Jump to content

bračna podjela i hipoteka


hogarstrasni006

Preporučene objave

Poštovani!

 

U bračnoj podjeli mi je pripala nekretnina iako po dogovoru uskoro bivši suprug otplaćuje kredit. Nedavno sam načula da misli podignuti jos jedan kredit, a ne može mu ga ga banka odobriti osim ako se ne upiše hipoteka na neku nekretninu. Kako se zaštititi od bilo kakvog tereta moje nekretnine, pošto smo još papirnato u braku (ne živimo zajedno tri godine).

Nekretninu sam prepisala na svoju djecu, što je i upisano u vlasničkom listu,

znači djeca su jedini vlasnici stana.

 

HVALA!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zanima me na koji način zaštititi djecu od dugova bivšeg muža?

Naime, dosta računa ne plača, a na karticama su ekstremne cifre zbog razuzdanog života.

Već sam Vas kontaktirala u vezi nekretnine koje sam stekla u braku i prepisala je na djecu. Može li ta njihova nekretnina biti ugrožena zbog njegovih mogućih dugova u budučosti?

 

Hvala.

uređeno: od Matrix
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Može li ta njihova nekretnina biti ugrožena zbog njegovih mogućih dugova u budučosti?
postoji mogućnost u smislu da se u budućnosti iza umrlog oca prihvate nasljedstva,obzirom da nasljednici za dugove ostavitelja odgovaraju nasljeđenom ali i vlastitom imovinom,no nasljediti nečiju imovinu je pravo ali ne i obveza,tako da se u ostavinskom postupku djeca mogu odreći nasljedstva.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zanima me na koji način zaštititi djecu od dugova bivšeg muža?

Naime, dosta računa ne plača, a na karticama su ekstremne cifre zbog razuzdanog života.

Već sam Vas kontaktirala u vezi nekretnine koje sam stekla u braku i prepisala je na djecu. Može li ta njihova nekretnina biti ugrožena zbog njegovih mogućih dugova u budučosti?

 

Bojite se mogućnosti da vaš bivši/otac djece zbog dugova prestane otplaćivati rate redita za nekretninu pod hipotekom koju ste prepisala na djecu ?

Da, mogli bi izgubiti nekretninu.

Time što ste nekretninu prepisala na djecu niste obrisali hipoteku. Ta nekretnina je i dalje jamstvo za povrat kredita.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija