisu ni upućeni u proceduru, vjerojatno stoje u nekom od stolova. Računaj da je godina dana većinom neki manji period, a prosjek godina i pol do dvije. Naravno ima i izuzetaka koji dobiju za 3 mjeseca sve, ali to je rijetkost koliko sam upratio.

moj postupaj je u toku ovo sam dobio odgovor 3 meseca posle predacanja 😀

20191012_140857.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 32 minuta, vukasin je napisao:

moj postupaj je u toku ovo sam dobio odgovor 3 meseca posle predacanja 😀

20191012_140857.jpg

Vi imate srece, napisali su da je zaprimljen. Meni su napisali da cu o donesenoj odluci biti obavjestena putem konzulata. Tako da ja ne znam ni da li je zaprimljen, niti ista. 

uređeno: od Makimaja
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, Makimaja je napisao:

Vi imate srece, napisali su da je zaprimljen. Meni su napisali da cu o donesenoj odluci biti obavjestena putrm konzulata. Tako da ja ne znam bi da li je zaprimljen, niti ista. 

pa sad treba samo cekati ali im ja svake nedelje dosadjujem i pisem i uvek dobikem odg posle 1 dana 😀

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, vukasin je napisao:

pa sad treba samo cekati ali im ja svake nedelje dosadjujem i pisem i uvek dobikem odg posle 1 dana 😀

Imam osjecaj da moj zahtjev nije ni zaprimljen :). Svjesna sam da treba cekati, ali bi mi bilo lakse da su bar napisali zaprimljen, nego samo o donesenoj odluci bicete obavjesteni. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, Petar-Sa je napisao:

Pa piši i pitaj je li zaprimljen. Meni su odgovorili da je zaprimljen taj i taj dan. 

Razmisljala sam o tome. Pisacu im. Nego me zanima, kad stigne odgovor od konzulata da li je to osobno urucenje uz potpis, ili samo stave u sanduce. Postar ostavlja postu po komsiluku :)

uređeno: od Makimaja
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 4 minuta, Andurill je napisao:

Sto ne znaci nista,ceka se i godinu-dve .

Sve zavisi od toga koliko tisuca ljudi je apliciralo pre vas i ciji se slucajevi resavaju pre vaseg .

U svakom slucaju nista ne postizete sa tim mejlom svake nedelje .

Ali vi radite kako hocete :) 

druze al nije svima isti predmet , svako trazi po nekom drugom osnovu o tome je rec neko dobije pre neko posle 😀

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, vedranamiroslavv je napisao:
Poštovana M**,   
 
obavještavamo Vas da smo u svrhu utvrđivanja relevantnih činjenica od drugih tijela javne vlasti zatražili potrebna izvješća vezana za ispunjenje zakonske pretpostavke poštivanja pravnog poretka Republike Hrvatske iz članka 8. stavka 1. točke 5. Zakona o hrvatskom državljanstvu („Narodne novine“, broj 53/91, 70/91-ispravak, 28/92, 113/93, 130/11 i 110/15). Nakon što zaprimimo traženo, okončati ćemo postupak meritornom odlukom koja će  Vam biti uručena prema mjestu podnošenja zahtjeva.      

 

S poštovanjem,

 

Poštovana Vedrana,

 

zaprimili smo Vaš upit kojim tražite obavijest o statusu predmeta u svezi Vašeg zahtjeva za stjecanje hrvatskog državljanstva. O donesenoj odluci povodom Vašeg zahtjeva biti ćete obaviješteni prema mjestu podnošenja zahtjeva.

 

S poštovanjem,

 

 

1488369328612_PastedImage

Ministarstvo unutarnjih poslova/Ministry of the Interior

Kabinet ministra/Minister's Office

Služba za odnose s javnošću/Public Relations Department

Ulica grada Vukovara 33

Zagreb  10000, Hrvatska

To je bio odgovor.. :)

Vedrana vidima da ste dobili isti odgovor kao i ja. Interesuje me da li ste u medjuvremenu dobili resjenje? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , krizanex je napisao:

Slična vijest je bila objavljena prije 2 godine i prije 1 godinu, možda  se odnosi na nove zahtjeve na stare ne ,nisam siguran :-)

Ne odnosi se na stare niti na trenutne zahtjeve koji će se podnositi, nego tek na one predate poslije 1. siječnja 2020., jer zakon tek tada stupa na snagu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 41 minuta, Petar-Sa je napisao:

Ne odnosi se na stare niti na trenutne zahtjeve koji će se podnositi, nego tek na one predate poslije 1. siječnja 2020., jer zakon tek tada stupa na snagu. 

Molim vas za savjet!

Podnjela sam zahtjev u kolovozu 2018. Imala sam jednu nadopunu u listopadu 2018. i od tad čekam.

Majka je hrvatica od rođenja, sa domovnicom i svim dokumentima gde se tako izjašnjava ( radna knjižica, personalni list) i baba i djed isto, i sa strane majke i oca, a otac je preminuo. 

U svim šv obrascima sa fakultete (2004-2007) ja sam se izjasnila kao hrvatica i sva sam dokumenta predala još u kolovozu 2018.

Možete li mi rijeć da li bi od 1. siječnja mogla ponovno predat zahtjev za upis u knjigu državljana po novom zakonu? 

Jer ovako može proći i 5 godina dok se čeka odgovor na zahtjev koji sam podnjela.

Hvala vam!

uređeno: od Biljana1985
Greška u slovu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 51 minuta, Biljana1985 je napisao:

Molim vas za savjet!

Podnjela sam zahtjev u kolovozu 2018. Imala sam jednu nadopunu u listopadu 2018. i od tad čekam.

Majka je hrvatica od rođenja, sa domovnicom i svim dokumentima gde se tako izjašnjava ( radna knjižica, personalni list) i baba i djed isto, i sa strane majke i oca, a otac je preminuo. 

U svim šv obrascima sa fakultete (2004-2007) ja sam se izjasnila kao hrvatica i sva sam dokumenta predala još u kolovozu 2018.

Možete li mi rijeć da li bi od 1. siječnja mogla ponovno predat zahtjev za upis u knjigu državljana po novom zakonu? 

Jer ovako može proći i 5 godina dok se čeka odgovor na zahtjev koji sam podnjela.

Hvala vam!

Mislim da bi Vas odbili jer je zahtjev trenutačno u procesu rješavanja, ali svakako sačekajte da stupi na snagu pa pišite MUP-u.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
prije 4 sati , sivko je napisao:

Koji točan članak i stavak zakona te muči?

I zanima me jer sam predala zahtjev po pripadnosti, pa sam nasla da ako sam predalapo pripadnosti mpgu i maloletnu djwcu da upisem. Da li je to odista tako? Zvala sam veleposlanstvo i rekli su mi da o novom zakonu ne smeju da pricaju dok ne stupi na snagu. 

Screenshot_20191113_113455_com.android.chrome.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, TKS je napisao:

Evo, već 33 mjeseca čekamo odgovor na zahtjev, da li je Boba84 dobio kakvo rješenje, vidim da je predao mjesec prije?  Na mejl mupa ne odgovaraju, pisala sam 4 puta,totalno ignoriranje od strane administracije. Za sve vrijeme, jedini dokaz da smo predali zahtjev- uplatnica u banci za troskove obrade. Od tada, ni traga, ni glasa. 

Da li ima nekih novosti? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 sati , Makimaja je napisao:

I zanima me jer sam predala zahtjev po pripadnosti, pa sam nasla da ako sam predalapo pripadnosti mpgu i maloletnu djwcu da upisem. Da li je to odista tako? Zvala sam veleposlanstvo i rekli su mi da o novom zakonu ne smeju da pricaju dok ne stupi na snagu. 

Screenshot_20191113_113455_com.android.chrome.jpg

Zato što još nisu doneseni pravilnici i upute kako će trebati radit.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Makimaja, nista, evo vec 1031.dan od dana posnosenja zahtjeva. Suprug i ja imamo drzavljanstvo po cl.16, kcerke upisane odmah, sin roden  dok jos nismo imali drzavljanstvo, i sad bi po novom zakonu mogao predati jer ima oba roditelja koja su nepobitno dokazala pripradnost hrvatskom narodu, ali sta sad poslije ovolikog cekanja, i pitanje koliko bi opet trajao taj postupak. Pocinjem sumnjati da je predmet dosao do Zagreba, postupak je totalno netransparentan, nemamo odgovor ni na upite  koje sam slala na mejl mupa.

Kad bih imala bilo kakav odgovor, bilo bi ok i da odbiju, pa bi predao po novom zakonu. Ovako mozemo cekati jos........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , TKS je napisao:

Makimaja, nista, evo vec 1031.dan od dana posnosenja zahtjeva. Suprug i ja imamo drzavljanstvo po cl.16, kcerke upisane odmah, sin roden  dok jos nismo imali drzavljanstvo, i sad bi po novom zakonu mogao predati jer ima oba roditelja koja su nepobitno dokazala pripradnost hrvatskom narodu, ali sta sad poslije ovolikog cekanja, i pitanje koliko bi opet trajao taj postupak. Pocinjem sumnjati da je predmet dosao do Zagreba, postupak je totalno netransparentan, nemamo odgovor ni na upite  koje sam slala na mejl mupa.

Kad bih imala bilo kakav odgovor, bilo bi ok i da odbiju, pa bi predao po novom zakonu. Ovako mozemo cekati jos........

Ne znam sto bih rekla. Meni su prvi put odgovorili nakon tri tjedna, drugi put u roku od 10 min(pitala ih da li je zaprimljen). Poslala sam pre tjedan dana dokle su stigli za zahtjevom i nema jos uvjek odgovora. Predala prije 15 mjeseci. 

uređeno: od Makimaja
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Mislim je napisao:

Ja cekam malo duze od godinu dana, poslao 2x mail i dobio manje-vise isti odgovor

 

Poštovani,  
zaprimili smo Vašu zamolbu kojom požurujete donošenje odluke u svezi zahtjeva za stjecanje hrvatskog državljanstva.
Obavještavamo Vas da se provodi upravni postupak u kojem se izvode svi potrebni dokazi i prikupljaju obavijesti drugih državnih tijela kako bi se o osnovanosti podnesenog zahtjeva odlučilo temeljem potpuno utvrđenog činjeničnog stanja.

Nakon što se isto utvrdi, ovo Ministarstvo će žurno donijeti odluku koja će Vam biti uručena putem Konzulata Republike Hrvatske u XxX, prema mjestu podnošenja zahtjeva.

S poštovanjem,

 

Poštovani,  

zaprimili smo Vašu zamolbu kojom požurujete donošenje odluke u svezi zahtjeva za stjecanje hrvatskog državljanstva.

Obavještavamo Vas da je u tijeku utvrđivanje činjeničnog stanja u svrhu stjecanja hrvatskog državljanstva. Nakon što se utvrde sve relevantne činjenice, bit će donesena odluka o predmetnom zahtjevu koja će biti upućena Konzulatu Republike Hrvatske u XxX, radi uručenja.
S poštovanjem,

 

Ne znam da li da opet saljem mail kroz mjesec dana ili je to samo gubljenje vremena.

Evo ponovo sam dobio odgovor ali sad u drugacijoj formi.

 

Poštovani, 
 
zaprimili smo Vašu zamolbu kojom požurujete donošenje odluke u svezi zahtjeva za stjecanje hrvatskog državljanstva.
           
O donesenoj odluci bit ćete obaviješteni putem Konzulata Republike Hrvatske u XX, prema mjestu podnošenja zahtjeva.
 

S poštovanjem,

 

Da li to sad znaci da je donesena odluka ili je i ovo standardni odgovor? Hvala

uređeno: od Mislim
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 11 minuta, Mislim je napisao:

Evo ponovo sam dobio odgovor ali sad u drugacijoj formi.

 

Poštovani, 
 
zaprimili smo Vašu zamolbu kojom požurujete donošenje odluke u svezi zahtjeva za stjecanje hrvatskog državljanstva.
           
O donesenoj odluci bit ćete obaviješteni putem Konzulata Republike Hrvatske u XX, prema mjestu podnošenja zahtjeva.
 

S poštovanjem,

 

Da li to sad znaci da je donesena odluka ili je i ovo standardni odgovor? Hvala

I ja sam takav dobila odgovor. Moje misljenje je da kupi prasinu zahtjev. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Mislim je napisao:

Evo ponovo sam dobio odgovor ali sad u drugacijoj formi.

 

Poštovani, 
 
zaprimili smo Vašu zamolbu kojom požurujete donošenje odluke u svezi zahtjeva za stjecanje hrvatskog državljanstva.
           
O donesenoj odluci bit ćete obaviješteni putem Konzulata Republike Hrvatske u XX, prema mjestu podnošenja zahtjeva.
 

S poštovanjem,

 

Da li to sad znaci da je donesena odluka ili je i ovo standardni odgovor? Hvala

Nije donesana odluka,da je onda bi drugačije napisali a obrazac je standardni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 13 minuta, Petar-Sa je napisao:

Očito ste kvalitetno pripremili zahtjev!

Pa prilozila sam dokaze da su mi djed i otac Hrvati, i naravno dokumenta gdje se izjasnjavam kao Hrvatica. Resjenje o upisu u poseban biracki spisak, potvrda iz hkud-a. Zivotopis je bio kratak ali iskren. Imala sam dokumenta sa fakulteta, i kad sam radjala djecu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo sad, Makimaja je napisao:

Pa prilozila sam dokaze da su mi djed i otac Hrvati, i naravno dokumenta gdje se izjasnjavam kao Hrvatica. Resjenje o upisu u poseban biracki spisak, potvrda iz hkud-a. Zivotopis je bio kratak ali iskren. Imala sam dokumenta sa fakulteta, i kad sam radjala djecu. 

I kako su Vas obavijestili i koja je daljna procedura sada?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
, TKS je napisao:

Evo, već 33 mjeseca čekamo odgovor na zahtjev, da li je Boba84 dobio kakvo rješenje, vidim da je predao mjesec prije?  Na mejl mupa ne odgovaraju, pisala sam 4 puta,totalno ignoriranje od strane administracije. Za sve vrijeme, jedini dokaz da smo predali zahtjev- uplatnica u banci za troskove obrade. Od tada, ni traga, ni glasa. 

Jos nista nisam dobio :-(    

Poslao sam im e-mail i rekli su mi sljedece:

O donesenoj odluci povodom Vaseg zahtjeva za stjecanje hrvatskog drzavljanstva bit cete obavijesteni putem

Generalnog konzulata Republike Hrvatske u Subotici prema mestu podnosenja zahtjeva. 

 

E-mail sam im poslao 19 srpnja  a odgovor sam dobio nakon tri sedmice 

do danas jos nista nisam dobio.....jos koji tjedan i navrsava se 3 tisuce od mog apliciranja u konzulatu 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

Ja cekam skoro 3 godine takodjer, bez odgovora (zvao sam konzulat ranije, trazio da posalju zahtjev/pozurnicu, bez rezultata).

Da li mogu da zatrazim da se procedura o primitku u drzavljanstvo zaustavi, kako bih posle Nove Godine podnio po novom zakonu? Zahtjev bih podnio u Konzulatu, naveo da su se okolnosti promjenile ili nesto sl.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo i mene interesira, i u dilemi sam da li zaustaviti proceduru i podnijeti po novom zakonu.  Tko zna koliko bi to trajalo- opet čekanje. Da li netko zna, postoji li mogućnost da samo nastave primjenjivati novi zakon, na stare zahtjeve, ako podliježu novom zakonu. Totalno sam neupućena u pravo, ali bojim se da ćemo tek napraviti zastoj, prvo čekaš, neko taj predmet gleda, onda tražiš da obustavi, onda evo ti sad isto to, ali primjenjuj novi zakon. Grozno i za nas i za službenike MUPa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav ljudi, ja imam jedno pitanje, ako netko zna sa sigurnošću reći nešto o tom. Naime, nije mi jasno kako nema konkretnog roka za odgovor na zahtjev, valjda svaki pravni postupak mora imati neki rok?

Oni kad pošalju svoje pismo da traže dopunu dokumentacije pozivaju se na Zakon o općem upravnom postupku. Je li ne znači to onda da Zakon o općem upravnom postupku važi i za rokove gdje članak 101. kaže da se rješenje na bilo koji postupak mora donijeti za mjesec dana, odnosno 2 mjeseca ako se utvrđuju činjenice.

Zna li itko išta o tome?

 

Hvala puno

uređeno: od MiaL
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Pozdrav. Osobe koje su rođene nakon 1991. godine, a oba roditelja su u trenutku rođenja državljani RH. Srpsko državljanstvo dobijeno 2004. godine. Koliko se rješenje čeka u takvim slučajevima? Na MUP RH piše (ako su oba roditelji hrvatski državljani, priložiti njihove domovnice ili potvrde matičnog ureda radi brže obrade zahtjeva). Zahtjev predan u Konzulatu u Subotici.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li je neko dobio ovakav odgovor od ministarstva:

Poštovana, 


obavještavamo Vas da je postupak povodom Vašeg zahtjeva za stjecanje hrvatskog državljanstva prirođenjem okončan. Radi preuzimanja odluke biti ćete pozvani od strane nadležnog Veleposlanstva Republike Hrvatske u Beogradu.

 

 

S poštovanjem

Kabinet ministra, Služba za odnose s javnošću  |  Minister’s office, Department for Public Relations

 

t: +385 1 61 22 353 |  f: +385 1 61 22 771

e: pitanja@mup.hr


Ul. grada Vukovara 33  |  10 000 Zagreb


mup.gov.hr

Ne znam kako da ovo protumacim jer ne zele da mi kazu da li je resenje pozitivno ili ne.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Danas su me iz konzulata u Beogradu obavestili da je moje resenje stiglo kod njih i da mogu da odem da ga preuzmem .Na pitanje kakvo je resenje doneseno nisu zeleli da mi daju odgovor,vidim ovde da neki koji su dobili poziv iz konzulata saopstena im je i odluka pre preuzimanja pa mi nije jasno,bojim se da je mozda negativno pa mi zato nisu ni rekli dok ne odem.Ako je neko imao slicno iskustvo molila bih ga da to svoje iskustvo podeli samnom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Anitabc83 je napisao:

Danas su me iz konzulata u Beogradu obavestili da je moje resenje stiglo kod njih i da mogu da odem da ga preuzmem .Na pitanje kakvo je resenje doneseno nisu zeleli da mi daju odgovor,vidim ovde da neki koji su dobili poziv iz konzulata saopstena im je i odluka pre preuzimanja pa mi nije jasno,bojim se da je mozda negativno pa mi zato nisu ni rekli dok ne odem.Ako je neko imao slicno iskustvo molila bih ga da to svoje iskustvo podeli samnom.

Sretno, držim fige! Možeš li se sjetiti u kojemu mjesecu si predala i u kojemu si nadopunila?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show




×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija