Jump to content

Prometni prekršaj sa krivo navedenom adresom počinjenja

Preporučene objave

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Online korisnici

• Slične teme

• objavio: Slavonka 48
      Poz. Prilikom rutinske kontrole prometa priznata konzumacija marihuane. Prihvaćen test, koji je bio pozitivan, i prihvaćeni rezultati testa, a odbijena analiza u zdravrsvenoj ustanovi.... I sada me terete po čl. 282. Odbijanje podudaranja mehaničkog pregleda,a ne za počinjeni prekršaj.
      Pitanje: Moram li po Zakonu obavezno i na liječnički pregled ili imam mogućnost izbora.
      Hvala
    • objavio: one_here_one_there
      Pozdrav, vidio sam da postoji jako puno upita vezanih uz istu temu, ali imam više pitanja koja nisu bila odgovorena pa me zanima ako netko može odgovoriti, puno bi mi pomogli i olakšali!
      EDIT: Upit o dolasku uplatnice
      Nedavno sam uhvaćen s 0.5 grama marihuane. Kada me je policajac upitao imam li kod sebe nešto što ne bih trebao imati, rekao sam da da i predao sam mu vrećicu s marihuanom. Sami policajac mi je rekao kako mi to puno utječe i na odluku suda, zanima me je li to istina i na koji način bi moglo utjecati? Također, kod sebe sam imao i ostatak pribora za marihuanu (rizle, mrvilica) - ništa od toga nije navedeno niti u policijskom zapisniku, niti u pozivu od suda. Znači li to da su mi policajci izašli u susret i nisu dokumentirali (barem) korištenu mrvilicu?
      Zanima me kakva pitanja mogu očekivati na sudu? Bitno za napomenuti, recedivist sam, tj. ovo mi je ponovljeni prekršaj. Kad sam bio maloljetan, i prije novog zakona vezanog uz marihuanu, uhvaćen sam s manje od 2 (?) grama marihuane. Morao sam mjesecima ići na konzultacije, bio sam kod državne odvjetnice... Kako i koliko mi to utječe na parnicu koja me očekuje?
      Po pozivu na sud vidim da je preporučena kazna od 5000 kn. Ja sam stalno zaposlen i imam nešto više od medijana plaće, ali ne bih volio platiti puni iznos (a po mogućnosti niti 2/3 ~3850 kn). Na koji način je moguće doći do nižeg iznosa kazne? Svjestan sam da ću neku morati platiti i da "lišo" neću proći, ali kako mogu spustiti iznos? Znam da nema cjenkanja, ali me zanima kako to funkcionira i na osnovu čega se donese takva odluka.
      Koliko sama parnica traje? Naime, sudski postupak mi je, naravno, tokom radnog dana pa gledam kako se mogu tome prilagoditi a da ne moram uzimati slobodan dan.
      U pozivu piše da je ovo glavna rasprava. Je li to i jedino ročište? To jest, moje pitanje je, hoće li potencijalno biti više od jedne rasprave?
      Koliko, po vašem iskustvu, se čeka do dolaska uplatnice? Na primjer, sud mi je u ožujku, očekujem li uplatnicu isti mjesec ili tek kroz koji mjesec?
      Napomena: planiram potpuno prihvatiti krivnju i kajanje, ali ne znam koliko mi kajanje igra ulogu jer sam recedivist.

Moja pitanja sumirana su:
      koliko i na koji način utječe moje samovoljno predavanje marihuane policijskom službeniku? policijski službenici nisu evidentirali ostatak "aparature" koju sam imao - znači li to da se na sudu ponašam kao da "nije postojala"? kakva pitanja mogu očekivati (kao recedivist) na sudu? maksimalna kazna je 5000 kn (2/3 ~3850 kn) - mogu li očekivati manji iznos i što utječe na donošenje te odluke? koliko okvirno vremenski traje sama parnica? hoće li potencijalno biti više od jedne rasprave? kada mogu očekivati uplatnicu?  
      Hvala puno svakome tko uzme vremena za odgovoriti.
      Lijepi pozdrav.
    • objavio: mkriznjak
      Pozdrav, trebao bih pomoć u ovom slučaju. 
      Radi se o prekršaju za prebrzu vožnju. Vozilo je 01.01.2021.  slikano u naselju u naselju na dijelu kolnika gdje ograničenje brzine kretanja iznosi 60 km/h. Izmjerena je brzina kretanja vozila od 105 km/h, koja umanjena za sigurnosnu razliku iznosi 94 km/h, čime je dopuštena brzina kretanja prekoračena za 34 km/h. 
      Kada pogledam slike vozila koje mogu pronaći na stranicama epreksaji.mup.hr na slikama se vidi da je vozilo slikano u odlasku i ne postoji mogućnost utvrđivanja tko je vozilo vozio. Postoji li ikakva mogućnost da se na temelju navedenog uspije odbaciti krivnja za navedeni prekršaj?
      Isto tako naveo bih da je vozilo tih dana bilo posuđeno mojoj djevojci koja u obitelji ima ukupno 5 vozača koji su se slobodno mogli koristiti vozilom što dodatno otežava utvrđivanje tko je vozač vozila u tom trenutku.  Prilažem i slike prekršaja.
      Unaprijed se zahvaljujem na pomoći. 

• objavio: mmmmmmmmmmmm
      Poštovanje,
      u presudi u žurnom postupku na koju nemam pravo na žalbu niti ikakav pravni lijek, a u kojoj sam proglašen krivim za prometni prekršaj, sud je u presudi pogrešno napisao (svaki put) moju registraciju - naveden je pogrešan grad na registraciji, dakle automobil s tom registracijom nije automobil kojim sam upravljao.
      2 pitanja:
      1) imam li ikakvu mogućnost za daljnje korake na temelju te činjennice?
      2) hipotetski, kada ne bih platio sudske troškove (i vještačenje) niti kaznu, bih li kada pokrenu ovrhu, na temelju činjenice da je moja registracija iz presude pogrešna mogao prigovoriti i odbiti ovrhu na tom temelju?
    • objavio: Iskupljenik
      Lijep pozdrav,
      Dogodio se i taj treći prekršaj. U periodu od 4 godine  sam kao punoljetnik  prekršio zakon 3 puta sa manjim količinama opojne droge. Zadnja kazna je, radi ponovljenog prekršaja, bila otprilike 3700 kn ( plus sud. troškovi). Čitajući prijašnje postove, nisam naletio na sličan slučaj pa me zanima što bih mogao očekivati. Radi se o 2,3 grama marihuane i nakon vaganja mi je uručen prekršajni nalog. Redoviti sam student, bez stalnih primanja i vrlo svjestan svojih postupaka i situacije u kojoj se nalazim. Čeka li me na suđenju neka od mjera liječenja i redovitog testiranja ili da očekujem maksimalnu kaznu kao pouku za život. I hoće li imati smisla  pokajanje i pokušaj uvjeravanja nadležnog tijela da je treći prekršaj stvarno promjenio moje stajalište o korištenju drogama.
      Molio bih vas da nekonstruktivne komentare ne pišete jer sam svjestan situacije u koju sam se doveo.
      Unaprijed hvala na korisnim informacijama!
  • Napravi novi...