Jump to content

Ovrha - Hrvatske vode


mkey

Preporučene objave

Poštovani,

 

prije svega hvala na vremenu koje ćete utrošiti na čitanje ove teme.

 

Pred nekoliko dana moja mama je u banci bila obaviještena o postojanju ovrhe na svojem računu. Od odvjetničkog društva Šunić i partneri je zatražila kopiju rješenja o ovrsi, a danas je dobila poziv za odlazak na sud za idući tjedan.

 

Ovrhovoditelj su Hrvatske vode a žele se naplatiti na ime neplaćenih naknada za slivne vode. Radi se o sedam računa s ukupnim iznosom od 188,85kn. Ti navodno neplaćeni računi datirani su kako slijedi:

 

16.07.2009.

16.10.2009.

16.03.2010.

16.10.2010.

16.03.2011.

16.09.2014.

 

Jesu li ti računi zaista nepodmireni najiskrenije ne znam. Nemamo naviku ne plaćati račune (kolika god pljačka kao spomenuta "naknada" bila u pitanju) i moje je mišljenje da mi te uplatnice nismo niti dobili, jer da smo ih dobili onda bi bile i plaćene.

 

Nisam siguran koliko točno vremena unatrag sam počeo obavljati plaćanja putem internet bankarstva (prije toga mama je to obavljala "ručno") ali pregledom povijesti plaćanja na sajtu od RBA (povijest možda nije kompletna) čini se da sam počeo plaćati te račune nakon 3/2011. Račun od 16.09. također nije evidentiran ondje, dok ostali za 2011 i 2014 jesu.

 

Nikakvu opomenu/upozorenje za ove račune u niti jednom trenutku nismo primili. Smatram da nismo primili te uplatnice.

 

Riješenje o ovrsi datira iz 25.05.2016. a prijedlog je zaprimljen 19.05.2016. u pisarnici. Ne znam koji bi vam podatak još mogao trebati.

 

Prema onome što sam pročitao ovdje http://klinika.pravo.unizg.hr/content/zastara-u-ovrsnom-postupku slijedi da bi zastara za "redovne" račune trebala biti godinu dana, dok za račune za povremena davanja (ova naknada mi se čini kako bi se mogla svrstati u tu kategoriju s obzirom da se naplaćuje tromjesečno) zastara treba nasupiti nakon tri godine.

 

Po meni ovo je savršen primjer zbog kojeg i treba postoji zastara.

 

Mogu li uputiti prigovor na ovrhu zbog zastare? Ukoliko je zastara 3 godine, kako postupiti s obzirom da je jedan od navedenih računa star manje od dvije godine?

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Mogu li uputiti prigovor na ovrhu zbog zastare? Ukoliko je zastara 3 godine, kako postupiti s obzirom da je jedan od navedenih računa star manje od dvije godine?

 

Hvala.

 

mama je trebala rješenje o ovrsi a ne da je banka obavještava o ovrsi.

banka je obavještenje o ovrsi dala nakon što je rješenje postalo pravomoćno (nije uložena žalba).

na rješenje o ovrsi se možeš žaliti u roku od 8 dana nakon primitka rješena.

dali imate rješenje o komunalnoj naknadi? dali je tim rješenjem obuhvaćena i vodna naknada? ako je niste dužni plaćati dva puta isto potraživanje.

 

Ažurirano

 

 

Pred nekoliko dana moja mama je u banci bila obaviještena o postojanju ovrhe na svojem računu. Od odvjetničkog društva Šunić i partneri je zatražila kopiju rješenja o ovrsi, a danas je dobila poziv za odlazak na sud za idući tjedan.

 

.

 

ak je dobila poziv za sud možda se radi o nekom drugom potraživanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa trebala je dobiti rješenje, ali ga nije nije dobila. Zato je i zatražila kopiju od odvjedničkog ureda, koje je dotičnu poslalo poštom. Po toj kopiji sam i dao gore navedene podatke.

 

Koliko ja razumijem, riješenje o ovrsi će joj na sudu biti uručeno idući tjedan i od toga dana bi trebala imati 8 dana za žalbu. Ne vidim kako može ovrha postati pravomoćna ako rješenje nije uručeno.

 

Sada sam provjerio broj na pozivu na sud i on odgovara broju predmeta kojeg imam na kopiji tako da je to sigurno isto potraživanje.

 

Gdje mogu naći rješenje o komunalnoj naknadi? Ako se radi o rješenju kojeg izdaje općinsko vijeće, ono ne spominje vodnu naknadu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Gdje mogu naći rješenje o komunalnoj naknadi? Ako se radi o rješenju kojeg izdaje općinsko vijeće, ono ne spominje vodnu naknadu.

 

neki gradovi uz rješenje o komunalnoj naknadi naplaćuju i vodnu naknadu.

 

ali bez rješenja o komunalnoj naknadi nema plaćanja vodne naknade(pravno shvaćanje Upravnog suda).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija