Jump to content

Uplata večeg predujma od stvarnog


Draganec

Preporučene objave

Poštovani forumaši.

 

Rješenjem Općinskog suda riješio je da se na moj zahtjev otvara pojedinačni z.k. ispravni postupak na nekretnini ( oranica ).

Da ne opisujem...

Radi se o čestici koja od 1926.god. nije službeno prepisana. Postoji ugovor iz te god. i ovjeren u Kutini u ono vrijeme.

Ja kao nasljednik pokrečem postupak i sud donosi rješenje gore nvedeno. Kao predlagatelj sam bio dužan uplatiti 3.000,00kn kao predujam za objavu oglasa u Narodnim novinama, kao i predujam za identifikaciju nekretnine očevidom na licu mjesta uz sudjelovanje mjerničkog vještaka

Vještak je bio, sudac i zapisničar. Sve je trajalo do 10 min.

Uglavnom uz nalaz i mišljenje stalnog sudskog vještaka, nekretnina koja je predmet postupka, identična je u zemljišnoj knjizi i u katastarskom operatu i nalazi se uz asfaltiranu cestu.

 

Sada najvažnije! Troškovnik vještaka:

1. Korištenje vlastitog vozila.......92.96kn.

2. izrada pisanog nalaza i mišljenja bodova.....2.082,00kn.

UKUPNO....2.174,96kn.

Nadalje traži da se prilikom isplate oduzme zakonska OBVEZA (porez,prirez i doprinos) te da se neto isplati na IBAN.....

 

Pitanje: Uplata predujma 3.000,00 kn.

Trošak..............2.174,96 kn.

porez................ ????

prirez................ ????

doprinos............ ????

-------------------------

razlika 825.04 kn. Da li mogu dobiti povrat više uplate. Na koji način.

 

Zahvaljujem i molim za hitnost.

uređeno: od Matrix
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani forumaši:

 

Znanja radi. Danas donio poštar poziv za ročište 5.10. Potom otišao osobno u gruntovnicu i pisarnicu suda. Isti izjavili da je ročište sazvano radi forme i završetka postupka, a povrat pretplačenog predujma, ako bude, biti će prebačen na moj račun. Ja kao predlagatelj nisam imao odvjetnika, a za protustranku ne znam.

Eto toliko o toj temi.

 

LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Draganec,obzirom da navodite kako je zakazano ročište,imate mogućnost na istom ročištu istaknuti činjenice koje ste naveli u ovoj temi i zahtijevat da vam se razlika novca vrati.

 

Hvala na odgovoru. Svakako ću zahtjevati povrat razlike novca, a mislim da će i uvažiti oslobađanje plačanja javnobilježničkih i sudskih pristojbi zbog statusa HRVI-a. Zatražio u pismenom obliku dokumentacijom prilikom podnošenja zahtjeva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Draganec,obzirom da navodite kako je zakazano ročište,imate mogućnost na istom ročištu istaknuti činjenice koje ste naveli u ovoj temi i zahtijevat da vam se razlika novca vrati.

 

Poštovani Matrix.

Znanja radi. Ročište održano danas u 5 minuta.

 

U zapisniku konstatirano da je prisutan privremeni zastupnik protustranke, odvjetnik ... ...

zatim ja kao protustranka i moj zastupnik po službenoj dužnosti.

 

Napominjem da sam jedino ja, sudac i zapisničar bili prisutni.

 

Od odvjetnika nitko. Niti ih znam niti poznajem, a nisam ga ni tražio.

Što se tiče povrata pretplačenog predujma. Na nuli sam. Prema gore navednom trošku vještaka dodali su 400 kn za oglas u Narodnim novinama i izlazak sudca i to je ukupno 3.000,00kn.

Rješenje: Odluka će uslijediti pisanim putem i bit će dostavljena strankama.

 

Pitanje. Zakonski rok za dostavu odluke, rješenja i tko plača odvjetnike?

 

Eto to je to. LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija