Jump to content

Cekanje na odgovor na zahtjev za drzavljanstvo


Heisenberg

Preporučene objave

prije 2 minuta, Grabovac03 je napisao:

Tako mi je rekla jedna maticarka, a druga kaze da sam dobila onda kada sam upisana, a upisana sam ove godine...

Predala sam po novom zakonu na osnovu jednog roditelja

Čestitam.Koliko dugo ste čekali na državljanstvo,gdje ste predali i na osnovu kog roditelja ste dobili pozitivan odgovor.(da li je roditelj imao  HR državljanstvo ili se samo izjašnjavao kao Hrvat)Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobio sam informaciju da će za prvi Hrvatski blagdan na jesen, što znači u jedanaestom mjesecu biti organizirana svečana prisega u konzularnom odjelu u Sarajevu za sve koji su stekli državljanstvo Republike Hrvatske. Tu informaciju sam dobio od prijatelja. 

E sad zna li netko kada se dobije rješenje o prijemu može li se odmah predati za putovnicu ili se prvo treba predati za domovnicu pa tek kada se ista dobije može onda za putovnicu.

uređeno: od gavran1
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 14. 07. 2022. u 14:19, Grabovac03 je napisao:

Hvalaa, dobilq sam na osnovu majke koja je rodjena u Zagrebu i ima drzavljanstvo... Po novom zakonu clana 5 stavka 2

Cekala sam oko 9mj, preko konzulatq u Banjaluci....

 

 

Čestitam..  Ja još čekam .Znači prioriteti im je rješavat zahtjeve te po novom zakonu.

uređeno: od Mala992
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Tsubasa je napisao:

Pozdrav svima,evo prošlo je već 5 mjeseci od razgovora u Bjelovaru gdje su mi rekli daću najvjerovatnije dobiti drzavljanstvo. Međutim,još ništa... Kakva su iskustva ovih što su dobili drzavljanstvo,koliko ste čekali nakon tog finalnog ragovora?

Pozdrav, ja sam imao razgovor 01.03 ove godine u Osjeku, isto je proslo 5 meseci. Na moj upit odgovoreno je da je slucaj i dalje u toku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Milan32762 je napisao:

Pozdrav, ja sam imao razgovor 01.03 ove godine u Osjeku, isto je proslo 5 meseci. Na moj upit odgovoreno je da je slucaj i dalje u toku.

Ja sam bio na razgovor u 12 mjesec 2020 godine i od tad još ništo, na moj upit dokle je stigla procedura odgovaraju da utvrdjavaju relevantne cinjenice 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Dana 16. 08. 2022. u 13:15, Tsubasa je napisao:

Ekipa, može li mi neko objasniti šta ovo znači?

Screenshot_20220816-130903_1.png

Nazovite konzulat i recite da ste dobili informaciju da je rješenje gotovo i pitajte kada će biti uručenje rješenja. Reći će vam jel pozitivno ili ne samom informacijom da će biti organizirano zajedničko polaganje zakletve. Ako to kažu rješenje je pozitivno. A i pitajte direktno na kraju ako ne kažu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 minuta, petpetica5 je napisao:

Pozivanjem odjela za drzavljanstvo odgovor je njihov da su imaju velik broj predmeta i da se na resenje ceka i do 6 godina, da li je neko dobio drugi odgovor pozivanjem na broj?

Ja kao ja sam cekao godinu i 8 meseci,zvao telefonom ista prica.Mail kazu ministarstvo uprave i da oni vise nemaju veze sa mojim predmetom,saljem mail ministrarstvu uprave upute me na opstinu Zagreb.I gospodja mi kaze prvo da ne postoji moj predmet zatim ovo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 42 minuta, Sm992 je napisao:

Ja kao ja sam cekao godinu i 8 meseci,zvao telefonom ista prica.Mail kazu ministarstvo uprave i da oni vise nemaju veze sa mojim predmetom,saljem mail ministrarstvu uprave upute me na opstinu Zagreb.I gospodja mi kaze prvo da ne postoji moj predmet zatim ovo.

Sta si cinio posle poziva ministarstva uprave kada je rekla da ne postoji predmet?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 18. 08. 2022. u 7:44, gavran1 je napisao:

Nazovite konzulat i recite da ste dobili informaciju da je rješenje gotovo i pitajte kada će biti uručenje rješenja. Reći će vam jel pozitivno ili ne samom informacijom da će biti organizirano zajedničko polaganje zakletve. Ako to kažu rješenje je pozitivno. A i pitajte direktno na kraju ako ne kažu.

Hvala na savjetu. Danas su oni zvali i rekli da je stiglo rješenje, al nisu rekli kakvo pozitivno ili negativno (nisam ni pitao). Idem u četvrtak pa ću saznati. :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 30. 08. 2022. u 17:01, Tsubasa je napisao:

Hvala na savjetu. Danas su oni zvali i rekli da je stiglo rješenje, al nisu rekli kakvo pozitivno ili negativno (nisam ni pitao). Idem u četvrtak pa ću saznati. :)

Dobar dan jestel li digli rješenje?šta iima.

Kad ste predali zahtjev ?? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Mala992 je napisao:

Dobar dan jestel li digli rješenje?šta iima.

Kad ste predali zahtjev ?? 

Podigao rješenje. Dobio Hrvatsko drzavljanstvo. Proces kompetan od pokretanja do rješenja trajao godinu, malo više. Od aprila 21 do sad. 

 

Može li mi neko objasniti šta sad? Kako izvaditi pasoš? U ambasadi čovjek kaže treba malo vremna dok to uđe u sistem. Koliko to traje? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 minuta, Tsubasa je napisao:

Podigao rješenje. Dobio Hrvatsko drzavljanstvo. Proces kompetan od pokretanja do rješenja trajao godinu, malo više. Od aprila 21 do sad. 

 

Može li mi neko objasniti šta sad? Kako izvaditi pasoš? U ambasadi čovjek kaže treba malo vremna dok to uđe u sistem. Koliko to traje? 

Super, čestitam..

Ja sam predala odma posle nove godine.po zakonu spajanja obitelji.8 godina sam tu.Čekam.                Obraduje me svako ko se javi da je dobio rješenjem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je jos neko prisutan ili prati, mozete li molim vas napisati aktuelno stanje? Ima dosta ljudi jos od 2015, 2016, 2017 pa na dalje koji su predali ali se nisu skoro javljali. Da li još čekate? 
Ja sam licno predala 2019 u Tuzli, medjutim jos cekam. Imala sam jednu nadopunu, ali poslije toga nista...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Dana 08. 09. 2022. u 14:20, Nanamori je napisao:

Ako je jos neko prisutan ili prati, mozete li molim vas napisati aktuelno stanje? Ima dosta ljudi jos od 2015, 2016, 2017 pa na dalje koji su predali ali se nisu skoro javljali. Da li još čekate? 
Ja sam licno predala 2019 u Tuzli, medjutim jos cekam. Imala sam jednu nadopunu, ali poslije toga nista...

Postovanje,

I ja sam pŕedala u konzulatu u Tuzli,pocetkom sijecnja 2019.godine.Imala sam dvije nadopune dokumenata. Prije su odgovarali na e-mail,medjutim zadnjih godinu dana nema odgovora na e-mail na upit o stanju predmeta. U konzulatu kazu da dodjem kod njih da posaljem pozurnicu.Cekam tocno 3 godine i 8 mjeseci.Da li je neko od prisutnih slao pozurnicu?

Lijep pozdrav svima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nakon punih pet godina čekanja , pozivanja konzulata i mup Hr, pisanja mailova, i slanja nadopuna, konačno sam dočekao da službenica iz mup Zagreb kaže da je predmet pri kraju ali da ne može reći koliko još će proći do završetka istog. Zavisi od nekih još sitnica. Ali eto pri kraju je.. Ehhhhh, da je zakon isti za sve, gdje bi nam kraj bio

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,ja sam predala zahtjev za državljanstvo prosle godine u aprilu mjesecu,nadopunu sam imala nakon 5 mjeseci, znaci 13 mjeseci je proslo od pisane izjave odgovora jos nista konzulat Banja Luka nema nikakvih informacija svaki put isti odgovor ,zahtjev sam predala prema pripadnosti hrv.naroda  tata mi je imao hr.drž.mama mi ima i brat,živjela sam u Varaždinu od 1993-1998 kao dokaze sam priložila tatinu vojnu knjizicu,domovnice od mame,tate,brata i svoju ucenicku knjizicu gdje je upisano da sam Hrvatica i da imam Hr drz.koje nemam,dali ima smisla uzeti advokata nekog da se proces ubrza,dali ima netko iskustva...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
Dana 01. 09. 2022. u 11:17, Mala992 je napisao:

Super, čestitam..

Ja sam predala odma posle nove godine.po zakonu spajanja obitelji.8 godina sam tu.Čekam.                Obraduje me svako ko se javi da je dobio rješenjem.

Je li bilo kakvog pomaka kod vas? Baš rijetko nađem primjere preko spajanja obitelji, da li vrijeme čekanja uopće zavisi o tome prema kojem zakonu se ide. Mi ćemo dogodine nadam se imati uvjete ispunjene za zatražiti po zakonu spajanja obitelji, i pokušavam procijeniti kad bi realno mogli očekivati rješenje....

 

Nadam se da je vaš slučaj riješen i da imate putovnicu! Ako vam ne smeta, bi li mogli podijeliti i koliko ste čekali na stalni boravak?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 4 tjedna kasnije...
  • 4 mjeseci kasnije...

Da li jos nekoga ima na ovom sajtu?? 

Predala sam zahtev za papire krajem 10 meseca 2022, jos nemam nikakve informacije.. Podnela sam na osnovu toga sto je moja mama rodjena u Hrvatskoj. Zelim da napisem mejl i da pitam sta se desava ali ne znam kako i sta da napisem ima li jos koga ovde da bi me posavetovao sta da napisem 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
prije 3 sati , pastra je napisao:

Ima, predao u septembru 2018.godine i jos cekam

Ajme, ja cekam pola godine pa mi dugo... Predala sam na osnovu utvrdjivanja po majci, stigao mi meil da su pre slanja na upis u maticu rodjenih i drzavljana zatrazili  podatke od ostalih nadleznih tijela u RH. I da, da cu biti obavestena preko veleposlanstva u Beogradu... 

Pa sam mislila ako je neko imao takav odgovor sta da ocekujem 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , Mari05 je napisao:

...stigao mi meil da su pre slanja na upis u maticu rodjenih i drzavljana zatrazili  podatke od ostalih nadleznih tijela u RH. I da, da cu biti obavestena preko veleposlanstva u Beogradu... 

Standardni odgovor.Proći će još vremena.

uređeno: od sivko
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

Zdravo imam pitanje jedno,ako bi mi neko mogao odgovoriti.Dobila sam pozitivno riješenje za hrvatsko državljanstvo u Konzulatu.Šta dalje da radim,trebam li čekati da dobijem domovnicu da li to šalju na kućnu adresu ili opet zovu u Konzulat dođe li samo domovnica ili još nešto od dokumenata,koliko traje sad taj proces poslije dobijanja.Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Lola007 je napisao:

Zdravo imam pitanje jedno,ako bi mi neko mogao odgovoriti.Dobila sam pozitivno riješenje za hrvatsko državljanstvo u Konzulatu.Šta dalje da radim,trebam li čekati da dobijem domovnicu da li to šalju na kućnu adresu ili opet zovu u Konzulat dođe li samo domovnica ili još nešto od dokumenata,koliko traje sad taj proces poslije dobijanja.Hvala unaprijed

Za domovnicu trebaš otići u Zagreb ali tek nakon 3 mjeseca. To je period koji obično treba proći da uđeš u registar. Tako sam i ja, zvao svake 2 sedmice ali tek nakon 3 mjeseca bio upisan. Obično je to period koji svi moraju čekati 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 30. 07. 2023. u 23:39, Lola007 je napisao:

Zdravo imam pitanje jedno,ako bi mi neko mogao odgovoriti.Dobila sam pozitivno riješenje za hrvatsko državljanstvo u Konzulatu.Šta dalje da radim,trebam li čekati da dobijem domovnicu da li to šalju na kućnu adresu ili opet zovu u Konzulat dođe li samo domovnica ili još nešto od dokumenata,koliko traje sad taj proces poslije dobijanja.Hvala unaprijed

Koliko ste cekali na rijesenje i preko kijeg konzulata ? 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav, zanima me da li je neko dobio ovakav odgovor? Jasno mi je sta pise medjutim nista mi nije jasno više 😅 

Citam na forumu da svima šalju preko ambasade da li su primljeni ili ne, pa me čudi da su meni napisali ovako pa da nisam ja nesto pogrešno shvatila mada sve lepo piše... E sad me zanima i koliko se ceka na taj upis i da li mogu ja to sama npr u Iloku da proverim kad prodje neko vreme? 

Screenshot_20230807_213149.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

upravo sad, didi993 je napisao:

Da li je neko u skorije vreme dobio odgovor na zahtev? Ja sam moj predala pre 8 meseci i nemam jos nikakve informacije. U konzulatu su mi rekli da ne znaju kada cu dobiti odgovor. Zovem ih danima, ne javljaju se. Pisala sam mejl mupu Hr pre više od nedelju dana, ali nisam dobila odgovor nikakav jos uvek

Ja sam dobila da sam primljena i poslata na upis... Čak su mi direktno napisali tako što me čudi očekivala sam samo da je npr donesena odluka... Predala sam u decembru i na svaki meil su mi odgovarali u roku nedelju-dve.. A evo svekrva je predala pre mene mesec dana njoj ni na jedan meil jos nisu odgovorili 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , didi993 je napisao:

Da li je neko u skorije vreme dobio odgovor na zahtev? Ja sam moj predala pre 8 meseci i nemam jos nikakve informacije. U konzulatu su mi rekli da ne znaju kada cu dobiti odgovor. Zovem ih danima, ne javljaju se. Pisala sam mejl mupu Hr pre više od nedelju dana, ali nisam dobila odgovor nikakav jos uvek

Normalno da u konzulatu ne znaju kad će MUP odobriti zahtjev.MUP odgovara u roku od 30 dana.

 

Dana 12. 08. 2023. u 13:00, harleyq je napisao:

Zdravo, jucer je predan zahtjev u veleposlanstvu u Ljubljani. Ima li neko informaciju koliko bi se cekalo na odgovor?

Zahtjev za što?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , sivko je napisao:

Normalno da u konzulatu ne znaju kad će MUP odobriti zahtjev.MUP odgovara u roku od 30 dana.

 

Zahtjev za što?

Da, ali valjda znaju koliko se okvirno moze čekati. Oni nisu znali ni to da mi kažu. Nisam ja prva sada koja je poslala zahtev, pa da ne znaju reci, čeka se lupam 6 meseci ili 6 godina....🤷‍♀️

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 minuta, didi993 je napisao:

Da, ali valjda znaju koliko se okvirno moze čekati. Oni nisu znali ni to da mi kažu. Nisam ja prva sada koja je poslala zahtev, pa da ne znaju reci, čeka se lupam 6 meseci ili 6 godina....🤷‍♀️

Ne znaju, ne zavisi od njih, meni su rekli može biti za mesec dana a može za godinu i vise posto je velika potražnja... To je bilo u BG... Eto ja sam pola godine a cula sam se sa drugima proslo je i godinu jos nista 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , didi993 je napisao:

Da, ali valjda znaju koliko se okvirno moze čekati. Oni nisu znali ni to da mi kažu. Nisam ja prva sada koja je poslala zahtev, pa da ne znaju reci, čeka se lupam 6 meseci ili 6 godina....🤷‍♀️

Ne mogu znat ni okvirino jer kao prvo ne zavisi samo od njih.Oni (veleposlanstvo,konzulat)su u ovom slučaju samo poštari.Zavisi od MUP-a koliko su zatrpani sa zahtjevima i pod kojim uvjetima netko traži,da li je dokumentacija dovoljna....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
prije 53 minuta, rasaxd je napisao:

ja sam predao 9.11.2022 po ovom zakonu sto je bio aktuelan oba rodjitelja su mi hrvatski drzavljani u trenutku rodjenja

zanima me dali je dobio neko skoro pozitivnoresenje evo blizi se 10 meseci nista niko ne javlja

Dobila sam ja da sam ispunila uvjete i poslato sve na upis u maticu rodjenih i knjigu drzavljana 😊 jesi im pisao meilove mozda u Zagreb? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 minuta, rasaxd je napisao:

nisam zvao sam pre mesec dana broj ministarstva da vidim sta se desava na ovaj beoj 0038513788383 i rekli su mi da sam u procesu i daje predmet okd njih i da ce potrajati sad nzm ni dal da saljem meilove nebih da me stave u fioku pa da cekam 5 god

Pa ne znam, na tebi je da odlučiš, ja sam iskreno slala meilove na svake 2 nedelje 😅 i svaki put dobijem odgovor, bude za nedelju dana ali odgovore... Uglavnom ja sam predala u decembru i to samo na osnovu majke sam tražila

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija