Jump to content

Cekanje na odgovor na zahtjev za drzavljanstvo

Preporučene objave

Pozdrav svima. Drzavljanin sam Srbije rodjen 1994, po nacionalnosti Srbin kao i moji roditelji. Oceva majka je Hrvatica iz Zagreba, a njen otac se 60-ih trajno iselio u Nemacku. Podneo bih zahtev na osnovu clana 11 (potomak iseljenika), ali niko od nadleznih ne daje konkretan odgovor na pitanje da li je potrebno da i moji baka i otac budu iseljenici ili je dovoljno da jednostavno dokazem krvnu vezu sa iseljenikom - sto je jedino sto se pominje i u Zakonu i u prilozima uz zahtev za drzavljanstvo. Svakako cu uskoro podneti zahtev (a i tuzbu medjunarodnom Sudu nakon izvesne odbijenice), ali me cisto zanima da li je iko ovde na forumu upoznat sa slicnim slucajem. Hvala unapred!

Dijeli na drugim stranicama
  • odgovora 311
  • tema pokrenuta
  • zadnji odgovor

najviše su sudjelovali

najviše su sudjelovali

Popularne objave

A ne mogu nikoga obavijestit o odluci ako nemaju zahtjev.

Između jedne i šest godina.  Dopunska ili dodatna izjava na zapisnik koju u nekim slučajevima zahtjeva MUP RH iako protivno zakonskim propisima /u nekim slučajevima/ svakako prolongira rješavanje

Obavezno tužba Upravnom sudu,dobit ćete spor. 

Objavljene slike

prije 2 sati , VukasinFilipovic je napisao:

Pozdrav svima. Drzavljanin sam Srbije rodjen 1994, po nacionalnosti Srbin kao i moji roditelji. Oceva majka je Hrvatica iz Zagreba, a njen otac se 60-ih trajno iselio u Nemacku. Podneo bih zahtev na osnovu clana 11 (potomak iseljenika), ali niko od nadleznih ne daje konkretan odgovor na pitanje da li je potrebno da i moji baka i otac budu iseljenici ili je dovoljno da jednostavno dokazem krvnu vezu sa iseljenikom - sto je jedino sto se pominje i u Zakonu i u prilozima uz zahtev za drzavljanstvo. Svakako cu uskoro podneti zahtev (a i tuzbu medjunarodnom Sudu nakon izvesne odbijenice), ali me cisto zanima da li je iko ovde na forumu upoznat sa slicnim slucajem. Hvala unapred!

Potomak iseljenika do 3.stupnja krvnog srodstva. Dokažite to u postupku. Iseljenicima se ne podrazumijevaju osobe koje su iselile u republike nekadašnje državne zajednice SFRJ. 

prije 15 sati , sivko je napisao:

I onaj rođen poslije 8.10.91 je debelo punoljetan.

Objašnjeno da se odnosi na osobe rođene kasnije od 8.10.91.

https://mup.gov.hr/drzavljanstvo-325/325

Primjenjivo i na osobe rođene prije 08.10.'91. ali samo uz dodatne uvjete sukladno članku 30. i uz uvjet ispunjen prema Pravilniku o načinu vođenja evidencije o državljanstvu SRH, za rođene od 08.01.'77.

Isto tako, primjenjivo i za osobe rođene prije 08.01.'77. uz uvjet ispunjen sukladno zakonu o državljanstvu SRH iz 1965. godine. 

prije 18 sati , bob25274 je napisao:

Potomak iseljenika do 3.stupnja krvnog srodstva. Dokažite to u postupku. Iseljenicima se ne podrazumijevaju osobe koje su iselile u republike nekadašnje državne zajednice SFRJ. 

Hvala na brzom odgovoru. Zar Hrvatska nije eliminisala generacijsko ogranicenje? Npr. Amerikanci 5. i 6. generacije bez problema dobijaju drzavljanstvo. Dakle mogu se povezati sa iseljenikom u Nemacku u 3. generaciji cak i ako su mi preci u 2. i 1. kolenu bili nastanjeni u Jugoslaviji? 🤔

prije 4 sati , d6543654 je napisao:

Pozdrav,

da li je neko dobio pozitivno rješenje,a da je predao prošle godine  po novom zakonu stavka 5. tačka 2. ?

I koliko se čeka od potpisivanja izjave?

Unaprijed hvala

Između jedne i šest godina. 

Dopunska ili dodatna izjava na zapisnik koju u nekim slučajevima zahtjeva MUP RH iako protivno zakonskim propisima /u nekim slučajevima/ svakako prolongira rješavanje.

U svakom slučaju, a uz neosuđivanost i uz poštovanje pravnog poretka RH unatrag 10 godina od podnošenja zahtjeva te uz poštovanje integriteta koje se utvrđuje po posebnim propisima možete očekivati pozitivnu odluku. 

• 2 tjedna kasnije...

Pozdrav,

Hteo bih da izvadim HR državljanstvo na osnovu porekla(podrijetla) preko bake tatine mame.

Baka je rođena u Senju, a otac u Beogradu kao i ja. Otac NIJE imao hr državljanstvo.

Da li mogu aplicirati za držlvljanstvo?

Ako niko ne može da mi da odgovor, može slobodno da mi preporuči nekog pravnika da se raspitam.

Unapred hvala

uređeno: od Detlic39

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Napravi novi...