Jump to content
Heisenberg

Cekanje na odgovor na zahtjev za drzavljanstvo

Preporučene objave

Naravno,pa nije tema prometne nezgode.

Mail je poslao MUP?Povodom?

Može bit policija ili upravni dio MUP-a koji rješava dobivanje državljanstva.Čekanje je ovisno o kompletnosti predmeta i broju zahtjeva.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
, sivko je napisao:

Naravno,pa nije tema prometne nezgode.

Mail je poslao MUP?Povodom?

Može bit policija ili upravni dio MUP-a koji rješava dobivanje državljanstva.Čekanje je ovisno o kompletnosti predmeta i broju zahtjeva.

O ovom se radi jel znas nesto vise da mi objasnis hvala u napred 😁

Screenshot_20200317-140915_Gmail.jpg

Podijeli ovu objavu

Poštovani, imam pitanje, ako netko može pomoći.

Dugo već čekam odgovor na zahtjev i pisala sam upit na pitanja@mup.hr međutim evo već skoro 2 mjeseca nitko mi ne odgovara na taj e-mail. Zanima me, pošto nisam predala zahtjev u HR, nego u konzulatu u drugoj zemlji, jesam li trebala pisati upit konzulatu pa mi zato ne odgovaraju, ili je tipično da se ovoliko čeka čak i na odgovor na e-mail?

Hvala

Podijeli ovu objavu

Citiraj

Na dobar ste mail poslali upit, konzulat nema ništa s procesom donošenja odluke. Konzulat je samo posrednik (pošta) između MUPa RH i vas. Oni samo prosljeđuju rješenje kada stigne i obrnuto (šalju zahtjev). 

Podijeli ovu objavu

Pozdrav svima, pitanje jedno. Dobila sam dopis da povodom zahtjeva dostavim neke dodatne dokumente, a pored toga piše da ispišem izjavu da se izjasnim o činjenicama i okolnostima relevantnim za donošenje rješenja osobito o članu 16, na kojima temeljim zahtjev i da to bude u formi zapisnika. Pa mi nije jasno sada - ja sam izjavu uredno dala prilikom podnošenja zahtjeva i napisala u njoj sve što sam mislila da treba, pozvala se na član 16, dostavila dokumente koje sam tad imala, što sad dodatno trebam ispisati, zna li itko reći što o tome? Razumijem da trebam dostaviti ove dodatne dokumente, to nije problem, ali što podrazumijevaju opet pod izjavu ako sam je već dala, i što znači 'u formi zapisnika'?

Hvala

Podijeli ovu objavu

Prije 6 minuta, tea.b je napisao:

Pozdrav svima, pitanje jedno. Dobila sam dopis da povodom zahtjeva dostavim neke dodatne dokumente, a pored toga piše da ispišem izjavu da se izjasnim o činjenicama i okolnostima relevantnim za donošenje rješenja osobito o članu 16, na kojima temeljim zahtjev i da to bude u formi zapisnika. Pa mi nije jasno sada - ja sam izjavu uredno dala prilikom podnošenja zahtjeva i napisala u njoj sve što sam mislila da treba, pozvala se na član 16, dostavila dokumente koje sam tad imala, što sad dodatno trebam ispisati, zna li itko reći što o tome? Razumijem da trebam dostaviti ove dodatne dokumente, to nije problem, ali što podrazumijevaju opet pod izjavu ako sam je već dala, i što znači 'u formi zapisnika'?

Hvala

Isto sam imao. U biti to znaci da ćeš morati otići u Veleposlanstvo i ti pričaš u biti ono sto si napisala a ono to zapisuju i na kraju se potpise. To je meni bila prva nadopuna. Onda su mi tražili dodatne dokumente za majku za koju sam također u zahtjevu napisao da ih nemam, pa sam i u nadopuni isto napisao da ih nemam.... Još čekam odluku a predao sam prije godinu točno. 

Podijeli ovu objavu

prije 2 sati , Petar-Sa je napisao:

Isto sam imao. U biti to znaci da ćeš morati otići u Veleposlanstvo i ti pričaš u biti ono sto si napisala a ono to zapisuju i na kraju se potpise. To je meni bila prva nadopuna. Onda su mi tražili dodatne dokumente za majku za koju sam također u zahtjevu napisao da ih nemam, pa sam i u nadopuni isto napisao da ih nemam.... Još čekam odluku a predao sam prije godinu točno. 

Pa da, ja sam i mislila da ću morati ići na razgovor, međutim striktno je napisano da u pismenoj formi pošaljem, zato mi i nije jasno.

Hvala ti mnogo na odgovoru. :)

Podijeli ovu objavu

Lijep pozdrav svima na forumu koji sam pratio godinama pošto sam kao i ostali članovi imao nekih nejasnoća. Da skratim priču predao sam zahtjev prije točno 2 godine, imao jednu nadopunu i primljen sam u državljanstvo početkom ožujka. Gospođa koja mi je uručila papir rekla je da se na upis čeka oko mjesec dana i da se tada može uzeti domovnica. Interesira me gdje mogu provjeriti jesam li upisan u knjigu državljana, uz napomenu da sam iz BiH.

Podijeli ovu objavu

Nazovi matični ured bilo koji u HR, doslovno je teti koja radi tamo to minuta posla. Uđe u kompjuter i provjeri. Po zakonu ti možeš domovnicu izvaditi bilo gdje u HR, tako da nazovi bilo koji matični ured, svaki može to provjeriti. Ja sam u Imotskom to obavio. 

Podijeli ovu objavu

Molim Vas da mi kažete šta pišete u mejlu kada tražite požurnicu?

Zahtjev je predat u kolovodu 2018. temeljem člana 16. pripadnosti hrvatskom narodu a nadopunu sam imala u listopadu 2018. 

Da li samo napišete ime i prezime i kada ste predali zahtjev ili postoji način da dodjete do broja zahtjeva pa to napišete u mejlu? Gde možete da saznate broj vašeg zahtjeva? Ja imam samo dokaze o uplati. 

Podijeli ovu objavu

O požurnice ništa nemaš, svakako ti odgovore sa generičkom porukom. Dovoljno je da napišeš ime i prezime u e-mailu i gdje si predala zahtjev, te ako se Sjećaš dana predaje zahtjeva. 

Podijeli ovu objavu

, tea.b je napisao:

Pa da, ja sam i mislila da ću morati ići na razgovor, međutim striktno je napisano da u pismenoj formi pošaljem, zato mi i nije jasno.

Hvala ti mnogo na odgovoru. :)

Pozdrav, takodje sam dobila da u pisanoj formi napisem kako sam objektivno iskazivala pripadnost hr narodu kroz zivot, pa me zanima ako ste vec predavlai dokumenta sta su vam rekli?

Podijeli ovu objavu

prije 4 sati , Kacaaa123 je napisao:

Pozdrav, takodje sam dobila da u pisanoj formi napisem kako sam objektivno iskazivala pripadnost hr narodu kroz zivot, pa me zanima ako ste vec predavlai dokumenta sta su vam rekli?

Još uvijek ništa 😶

Podijeli ovu objavu

prije 17 sati , tea.b je napisao:

Još uvijek ništa 😶

Pa da li ste isli da predate dokumenta, jeste usmeno pricali ili pak ste napisali pa predali? Izvinite nisam Vas razumjela, mozda niste jos isli da predate? 

Podijeli ovu objavu

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Napravi novi...