Jump to content

Cekanje na odgovor na zahtjev za drzavljanstvo


Heisenberg

Preporučene objave

  • 4 tjedna kasnije...

Poštovani, imam pitanje, ako netko može pomoći.

Dugo već čekam odgovor na zahtjev i pisala sam upit na pitanja@mup.hr međutim evo već skoro 2 mjeseca nitko mi ne odgovara na taj e-mail. Zanima me, pošto nisam predala zahtjev u HR, nego u konzulatu u drugoj zemlji, jesam li trebala pisati upit konzulatu pa mi zato ne odgovaraju, ili je tipično da se ovoliko čeka čak i na odgovor na e-mail?

Hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Pozdrav svima, pitanje jedno. Dobila sam dopis da povodom zahtjeva dostavim neke dodatne dokumente, a pored toga piše da ispišem izjavu da se izjasnim o činjenicama i okolnostima relevantnim za donošenje rješenja osobito o članu 16, na kojima temeljim zahtjev i da to bude u formi zapisnika. Pa mi nije jasno sada - ja sam izjavu uredno dala prilikom podnošenja zahtjeva i napisala u njoj sve što sam mislila da treba, pozvala se na član 16, dostavila dokumente koje sam tad imala, što sad dodatno trebam ispisati, zna li itko reći što o tome? Razumijem da trebam dostaviti ove dodatne dokumente, to nije problem, ali što podrazumijevaju opet pod izjavu ako sam je već dala, i što znači 'u formi zapisnika'?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 6 minuta, tea.b je napisao:

Pozdrav svima, pitanje jedno. Dobila sam dopis da povodom zahtjeva dostavim neke dodatne dokumente, a pored toga piše da ispišem izjavu da se izjasnim o činjenicama i okolnostima relevantnim za donošenje rješenja osobito o članu 16, na kojima temeljim zahtjev i da to bude u formi zapisnika. Pa mi nije jasno sada - ja sam izjavu uredno dala prilikom podnošenja zahtjeva i napisala u njoj sve što sam mislila da treba, pozvala se na član 16, dostavila dokumente koje sam tad imala, što sad dodatno trebam ispisati, zna li itko reći što o tome? Razumijem da trebam dostaviti ove dodatne dokumente, to nije problem, ali što podrazumijevaju opet pod izjavu ako sam je već dala, i što znači 'u formi zapisnika'?

Hvala

Isto sam imao. U biti to znaci da ćeš morati otići u Veleposlanstvo i ti pričaš u biti ono sto si napisala a ono to zapisuju i na kraju se potpise. To je meni bila prva nadopuna. Onda su mi tražili dodatne dokumente za majku za koju sam također u zahtjevu napisao da ih nemam, pa sam i u nadopuni isto napisao da ih nemam.... Još čekam odluku a predao sam prije godinu točno. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Petar-Sa je napisao:

Isto sam imao. U biti to znaci da ćeš morati otići u Veleposlanstvo i ti pričaš u biti ono sto si napisala a ono to zapisuju i na kraju se potpise. To je meni bila prva nadopuna. Onda su mi tražili dodatne dokumente za majku za koju sam također u zahtjevu napisao da ih nemam, pa sam i u nadopuni isto napisao da ih nemam.... Još čekam odluku a predao sam prije godinu točno. 

Pa da, ja sam i mislila da ću morati ići na razgovor, međutim striktno je napisano da u pismenoj formi pošaljem, zato mi i nije jasno.

Hvala ti mnogo na odgovoru. :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lijep pozdrav svima na forumu koji sam pratio godinama pošto sam kao i ostali članovi imao nekih nejasnoća. Da skratim priču predao sam zahtjev prije točno 2 godine, imao jednu nadopunu i primljen sam u državljanstvo početkom ožujka. Gospođa koja mi je uručila papir rekla je da se na upis čeka oko mjesec dana i da se tada može uzeti domovnica. Interesira me gdje mogu provjeriti jesam li upisan u knjigu državljana, uz napomenu da sam iz BiH.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim Vas da mi kažete šta pišete u mejlu kada tražite požurnicu?

 

Zahtjev je predat u kolovodu 2018. temeljem člana 16. pripadnosti hrvatskom narodu a nadopunu sam imala u listopadu 2018. 

Da li samo napišete ime i prezime i kada ste predali zahtjev ili postoji način da dodjete do broja zahtjeva pa to napišete u mejlu? Gde možete da saznate broj vašeg zahtjeva? Ja imam samo dokaze o uplati. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, tea.b je napisao:

Pa da, ja sam i mislila da ću morati ići na razgovor, međutim striktno je napisano da u pismenoj formi pošaljem, zato mi i nije jasno.

Hvala ti mnogo na odgovoru. :)

Pozdrav, takodje sam dobila da u pisanoj formi napisem kako sam objektivno iskazivala pripadnost hr narodu kroz zivot, pa me zanima ako ste vec predavlai dokumenta sta su vam rekli?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo planiram da pisem mail u ZG pa cisto da podjelim i svoje iskustvo sa cekanjem na HR drzavljanstvo.

Naime zahtjev sam predala u prosincu davne 2016 godine u Banja Luci da bih ove godine u veljaci dobila zahtjev za dopunu i od tada vise nista. Znaci jos malo ce biti 4 godine kako cekam.  Zamislite, 3 godine im je trebalo da  uopste uzmu moj predmet u ruke a samo 14 dana sam imala rok da im dostavim trazeno. Prosto nevjerovatno. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , GoranaMiki je napisao:

Upravo planiram da pisem mail u ZG pa cisto da podjelim i svoje iskustvo sa cekanjem na HR drzavljanstvo.

Naime zahtjev sam predala u prosincu davne 2016 godine u Banja Luci da bih ove godine u veljaci dobila zahtjev za dopunu i od tada vise nista. Znaci jos malo ce biti 4 godine kako cekam.  Zamislite, 3 godine im je trebalo da  uopste uzmu moj predmet u ruke a samo 14 dana sam imala rok da im dostavim trazeno. Prosto nevjerovatno. 

Ima li poante pozvati se na članak 101. Zakona o općem upravnom postupku jer u njemu stoji da se rješenje na bilo koji postupak mora donijeti za mjesec dana, odnosno 2 mjeseca ako se utvrđuju činjenice?

Ako je njima Zakon o općem upravnom postupku relevantan kad Vas pozivaju na nadopunu, sa sve rokom od 14 dana, zar nije onda relevantan i za sve nas da prema njemu dobijemo rješenje ili što već...?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , MiaL je napisao:

Ima li poante pozvati se na članak 101. Zakona o općem upravnom postupku jer u njemu stoji da se rješenje na bilo koji postupak mora donijeti za mjesec dana, odnosno 2 mjeseca ako se utvrđuju činjenice?

Ako je njima Zakon o općem upravnom postupku relevantan kad Vas pozivaju na nadopunu, sa sve rokom od 14 dana, zar nije onda relevantan i za sve nas da prema njemu dobijemo rješenje ili što već...?

Nazalost, ja zakon ne poznajem dovoljno ali vjerujem da oni sebe u svakom slucaju mogu ograditi. Znam samo da sam razocarana a i ljuta a ne mogu im nista.  

Moj brat je  zahtjev predao 2014 a primljen je u drzavljanstvo vec nakon 14 mjeseci dok eto kod mene godinama traje. 

Da napomenem da sam i pozurnicu slala nakon otprilike druge godine, zatim sam licno isla u ZG gdje me nisu primili, jer kako mi je covijek na vratima objasnio, nemoguce je doci licno do odgovorne osobe ali mi je "navodno" izasao u susret i nazvao seficu toga odjela da pita za moj slucaj, koja mu je odgovorila da je sve ok, treba jos nekoliko potpisa od odgovornih ljudi i da cu rjesenje dobiti za koji mjesec, medjutim od tada je proslo 13 mjeseci i jos uvijek nista.

Dva puta sam i mail slala, jedan su ignorisali a na drugi su mi odgovorili kao da i nisu - kad bude biti cu obavjestena. Danas sam treci put pisala mail, ako za koji dan ne dobijem odgovor idem da zovem na sve moguce brojeve telefona koje nadjem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 21 minuta, GoranaMiki je napisao:

Nazalost, ja zakon ne poznajem dovoljno ali vjerujem da oni sebe u svakom slucaju mogu ograditi. Znam samo da sam razocarana a i ljuta a ne mogu im nista.  

Moj brat je  zahtjev predao 2014 a primljen je u drzavljanstvo vec nakon 14 mjeseci dok eto kod mene godinama traje. 

Da napomenem da sam i pozurnicu slala nakon otprilike druge godine, zatim sam licno isla u ZG gdje me nisu primili, jer kako mi je covijek na vratima objasnio, nemoguce je doci licno do odgovorne osobe ali mi je "navodno" izasao u susret i nazvao seficu toga odjela da pita za moj slucaj, koja mu je odgovorila da je sve ok, treba jos nekoliko potpisa od odgovornih ljudi i da cu rjesenje dobiti za koji mjesec, medjutim od tada je proslo 13 mjeseci i jos uvijek nista.

Dva puta sam i mail slala, jedan su ignorisali a na drugi su mi odgovorili kao da i nisu - kad bude biti cu obavjestena. Danas sam treci put pisala mail, ako za koji dan ne dobijem odgovor idem da zovem na sve moguce brojeve telefona koje nadjem.

Očito je na nekom potpisu zapelo bilo pa su shvatili da treba nadopunu. Šta su vam uopće tražili u nadopuni? 
Ono što po meni djeluje utješno da sam po iskustvu sa foruma vidio da obično nakon nadopune za par mjeseci se odluči o zahtjevu... Nadam se da će tako biti i u Vašemu slučaju. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima

Od ove godine kako je nastupio novi zakon o primitku u HR drzavljanstvo brat i ja smo preko majke koja je rodjena u HR  i ima domovnicu i pasos predali 28.02.2020 u Banjaluci u Generalnom konzulatu Republike Hrvatske zahtjev za stjecanje HR drzavljanstva na osnovu jednog roditelja koji ima HR drzavljanstvo  prije naseg rodjenja a mi kao stariji od 21 god (ja imam 23 brat 25) imamo pravo na to uz prilozenu nasu a i majkinu dokumentaciju.Pa me zanima da li je neko u slicnom slucaju,da li je istina ono sto su objavljivali kako je to sad malo ubrzano i cuo sam da se takvo nesto ceka do 6 mjeseci? Ima li istine tu ili ni tu nema pravila i moze da potraje kao kod vas tu sto sam procitao godinu i po,dvije pa cak i vise.Hvala unaprijed na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, DejanBabić97 je napisao:

Pozdrav svima

Od ove godine kako je nastupio novi zakon o primitku u HR drzavljanstvo brat i ja smo preko majke koja je rodjena u HR  i ima domovnicu i pasos predali 28.02.2020 u Banjaluci u Generalnom konzulatu Republike Hrvatske zahtjev za stjecanje HR drzavljanstva na osnovu jednog roditelja koji ima HR drzavljanstvo  prije naseg rodjenja a mi kao stariji od 21 god (ja imam 23 brat 25) imamo pravo na to uz prilozenu nasu a i majkinu dokumentaciju.Pa me zanima da li je neko u slicnom slucaju,da li je istina ono sto su objavljivali kako je to sad malo ubrzano i cuo sam da se takvo nesto ceka do 6 mjeseci? Ima li istine tu ili ni tu nema pravila i moze da potraje kao kod vas tu sto sam procitao godinu i po,dvije pa cak i vise.Hvala unaprijed na odgovoru.

I ja sam u slicnoj situaciji. Predala sam dokumente 06.02.u BL i od tada nemam nikakvu novu informaciju. Mislim da ne bi trebalo da se ceka toliko dugo, a govorim to jer je sestra kao maloljetna predavala za domovnicu i sve je bilo rijeseno za 3 mjeseca. Nakon usvajanja ove dopune rekla bih da je i nas slucaj “cist” te nema razloga za nadopune ili odugovlacenje. Nadam se barem da je tako i da ce nam sto prije stici rjesenje :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , Tamaraaaa je napisao:

I ja sam u slicnoj situaciji. Predala sam dokumente 06.02.u BL i od tada nemam nikakvu novu informaciju. Mislim da ne bi trebalo da se ceka toliko dugo, a govorim to jer je sestra kao maloljetna predavala za domovnicu i sve je bilo rijeseno za 3 mjeseca. Nakon usvajanja ove dopune rekla bih da je i nas slucaj “cist” te nema razloga za nadopune ili odugovlacenje. Nadam se barem da je tako i da ce nam sto prije stici rjesenje :)

Hvala tebi sto si se javila.Iskreno se i ja nadam da je tako i da ce rjesenje stici sto prije,a ostaje nam sada samo da cekamo nista drugo.

Srecno i da sto prije dodje.😊

Ako budes mogla,kada dobijes,samo napisi sta je i kako bilo.😊

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima,

ja sam predala takodjer na osnovu novog zakona koji je stupio na snagu 1.januara ove godine, na osnovu jednog roditelja koji je imao hrvatsko drzavljanstvo kada sam ja rodjena, 1996. Predala sam u konzulatu u inozemstvu 14.01.2020., tamo mi je prebivaliste. Prije nekoliko dana sam dobila informaciju telefonom da mi je zahtjev usao u obradu i da je na terenu. Zna li neko koliko je moguce sada da se ceka odgovor? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahtjev sam predala u kolovozu 2018.

U listopadu 2018. sam imala prvu nadopunu i od tad nije bilo informacija.

Prije nekoliko dana sam poslala upit u svezi sa zahtjevom i dobila sam slijedeći odgovor:

"Poštovana,

 
obavještavamo Vas da će Vam odluka ovoga Ministarstva povodom zahtjeva za stjecanje hrvatskog državljanstva biti uručena putem Veleposlanstva Republike Hrvatske u Beogradu, prema mjestu podnošenja zahtjeva.
 
S poštovanjem.."
 
 
Da li to znaci da je odluka doneta ili da cu tek dobiti obavestenje od Konzulata Republike Hrvatske u Beogradu kada bude doneta odluka?
 
Hvala na odgovoru!
 
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Biljana1985 je napisao:

Zahtjev sam predala u kolovozu 2018.

U listopadu 2018. sam imala prvu nadopunu i od tad nije bilo informacija.

Prije nekoliko dana sam poslala upit u svezi sa zahtjevom i dobila sam slijedeći odgovor:

"Poštovana,

 
obavještavamo Vas da će Vam odluka ovoga Ministarstva povodom zahtjeva za stjecanje hrvatskog državljanstva biti uručena putem Veleposlanstva Republike Hrvatske u Beogradu, prema mjestu podnošenja zahtjeva.
 
S poštovanjem.."
 
 
Da li to znaci da je odluka doneta ili da cu tek dobiti obavestenje od Konzulata Republike Hrvatske u Beogradu kada bude doneta odluka?
 
Hvala na odgovoru!
 

To u sustini ne znaci nista. I ja sam jedne prilike dobila takav odgovor, pa sam nakon toga imala dopunu. Koliko sam primjetila oni u mailu odgovore ono sto u sustini mi vec i sami znamo. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 sati , Biljana1985 je napisao:

Zahtjev sam predala u kolovozu 2018.

U listopadu 2018. sam imala prvu nadopunu i od tad nije bilo informacija.

Prije nekoliko dana sam poslala upit u svezi sa zahtjevom i dobila sam slijedeći odgovor:

"Poštovana,

 
obavještavamo Vas da će Vam odluka ovoga Ministarstva povodom zahtjeva za stjecanje hrvatskog državljanstva biti uručena putem Veleposlanstva Republike Hrvatske u Beogradu, prema mjestu podnošenja zahtjeva.
 
S poštovanjem.."
 
 
Da li to znaci da je odluka doneta ili da cu tek dobiti obavestenje od Konzulata Republike Hrvatske u Beogradu kada bude doneta odluka?
 
Hvala na odgovoru!
 

Znači da ništa nije riješeno,a kad bude poslat će u konzulat koji će javit da se rješenje dođe preuzet.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav

Rodjen sam 1982 u hr... mama je hrvatica ima hr drzavljanstvo..medjutim po mestu rodjenja oca a to je srbija sam upisan u sfrj i srb drzavljane po difoltu tada...2017 sam podneo u konzulatu u bgd utvrdjivanje prava na hr drzavljanstvo..imao jednu dopunu posle 1.5 godine ... i pisao 3 puta pozurnicu...jos mi nista nije stiglo kao odgovor...u medjuvremenu izasao novi zakon o hr drzavljanstvu...

pitanje ako neko zna: Po novom zakonu stariji od 21 god ako je jedan roditelj hr drzavljanin imaju pravo na hr ako su rodjeni u inostranstvu, DA LI I ONI KOJI SU RODJENI U HR I JEDAN RODITELJ JE HRVATSKI DRZAVLJANIN IMAJU PRAVO NA DRZAVLJANSTVO...jer ako to pravo imaju po roditelju oni koji nisu rodjeni u hr, nema logike da isto pravo nemaju lica rodjena u hrvatskoj????

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Predao sam zahtjev u sjecnju za hrvatsko drzavljanstvo po clanku 5 stavki 2 i pisao sam na pitanja@mup.hr i trazili su dopunu uvjerenje o ne kaznjavanju mup-a BIH i poslao sam to i napisao opet email i zadnji odgovor sam dobio 

povodom Vašeg ponovnog obraćanja ovom Ministarstvu u vezi Vašeg zahtjeva za utvrđivanje hrvatskog državljanstva, izvješćujemo da smo zaprimili traženu dopunu zahtjeva.

Budući da Ministarstvo unutarnjih poslova RH prije slanja spisa predmeta Ministarstvu uprave RH na upis u maticu rođenih i knjigu državljana temeljem odredbe članka 5. stavka 2. Zakona o hrvatskom državljanstvu ("Narodne novine", broj  53/91, 28/92, 113/93, 130/11, 110/15 i 102/19), treba utvrditi ispunjavanje uvjeta iz članka 8. stavka 1. točke 5. istog Zakona, zatraženi su podaci od drugih tijela javne vlasti.

O ishodu postupka obavijestit ćemo Vas putem Generalnog konzulata RH Banja Luka.  
 
 
zanima me samo dali iko zna za koliko bih ovo bilo gotovo ili u kojoj je fazi
 

 

 

 

uređeno: od strahinja93
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li neko od clanova foruma moze da pojasni uvjete iz Zakona o Hrvatskom Drzavljanstvu Clanka 8. Tocke 5. (prva stavka te tocke) koja glasi;

"Da poštuje pravni poredak Republike Hrvatske, da je podmirio dospjela javna davanja te da ne postoje sigurnosne zapreke za njegov primitak u hrvatsko državljanstvo."

O kakvim javnim davanjima je rijec i sta podrazumjeva, Da postuje pravnik Poredak R.H.?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...
  • 2 mjeseci kasnije...

Pozdrav, 

U veljači ove godine sam podnio zahtjev za stjecanje hrvatskog državljanstva putem pripadnosti narodu (član 16.), te sam nedavno dobio odgovor na mail da je ministarstvo u navedenom predmetu zaključilo odluku. Koliko vremena bi trebalo još proći dok ne dobijem rješenje prema mjestu podnošenja zahtjeva(konzularni ured) ???

uređeno: od Tztz
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Tztz je napisao:

Pozdrav, 

U veljači ove godine sam podnio zahtjev za stjecanje hrvatskog državljanstva putem pripadnosti narodu (član 16.), te sam nedavno dobio odgovor na mail da je ministarstvo u navedenom predmetu zaključilo odluku. Koliko vremena bi trebalo još proći dok ne dobijem rješenje prema mjestu podnošenja zahtjeva(konzularni ured) ???

Tko bi znao. Pokušajte pozvati telefonom konzulat pa pitajte da li je stiglo Vaše rješenje, ja sam tako zvala kad su mi slali nadopunu, tko zna koliko bi još čekala da mi ga pošalju, da nisam zvala. 

Usput, možete li nam reći što ste predali od dokumenata i jeste li imali nadopuna, obzirom da ste tako brzo došli na red? Ja čekam od svibnja 2019. i ništa se ne dešava, ne mogu shvatiti u čemu je kvaka... 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Lidija3 je napisao:

Tko bi znao. Pokušajte pozvati telefonom konzulat pa pitajte da li je stiglo Vaše rješenje, ja sam tako zvala kad su mi slali nadopunu, tko zna koliko bi još čekala da mi ga pošalju, da nisam zvala. 

Usput, možete li nam reći što ste predali od dokumenata i jeste li imali nadopuna, obzirom da ste tako brzo došli na red? Ja čekam od svibnja 2019. i ništa se ne dešava, ne mogu shvatiti u čemu je kvaka... 

Pozdrav, nadopune nisam imao. Potrudio sam se da predam što vise dokumenata o osobnom izjašnjavanju ( Sveučilište, srednja škola, prijava rođenju, radna knjižica), zatim dokumente od oca,djeda... Trebate poslati mail sa upitom o statusu predmeta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
, DejanBabić97 je napisao:

Pozdrav svima

Od ove godine kako je nastupio novi zakon o primitku u HR drzavljanstvo brat i ja smo preko majke koja je rodjena u HR  i ima domovnicu i pasos predali 28.02.2020 u Banjaluci u Generalnom konzulatu Republike Hrvatske zahtjev za stjecanje HR drzavljanstva na osnovu jednog roditelja koji ima HR drzavljanstvo  prije naseg rodjenja a mi kao stariji od 21 god (ja imam 23 brat 25) imamo pravo na to uz prilozenu nasu a i majkinu dokumentaciju.Pa me zanima da li je neko u slicnom slucaju,da li je istina ono sto su objavljivali kako je to sad malo ubrzano i cuo sam da se takvo nesto ceka do 6 mjeseci? Ima li istine tu ili ni tu nema pravila i moze da potraje kao kod vas tu sto sam procitao godinu i po,dvije pa cak i vise.Hvala unaprijed na odgovoru.

Ja predao 23.1.2020 i jos cekam 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
, Heisenberg je napisao:

Pozdrav! Zanimaju me iskustva ljudi koji su cekali odgovor na zahtjev za drzavljanstvo RH. Koliko su dugo cekali ili cekaju, ima li nacina da se informiram o stanju svog zahtjeva, te kome se obratiti za bilo kakvu pomoc i informaciju. U trecem mjesecu 2015.god sam aplicirao za hrv drzavljanstvo u policijskoj postaji na teritoriji rep Hrvatske, da bi u desetom mjesecu dobio zahtjev za nadopunu dokumentacije. Nakon sto sam dostavio trazeno od tada vise nemam nikakvu povratnu informaciju. Povremeno proveravam u pol. postaji dal je sta stiglo ali nista nema. Vec sam lagano zabrinut pa me zanima ima li nacina da saznam sto se dogadja. Da li i kome se obratiti? Ako nnetko zna nesto neka pise :-) hvala

Od jedne do šest godina je čekanje na obradu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Lidija3 je napisao:

Kada donesu odluku, da li uvijek pošalju mejl da obavijeste da je odluka donijeta, jer vidim da su neki objavljivali da su dobijali mejlove, ili se može desiti da samo nazovu iz konzulata, da uopće ne šalju mejl? 

Ne, dobit ćete odluku u vidu rješenja ili obavijesti putem konzulata ili MUP-a gdje ste predali zahtjev. Od dana donošenja odluke do uručenja ne prođe više od 6 mjeseci. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Jovovic487 je napisao:

Da li neko od clanova foruma moze da pojasni uvjete iz Zakona o Hrvatskom Drzavljanstvu Clanka 8. Tocke 5. (prva stavka te tocke) koja glasi;

"Da poštuje pravni poredak Republike Hrvatske, da je podmirio dospjela javna davanja te da ne postoje sigurnosne zapreke za njegov primitak u hrvatsko državljanstvo."

O kakvim javnim davanjima je rijec i sta podrazumjeva, Da postuje pravnik Poredak R.H.?

Da,da.. poštivanje poretka je obvezno. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 15 minuta, d6543654 je napisao:

Pozdrav,zanima me da li je neko podnio zahtjev za hrvatsko državljanstvo prošle godine u Banja Luci,po novom zakonu član 5 tačka 2 i da li je dobio neki odgovor?

Nije,čeka se od jedne do šest godina.

Po članku 5. st. 2. ispunjeni su uvjeti samo za rođene od 08.10.'91.

uređeno: od bob25274
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 21 minuta, d6543654 je napisao:

Pozdrav,zanima me da li je neko podnio zahtjev za hrvatsko državljanstvo prošle godine u Banja Luci,po novom zakonu član 5 tačka 2 i da li je dobio neki odgovor?

Znam 3 momka da su dobili u novembru, a aplicirali u Banjaluci u februaru 2020-e po novom zakonu 🙂 ja i dalje čekam, aplicirala sam u Beču prošlog januara. Nadam se da će biti uskoro, i tebi i meni!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Tea.96 je napisao:

Znam 3 momka da su dobili u novembru, a aplicirali u Banjaluci u februaru 2020-e po novom zakonu 🙂 ja i dalje čekam, aplicirala sam u Beču prošlog januara. Nadam se da će biti uskoro, i tebi i meni!

Ja sam predao pocektom jula 2020, nadam se da ce biti do kraja godine neka informacija. Mozda su oni predali povodom oba roditelja Hr. drzavljana, pise na stranici mup-a da se onda zahtev brze obradjuje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Milan32762 je napisao:

Ja sam predao pocektom jula 2020, nadam se da ce biti do kraja godine neka informacija. Mozda su oni predali povodom oba roditelja Hr. drzavljana, pise na stranici mup-a da se onda zahtev brze obradjuje.

Na osnovu jednog roditelja. Mislim da je novi zakon poprilicno jasan i ko ispunjava uslove da bi trebalo da dobije drzavljanstvo. Zato vjerovatno ide brze nego prije. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav, predala sam 1.11.2019. u konzulatu u Banja Luci, rekli su mi da su svi papiri ok i da je vrlo vjerovatno da cu dobiti pozitivan odgovor... ali evo do sad nista, nekad ljetos sam projeravala i samo mi je receno da je predmet u procesu... ima li iko iskustva sa pozurnicom, kako se pise i sta treba da sadrzi. Hvala 🙂

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Scuba je napisao:

 

Pozdrav svima, danas sam dobila pismo od konzulata da se trebam javiti u mup u Bjelovaru, da se izjanim o svim cinjenicama.... ima li neko iskustva sa ovim, sta to znaci, da li je odgovor pozitivan???? Molim vas za bilo kakav info

Ja razumijem da biste voljeli znati i ja sam u sličnoj situaciji, ali mislim da nema potrebe jedno te isto pitanje postaviti u tri podteme u okviru teme o državljanstvu. Strpljenja samo 😅

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 5 minuta, Petar-Sa je napisao:

Ja razumijem da biste voljeli znati i ja sam u sličnoj situaciji, ali mislim da nema potrebe jedno te isto pitanje postaviti u tri podteme u okviru teme o državljanstvu. Strpljenja samo 😅

Tako je. 

Ništa, obično davanje informacija, postupak je i dalje u toku. 

Obično se poslije osobne izjave čeka do 6 mjeseci, ne dulje. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 7 minuta, Petar-Sa je napisao:

Ja razumijem da biste voljeli znati i ja sam u sličnoj situaciji, ali mislim da nema potrebe jedno te isto pitanje postaviti u tri podteme u okviru teme o državljanstvu. Strpljenja samo 😅

Pa postavila sam da bih dobila sto vise odgovora i iskustava, mozda ne prate isti ljudi iste teme, nemojte zamjeriti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pozdrav svima i unapred hvala na odgovoru.

 

Naime predao sam u 02. mesecu 2020 god zahtjev za prijem u hr drzavljanstvo po clanu 16.

I u 11. mesecu prosle godine sam dobio zahtev za nadopunom dokumenata. I iste poslao.

pre  2 tjedna sam poslao email sa upitom i receno mi je da je nadopuna zaprimljena ali da se jos ne zna kada ce biti doneta odluka sto razumem.

 

 

zanima me da li neko odprilike ima iskustva, posle koliko vremena od nadopune dodje resenje, bilo pozitivno ili negativno.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, petarZ je napisao:

Pozdrav svima i unapred hvala na odgovoru.

 

Naime predao sam u 02. mesecu 2020 god zahtjev za prijem u hr drzavljanstvo po clanu 16.

I u 11. mesecu prosle godine sam dobio zahtev za nadopunom dokumenata. I iste poslao.

pre  2 tjedna sam poslao email sa upitom i receno mi je da je nadopuna zaprimljena ali da se jos ne zna kada ce biti doneta odluka sto razumem.

 

 

zanima me da li neko odprilike ima iskustva, posle koliko vremena od nadopune dodje resenje, bilo pozitivno ili negativno.

 

Hvala

Ja sam godinu dana nakon nadopune dobio pismo da dođem u Zagreb, na davanje izjave na zapisnik, tako da ti to ništa ne znaci, nitko ti ne može dati točan odgovor. Isto sam predao po članku 16, u lipnju 2019. g.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , Sladja996 je napisao:

Pozdrav, momak i ja smo predali zahtev 28.12.2020. u ambasadi u Subotici (zivimo u Srbiji). I dalje cekamo. Ima li neko ko je predao takodje krajem godine, a da su ga vec kontaktirali? Pozdrav za sve :)

Čekanje između jedne i šest godina.

 

Da, na žalost malo ljudi a puno predmeta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,rođen sam 1993 u BIH,moji roditelji(pokojni otac),takodje i sestra rodjeni su u RH.

U trenutku mog rodjenja svi su bili HR drzavljani,takodje su i sad majka i sestra(otac umro prije 7 god).

Ja nikada do sad nisam pokrenuo postupak za primitak u HR drzavljanstvo,i sad bih zelio da to sve pokrenem.

Interesira me da li mogu na osnovu roditelja dobiti HR drzavljanstvo,jer su u toku mog rodjenja bili HR drzavljani(provjerio sam i mogu dobiti tu potvrdu),a mama i sestra su i sad HR drzavljani.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Aco1993 je napisao:

Pozdrav,rođen sam 1993 u BIH,moji roditelji(pokojni otac),takodje i sestra rodjeni su u RH.

U trenutku mog rodjenja svi su bili HR drzavljani,takodje su i sad majka i sestra(otac umro prije 7 god).

Ja nikada do sad nisam pokrenuo postupak za primitak u HR drzavljanstvo,i sad bih zelio da to sve pokrenem.

Interesira me da li mogu na osnovu roditelja dobiti HR drzavljanstvo,jer su u toku mog rodjenja bili HR drzavljani(provjerio sam i mogu dobiti tu potvrdu),a mama i sestra su i sad HR drzavljani.

Hvala

Da,uvjet ispunjen i prema članku 30.st 1. i prema članku 5.st 2. 

Možete birati. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Aco1993 je napisao:

Hvala vam.

Interesira me jos jedna stvar,trenutno sam prijavljen u Gospicu ,radim u jednoj firmi,da li mogu na osnovu toga izvaditi potvrde koje dokazuju da su roditelji biki hr drzavljani u vrijeme mog rodjenja,i da pokrenem postupak odmah tu u Gospicu.

Ukoliko imate prijavljen boravak u RH imate pravo predaje zahtjeva izravno MUP-u RH iako ste stranac.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas je bio najtužniji dan. Odbijena sam za hrvatsko državljanstvo nakon 3 godine čekanja.

Predala sam zahtjev 2018. Majka je Hrvatica, posjeduje domovnicu i javne isprave gdje se izjašnjava o narodnosti. Njeni roditelji su Hrvati, cijela obitelj je u Slavoniji. Preko 20 papira o obitelji je predato. Otac mi je preminuo ali su i njegovi roditelji Hrvati, baka je iz Dalmacije, prezime joj je Skelin, te su čuveni sportaši iz Gospića dio naše obitelji. Ja sam rođena u Srbiji ali je majka mene i sestru odgajala u duhu hrvatskog naroda cijeli život. Podnjela sam SVE šv obrasce gdje se izjašnjavam kao Hrvatica pri upisu na fakulteti (2004-2008), kao i sa master studija. Podnjela sam dokumenta gdje smo svi izjašnjeni kao Hrvati (moja dva djeteta, muz i ja) pri upisnici djece u vrtic. Nadopunu dokumenata sam imala u listopadu 2018. gdje sam podnjela sve što su tražili- rodni list iz godine rodjenja, list sklapanja braka. 

Svaki od ovih dokumenata, u pitanju je preko 130 strana, uredno je preveden na hrvatski jezik sa ovjerom, samo za dokumenta za prijevod je dato preko tisuću eura. Novac je najmanje važan, ja sam dala sve što su tražili. 

U obrazloženju odbijenice stoji da se "cijene dokumenta koja sam predala ali da to nisu javne isprave a ja nisam dokazala sudjelovanjem u udrugama da sam tjekom života promovirala hrvatsku kulturu". Tražili su mi šv obrasce. Te obrasce je gotovo nemoguće nabaviti ali ja sam i to uspjela. Napisali su u odbijenici da ih ipak ne vrednuju jer nisu javne isprave. Zašto traže nešto što ljudi jedva nabave a zatim kažu nije nam validno. Nije ni papir iz hrvatske udruge javna isprava.

Ne mogu suze zaustavit i naravno da se odjavljujem sa foruma. Ja sam podnijela zahtjev jer se u biti osijećam diljem hrvatskog naroda. Posao imam, ja sam prevoditeljica na talijanski jezik i također prevodim sa hrvatskog i na hrvatski. Sve su imali i odbili su. Mnogo me je razočarala država koju sam smatrala svojom. Cijela moja obitelj u Hrvatskoj je razočarana i ja samo želim da kažem da ne trošite vrijeme, tih tisuću eura bi više mojoj dijeci značilo nego što sam dala na papire. 

Životopis je bio besprekoran, i napisali su da sve to cijene, ali nije dovoljno. 

Ne postoji pravda i želim da kažem da je moja Hrvatska ovim izgubila velik dio obitelji koji će zbog ove odluke ipak sriću potražit negde vani. To su mi danas obećali. Ko god aplicira, gubi vrijeme.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 23 minuta, Biljana1985 je napisao:

Danas je bio najtužniji dan. Odbijena sam za hrvatsko državljanstvo nakon 3 godine čekanja.

Predala sam zahtjev 2018. Majka je Hrvatica, posjeduje domovnicu i javne isprave gdje se izjašnjava o narodnosti. Njeni roditelji su Hrvati, cijela obitelj je u Slavoniji. Preko 20 papira o obitelji je predato. Otac mi je preminuo ali su i njegovi roditelji Hrvati, baka je iz Dalmacije, prezime joj je Skelin, te su čuveni sportaši iz Gospića dio naše obitelji. Ja sam rođena u Srbiji ali je majka mene i sestru odgajala u duhu hrvatskog naroda cijeli život. Podnjela sam SVE šv obrasce gdje se izjašnjavam kao Hrvatica pri upisu na fakulteti (2004-2008), kao i sa master studija. Podnjela sam dokumenta gdje smo svi izjašnjeni kao Hrvati (moja dva djeteta, muz i ja) pri upisnici djece u vrtic. Nadopunu dokumenata sam imala u listopadu 2018. gdje sam podnjela sve što su tražili- rodni list iz godine rodjenja, list sklapanja braka. 

Svaki od ovih dokumenata, u pitanju je preko 130 strana, uredno je preveden na hrvatski jezik sa ovjerom, samo za dokumenta za prijevod je dato preko tisuću eura. Novac je najmanje važan, ja sam dala sve što su tražili. 

U obrazloženju odbijenice stoji da se "cijene dokumenta koja sam predala ali da to nisu javne isprave a ja nisam dokazala sudjelovanjem u udrugama da sam tjekom života promovirala hrvatsku kulturu". Tražili su mi šv obrasce. Te obrasce je gotovo nemoguće nabaviti ali ja sam i to uspjela. Napisali su u odbijenici da ih ipak ne vrednuju jer nisu javne isprave. Zašto traže nešto što ljudi jedva nabave a zatim kažu nije nam validno. Nije ni papir iz hrvatske udruge javna isprava.

Ne mogu suze zaustavit i naravno da se odjavljujem sa foruma. Ja sam podnijela zahtjev jer se u biti osijećam diljem hrvatskog naroda. Posao imam, ja sam prevoditeljica na talijanski jezik i također prevodim sa hrvatskog i na hrvatski. Sve su imali i odbili su. Mnogo me je razočarala država koju sam smatrala svojom. Cijela moja obitelj u Hrvatskoj je razočarana i ja samo želim da kažem da ne trošite vrijeme, tih tisuću eura bi više mojoj dijeci značilo nego što sam dala na papire. 

Životopis je bio besprekoran, i napisali su da sve to cijene, ali nije dovoljno. 

Ne postoji pravda i želim da kažem da je moja Hrvatska ovim izgubila velik dio obitelji koji će zbog ove odluke ipak sriću potražit negde vani. To su mi danas obećali. Ko god aplicira, gubi vrijeme.

Obavezno tužba Upravnom sudu,dobit ćete spor. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Strašno, ja sam šokirana ovim što pročitah. Sad je i mene panika uhvatila unaprijed, pa bih da se spremim odmah ako bude trebalo pisati tu tužbu, da mi netko kaže ako zna:

Pošto piše u Zakonu o upravnom sporu da oni koji nisu u HR moraju imati punomoćnika za primanje pismena u Hr da bi predali tužbu i da punomoćnik mora biti naveden u tužbi, da li to znači da treba samo u tužbi navesti podatke te osobe koja će primiti poštu ili se mora ići k javnom bilježniku da se ta punomoć oficijelno da? Problem je što se sad zbog situacije ove ne može putovati u Hrvatsku i sad me panika uhvatila ako ću morati ići tamo, kako ću. Mislim, digla sam paniku, a nisam još ni dobila odgovor, ali mi nije svejedno kad čitam ovo što je kolegica napisala. 

I da li je u slučaju tužbe pametnije uzeti odvjetnika i kako ga uopće angažirati sad kad se ne može osobno otići tamo. 

Eto, ako može netko napisati savjete i za kolegicu, a i za nas koji još čekamo, da budemo u pripravnosti. 

Hvala

uređeno: od Lidija3
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Lidija3 je napisao:

Strašno, ja sam šokirana ovim što pročitah. Sad je i mene panika uhvatila unaprijed, pa bih da se spremim odmah ako bude trebalo pisati tu tužbu, da mi netko kaže ako zna:

Pošto piše u Zakonu o upravnom sporu da oni koji nisu u HR moraju imati punomoćnika za primanje pismena u Hr da bi predali tužbu i da punomoćnik mora biti naveden u tužbi, da li to znači da treba samo u tužbi navesti podatke te osobe koja će primiti poštu ili se mora ići k javnom bilježniku da se ta punomoć oficijelno da? Problem je što se sad zbog situacije ove ne može putovati u Hrvatsku i sad me panika uhvatila ako ću morati ići tamo, kako ću. Mislim, digla sam paniku, a nisam još ni dobila odgovor, ali mi nije svejedno kad čitam ovo što je kolegica napisala. 

I da li je u slučaju tužbe pametnije uzeti odvjetnika i kako ga uopće angažirati sad kad se ne može osobno otići tamo. 

Eto, ako može netko napisati savjete i za kolegicu, a i za nas koji još čekamo, da budemo u pripravnosti. 

Hvala

Ne mora biti isti slučaj, rade po diskrecionom pravu koje im zakon dopušta.

Imate poruku u inbox-u.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje,

dobila sam odgovor da se javim u Bjelovar,da bi upotpunili zahtjev za stjecanje hrv državljanstva i da se izjasnim o svim činjenicama i okolnostima relevantnim za donošenje rješenja o primitku u hr državljanstvo i dati izjavu u formi zapisnika.

Može li mi neko objasniti,šta to znači?Šta trebam pričati?Nisu mi tražili nikakva dokumenta kao dopunu.Da li je neko imao takvu situaciju?I šta to znači,u kojoj fazi je taj slučaj?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , d6543654 je napisao:

Poštovanje,

dobila sam odgovor da se javim u Bjelovar,da bi upotpunili zahtjev za stjecanje hrv državljanstva i da se izjasnim o svim činjenicama i okolnostima relevantnim za donošenje rješenja o primitku u hr državljanstvo i dati izjavu u formi zapisnika.

Može li mi neko objasniti,šta to znači?Šta trebam pričati?Nisu mi tražili nikakva dokumenta kao dopunu.Da li je neko imao takvu situaciju?I šta to znači,u kojoj fazi je taj slučaj?

 

Radi se o izjavi stranke u postupku koju dajete na zapsink ispred MUP-a gdje ste pozvani a sukladno Zakonu o općem upravnom postupku.Kako nisu naveli da je potrebna dopuna predmeta /dokumentima koji eventualno nedostaju/ izjasnit ćete se samo o upravo navedenim relevantnim činjenicama a u smislu iz kog razloga želite drž RH , vaš subjektivni osjećaj pripadnosti narodu, ukoliko ste apilicirali sukladno članku 16 Zakona , uglavnom 15-tak minuta suradnje i rzgovora. Za pobliže detalja sam vam napisao inbox radi diskrecije.

Što se tiče faze predmeta, nema pravila, nakon davanja izjave možete primiti rješenje za tri mjeseca a možete i za dvije godine, jednostavno je tako /trenutačna praksa postupanja/.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , d6543654 je napisao:

Poštovanje,

dobila sam odgovor da se javim u Bjelovar,da bi upotpunili zahtjev za stjecanje hrv državljanstva i da se izjasnim o svim činjenicama i okolnostima relevantnim za donošenje rješenja o primitku u hr državljanstvo i dati izjavu u formi zapisnika.

Može li mi neko objasniti,šta to znači?Šta trebam pričati?Nisu mi tražili nikakva dokumenta kao dopunu.Da li je neko imao takvu situaciju?I šta to znači,u kojoj fazi je taj slučaj?

 

Pozdrav, i ja sam bio pozvan samo radi davanja izjave bez nadopune dokumenata u Osijek u januaru 2020., i rečeno mi je da će postupak biti završen za dva ili tri meseca, ali još uvek nisam dobio odgovor.Predao sam zahtev u septembru 2018. u Belom Manastiru po čl.16.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 4 minuta, pastra je napisao:

Pozdrav, i ja sam bio pozvan samo radi davanja izjave bez nadopune dokumenata u Osijek u januaru 2020., i rečeno mi je da će postupak biti završen za dva ili tri meseca, ali još uvek nisam dobio odgovor.Predao sam zahtev u septembru 2018. u Belom Manastiru po čl.16.

Samo strpljenje i čekanje. 

Eventualno upit na mail o informacijama po zahtjevu na pitanja@mup.hr.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Sladja996 je napisao:

Pozdrav, momak i ja smo predali zahtev 28.12.2020. u ambasadi u Subotici (zivimo u Srbiji). I dalje cekamo. Ima li neko ko je predao takodje krajem godine, a da su ga vec kontaktirali? Pozdrav za sve :)

Ne očekujte ništa dok ne prođe minimum 10 mjeseci, potom je sve moguće. 

 

, pastra je napisao:

Pisao sam na mail  i dobio samo odgovor da ću biti obavešten preko PP B.Manastir.Ne preostaje drugo nego da čekam i to je to.

Tako je. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
, Biljana1985 je napisao:

Danas je bio najtužniji dan. Odbijena sam za hrvatsko državljanstvo nakon 3 godine čekanja.

Predala sam zahtjev 2018. Majka je Hrvatica, posjeduje domovnicu i javne isprave gdje se izjašnjava o narodnosti. Njeni roditelji su Hrvati, cijela obitelj je u Slavoniji. Preko 20 papira o obitelji je predato. Otac mi je preminuo ali su i njegovi roditelji Hrvati, baka je iz Dalmacije, prezime joj je Skelin, te su čuveni sportaši iz Gospića dio naše obitelji. Ja sam rođena u Srbiji ali je majka mene i sestru odgajala u duhu hrvatskog naroda cijeli život. Podnjela sam SVE šv obrasce gdje se izjašnjavam kao Hrvatica pri upisu na fakulteti (2004-2008), kao i sa master studija. Podnjela sam dokumenta gdje smo svi izjašnjeni kao Hrvati (moja dva djeteta, muz i ja) pri upisnici djece u vrtic. Nadopunu dokumenata sam imala u listopadu 2018. gdje sam podnjela sve što su tražili- rodni list iz godine rodjenja, list sklapanja braka. 

Svaki od ovih dokumenata, u pitanju je preko 130 strana, uredno je preveden na hrvatski jezik sa ovjerom, samo za dokumenta za prijevod je dato preko tisuću eura. Novac je najmanje važan, ja sam dala sve što su tražili. 

U obrazloženju odbijenice stoji da se "cijene dokumenta koja sam predala ali da to nisu javne isprave a ja nisam dokazala sudjelovanjem u udrugama da sam tjekom života promovirala hrvatsku kulturu". Tražili su mi šv obrasce. Te obrasce je gotovo nemoguće nabaviti ali ja sam i to uspjela. Napisali su u odbijenici da ih ipak ne vrednuju jer nisu javne isprave. Zašto traže nešto što ljudi jedva nabave a zatim kažu nije nam validno. Nije ni papir iz hrvatske udruge javna isprava.

Ne mogu suze zaustavit i naravno da se odjavljujem sa foruma. Ja sam podnijela zahtjev jer se u biti osijećam diljem hrvatskog naroda. Posao imam, ja sam prevoditeljica na talijanski jezik i također prevodim sa hrvatskog i na hrvatski. Sve su imali i odbili su. Mnogo me je razočarala država koju sam smatrala svojom. Cijela moja obitelj u Hrvatskoj je razočarana i ja samo želim da kažem da ne trošite vrijeme, tih tisuću eura bi više mojoj dijeci značilo nego što sam dala na papire. 

Životopis je bio besprekoran, i napisali su da sve to cijene, ali nije dovoljno. 

Ne postoji pravda i želim da kažem da je moja Hrvatska ovim izgubila velik dio obitelji koji će zbog ove odluke ipak sriću potražit negde vani. To su mi danas obećali. Ko god aplicira, gubi vrijeme.

Auu, pa ja sam sokirana sta cujem.Bas se sad brinem..sta mene ceka. Bas mi je zao..zaista

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici




×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija