Jump to content

krađa na poslu


jacoDS

Preporučene objave

Lijep pozdrav svima. Molim za savjet. Da objasnim situaciju. Radi se o radu u trgovini. Radio sam na blagajni i kako imam financijskih problema tu je jos i dijete uzimao sam novac svijesno iz blagajne brisajuci racune. Neznam o kojoj se tocno svoti radi al recimo da je oko 10000 kn. Nemora biti. Dobio sam otkaz zbog toga jer sam uhvacen al sam uz to prizno voditelju za krađu uz to sto se kajem zbog toga i sto mi je zao zbod toga. On rekao direktoru i u izvanrednom otkazu pise da me se moze prijaviti MUP-u i DORH-u zbog toga al kao postoji mogucnost da se tone dogodi ako priznam..ja sam to napravio i uz moje priznanje i vrijedjanje koje sam dobio uz to i prijetnju zatvorom i cime sve ne sto se moze u najgorem slucaju dogoditi. Zao mi je jos vise od svega moje obitelji i naravno kolega koji su mi vjerovali. Evo ovim putem vas molim za savjet. Pristao sam i na to da mi oduzmu cijelu placu koju bi trebo dobiti 10-og iduci mjesec. Hvala unaprijed. I jos jednom kazem da mi je jako zao al problemi su bili jaci od mene. Nisam nocima spavo zbog problema i zbog toga svega sto mi se dogadjalo u glavi napravio sam glupost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Krao je na blagajni trgovine, uhvatili su ga, natjerali da potpiše papire kojima to priznaje, da potpiše otkaz, da nema potraživanja prema firmi (prekovremeni, slobodni dani, godišnji, plaća...) i da se odriče zadnje plaće u korist troška te krađe.

 

Ako je to to, najvjerojatnije te neće tužiti, nego će se zadovoljiti tom plaćom i tvojim otkazom. Jedino ako uspiju izračunati točnu štetu i ona bude daleko veća, ali to će raditi samo ako je šteta znatna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jedan od mojih kupaca je imao sličan problem sa svojim djelatnikom (ja sam proizvođač POS rješenja).

Nije imao namjeru tužiti djelatnika, ali je na savjet poznanika koji radi u poreznoj upravi to ipak napravio.

 

Razlog zašto je to napravio je fiskalizacija. Petljalo se po računima i blagajni te nije htio riskirati veće kazne i probleme sa poreznom upravom na kraju godine.

 

Djelatnik je na kraju dobio uvjetnu kaznu, taj moj kupac je potvrdio da mu je djelatnik vratio novce (iako ne sve). Ali cilj mu je bio sebe zaštititi, a ne baviti se nekakvim progonima.

 

Nisam htio oteti temu, ali mislim da je od fiskalizacije Porezna uprava bitan faktor u tim odlukama. Ono što se prije moglo oprostiti, sada nosi veću težinu.

 

Ukoliko sam pretjerao, neka moderatori slobodno obrišu ovaj post.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav jos jednom..neznam sto ce se sve dogodit od toga svega osim sto sam prizno i sto se kajem zbog toga..nego ja nisam bio zakljucio te racune neg ih obriso i neki drugi stavio umjesto njega..bila mi je tolika frka da sam i pod cijenu svega to napravio..nazalost nasa drzava nam je omogucila da budemo jako "posteni" dok nas oni kradu na veliko i jos k tome nitko za to ne odgovara..i hvala vam ljudi na savjetu..sve info mi dobro dosle..jedino sto je dobro izaslo iz toga da sam nesto naucio i da se sa time vise neigram pa kako god tesko bilo..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To da..al mi je problem voditelj koji se prijeti stalno..rekao mi je cak da kad se zaposlim negdje drugdje da ce mi doc kod poslodavca i rec da sam lopov i jos pokoju izmisljotinu sam da dobijem otkaz..reko je da ce mi zivot unistit..uglavnom ponasaju se kao da sam ubio nekoga i izmasakriro ga i mucio..uglavnom jos neznam sto ce biti al ak je voditelj jos stosta reko direktoru mozda i sto nije neznam..uglavnom ja sam pristo i da ako na inventuri bude veci gubitak od prosle da cu ja snosit odgovornost i to podmirit..iako je spominjan i DORH u cijeloj toj prici..pokusat cu jos nekog odvjetnika nac pa ga pitat za pravni savjet..pa da vidim di sam..hvala vam ljudi na pomoci jos jednom..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pozdrav jos jednom..evo ovako proslo je 2 tjedna zasad nista nije bilo..ali danas mi se ponovno javio voditelj koji mi se prijeti policijom zbog toga sto je vidio neke stvari na kameri sto sam bio napravio..dajte mi recite sto bi me moglo cekati ukoliko on uspije izmotati direktora i da se potegne prijava..ocajan sam vise..hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako baš krene prijava, slijedi kazneni postupak radi kaznenog djela pronevjere. Obzirom vam je ovo prvo kazneno djelo, uz priznanje, kajanje i obećanje povrata otuđenog iznosa, dobit ćete uvjetnu osudu.

 

Ovo sve, jasno pod uvjetom da se radi o istom događaju, odnosno da niste počinili još štogod, a što niste ovdje naveli.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija