Jump to content

Pravo na izvanbračnu imovinu


Zdongo

Preporučene objave

Pozdrav!

 

Malo specifično stanje.

 

Od 2011-te godine živim u (neovjerenoj) izvanbračnoj zajednici, te imamo dvoje djece + po jedno iz prethodnog braka.

Nakon što je umro otac od moje "supruge", njezina majka, brat i ona naslijedili su neuseljivu, rochbau kuću.

 

Supruga se ODREKLA svog dijela kuće u korist majke na ostavinskoj raspravi.

 

Kako ne bi bili više podstanari, svi zajedno (majka, brat, supruga i ja) smo uložili novce i rad za adaptaciju te kuće.

 

Budući da sam dosta novca dao za adaptaciju, pripada li me dio imovine u slučaju da se raziđemo?

Znači, kuća je u vlasništvu suprugine majke i brata.

 

Od srca hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znaci, ako žena nađe drugog, ja sam prc-milojko.

 

Tako nekako.

 

Ali, posto sam gradio u tuđem objektu, imam pravo to razmontirati i odnijeti sa sobom?

 

Samo ukoliko je to moguće bez prouzrokovanja štete.

 

A i ona je stekla imovinu i odrekla se nje, bez moje suglasnosti. A stjecanje imovine u (izvan)bračnoj zajednici je zajednička imovina? Ili naslijeđe ne ulazi u to?

 

Nasljedstvo i darovi ne ulaze u pojam (izvan)bračne stečevine, to je osobna imovina svakog (izvan)bračnog druga.

 

Uz to, vlasnici objekta bi mogli od mene tražiti i naknadu za korištenje?

 

Mogli bi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na optimizmu ;) mada bi se tu jos dalo pricati. Ako skinem "svoj" rigips plafon, nisam napravio štetu na njezinom objektu, nego sam ga vratio u prvotno stanje, što i moram, ako mi traže naknadu. Nema pismenog odobrenja da stavim plafon/ pod/ pločice. Dužan sam najmodavcu vratiti stan u prvotno stanje.

Ali tu bi bilo natezanja...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija