Jump to content

Presuda bez mogučnosti žalbe?


jony

Preporučene objave

Poštovani!

 

Dobio sam prekršajnu prometnu kaznu 3500kn. Vozio sam po nogustupu sa biciklom. Policajac na motoru je doslovce izletio pred mene, zaustavio me i počeo nabrajati prekšaje koje sam počinio i one koje nisam. Nabrojao je ukupno 3500kn.

 

Žalio sam se na sudu, bio sam pozvan na očitovanje, gdje sam sudkinji priznao da sam vozio po nogostupu, ali da nije bilo prelaska preko crvenog svijetla, da se nisam i dalje nastavio voziti po nogostupu itd.

 

Sudkinja je rekla da će biti suočenje sa tim policajcem. Međutim, nikakvog novog saslušanja ili suočenja nije bilo, nego sam dobio presudu bez mogučnosti žalbe. Moram platiti 3500kn.

 

Uz žalbu sam priložio i potvrdu o minimalnoj socijalnoj naknadi koju primam (400kn mjesečno). Oni fakat nisu normalni.

 

1.) Da li je to bitna povreda prekršajnog postupka, zar nisam imao pravo na suočenje sa policajcem na sudu, na dokaze?

 

2.) Da li sam lišen ustavnog prava, odnosno prava na pravedno suđenje?

 

Ukoliko ne platim ide prislina naplata po čl.34

 

3.) Predpostavljam da to znači ovrhu na tekući račun ili?

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što je sutkinja rekla i da li je netko i kada tražio suočenje sa policijskim službenikom, u to ne bih ulazio, no pravo na žalbu nemate temeljem Prekršajnog zakona (čl.191), a što se tiće prisilne naplate vrlo vjerovatno da će se prvo ići ovrhom na novčana sredstva. Ali kako spominjete socijalnu naknadu, nakon 2 godine ako se ne uspiju naplatiti ili naplate djelomično, zamjenit će vam se radom za opće dobro.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija