Jump to content

Odšteta - sporost suda ili zavlačenje od strane odvjetnika


Joe Jimmy

Preporučene objave

Slučaj prometne iz 2011. godine.

Odšteta za totalnu štetu na vozilu je isplaćena nedugo nakon nemilog događaja.

 

Ali šteta za tjelesne ozljede je zapela. Tu sam bio i na sud i kod vještaka itd.

 

Donešena je presuda. 29.12.2013. je Općinski sud dosudio što mi pripada sa kamatama itd.

 

Do danas nije došlo do isplate odštete radi žalbe osiguravajućeg društva.

Iz odvjetničkog ureda koji vodi predmet mi kažu da je uobičajeno vrijeme čekanja na presudu županijskog suda tri godine.

 

Pitanje jedan,

je postoji li način na koji bih samostalno na sudu mogao provjeriti status mog predmeta?

 

Pitanje dva,

pošto se taj rok od tri godine bliži, što ja mogu poduzeti da budem sa time toku? Mogu li tužiti sud za suđenje dulje od razumnog roka, te koja je procedura i trošak?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na stranici http://e-predmet.pravosudje.hr/ možete upisivanjem suda i broja predmeta vidjeti u kojoj je fazi predmet.

 

Ovo za uobičajeno vrijeme čekanja na odluku suda drugog stupnja je na žalost istina.

 

Možete podnijeti zahtjev za zaštitu prava na suđenje u razumnom roku, ali će Vaš predmet vjerojatno biti riješen prije odluke o zahtjevu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija