Jump to content

Stambeno zbrinjavanje HRVI


tarze

Preporučene objave

Prošle sam godine podnio zahtjev za dodjelu kredita za razliku kvadrata i na listi sam . Zanima me da li i ove godine moram opet podnositi zahtjev i prilagati opet sve one dokumente koji ne koštaju baš malo. Hvala na pomoći unaprijed

Ako se okolnosti nisu promjenili temeljem kojih ste na listi ne trebate podnositi novi Zahtijev...eto iskoristit ću priliku da se pohvalim, na listi sam već preko 10 godine i nikada iznad petog-šestog mjesta, uvijek me preteknu neke, meni, nepoznate osobe, tako da, osobno smatram, te liste, nažalost, ništa ne znače, ili možda da za određene osobe...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

molim za savjet! na listi sam prvenstva za stambeno zbrinjavanje dvije godine, oštećenje organizma 20% dakle pri dnu liste. razmišljam da li bi bilo dobro ove godine podnijeti zahtjev za financijsku potporu jer mi se čini da je realnije moguće da se to realizira jer ovi krediti kako je krenulo neće nikada...a nešto moram poduzet što se tiče kupnje stana

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

molim za savjet! na listi sam prvenstva za stambeno zbrinjavanje dvije godine, oštećenje organizma 20% dakle pri dnu liste. razmišljam da li bi bilo dobro ove godine podnijeti zahtjev za financijsku potporu jer mi se čini da je realnije moguće da se to realizira jer ovi krediti kako je krenulo neće nikada...a nešto moram poduzet što se tiče kupnje stana

 

Zašto ne, to je Vaše pravo..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

znam da jeste, ali zanima me ima li netko saznanja koliko brzo se realiziraju ti zahtjevi za financijsku pomoć...jer ako to podnesem, više nisam na listi za stamb.zbrinjavanje, a sad su mi okolnosti promijenjene, naima dvoje djece je završilo studije i iako žive sa mnom, mislim da se ne boduju ili se varam?!

Vrlo brzo vam odgovore na vaš zahtjev,ali-negativno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Molim ako netko zna da mi pomogne. HRVI 30 posto, stan kupljen po programu POS-a, u trenutku nisam imao trajno rješenje, moji poznanici koji su imali trajno rješenje od jedinice lokalne samouprave - grada dobili su popust od 210 EUR-a po kvadratu stana, jer se grad toga odrekao i sklopio sa njima nagodbu. Nakon godinu dana od kupnje stana dobivam trajno rješenje za HRVI stalno. Pitanje je da li grad taj iznos od 210 EUR-a može isplatiti retroaktivno. Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pošalji zamolbu za "popust"/povrat lokalnoj samoupravi i čekaj odgovor.

Hvala na odgovoru, podnijeli zahtjev lokalnoj samoupravi a oni traže da tu razliku isplati Ministarstvo branitelja koje je odgovorilo negativno jer smo po njima stambeno zbrinuti. Sada lokalna samouprava sve papire uputila ponovno Ministarstvu da li imamo pravo na povrat razlike cijene i čekamo odgovor Ministarstva branitelja.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Ministarstvo branitelja odgovara jedinici lokalne samouprave da nam mogu isplatiti tu razliku u cijeni stana, ali jedinica lokalne samouprave ne zna na koji nacin sklopit ugovor za povrat sredstava, jer je kredit Agenciji za pravni promet nekretnina otplaćen i agencija je gradu vratila iznos za komunalno opremanje i zemljište. Može pomoć ako netko zna, na koji nacin sklopiti ugovor sa gradom za povrat sredstava.  

Hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, masa1304 je napisao:

Molim ako netko zna da mi pomogne. HRVI 30 posto, stan kupljen po programu POS-a, u trenutku nisam imao trajno rješenje, moji poznanici koji su imali trajno rješenje od jedinice lokalne samouprave - grada dobili su popust od 210 EUR-a po kvadratu stana, jer se grad toga odrekao i sklopio sa njima nagodbu. Nakon godinu dana od kupnje stana dobivam trajno rješenje za HRVI stalno. Pitanje je da li grad taj iznos od 210 EUR-a može isplatiti retroaktivno. Hvala.

Ti si kupio stan od POS-a , prije rješenja ministarstva o dodjeli stana odnosno kredita.znači da si se "zbrinuo" sam i nemožeš potraživati stan od ministarstva bnezbrinuti.Jedan uvjet si ispunio _imaš stan.Tvoji prijatelji su vjerovatno dobili stanove/kredite od ministarstva branitelja jer su bili na listi kao nezbrinuti.probaj razgovarati sa gradonačelnikom i nešto iskemijajte.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Hvala na odgovoru, moji prijatelji su kupili stan kada i ja i još uvijek vračaju kredit APN-u, a jedan je podigao kredit na drugoj banci koja je isplatila kredit APN-u i vraca taj kredit. Ovi koji vracaju APN-u kao nisu problem sa njima ce Grad riješiti na nacin da sklopi aneks ugovora sa APN, ali je problem meni jer sam kredit otplatio. Molim savjet da li Grad može samnom sklopiti neki ugovor da mi ta sredstva isplati i da nemam više prava potraživati nikakva sredstva od grada sa osnove stambenog zbrinjavanja HRV-i. Molim vas za neki savjet ako imate. 

Hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 godina kasnije...
prije 1 sat, buda2 je napisao:

Vjerovatno po istoj kao i ostalim građanima. POS nema nikakvih dodirnih točaka sa RVI. 

 @buda2 Hvala

Možda sam postavio i krivo pitanje? Radi se o sljedećem, na listi za stambeno zbrinjavanje sam od 1993 godine kao 40% HRVI i još nisam došao na red. Nalazim se u najmu  "gradskog stana" koji će vjerojatno biti vraćen bivšim vlasnicima a ja postati "zaštićeni najmoprimac," rasprava je u 11 mjesecu.

Na APN sam pronašao ovo:

Zaštićenim najmoprimcima i podstanarima na raspolaganju su stanovi iz programa društveno poticane stanogradnje (Program POS-a).

Zaštićeni najmoprimci imaju mogućnost:

-najma stana uz mogućnost otkupa istog
-kupnje stana iz programa POS-a
-kupnje nekretnine iz programa POS +(plus) – kupnja nekretnine na slobodnom tržištu po povoljnijim uvjetima
-kupnje/gradnje nekretnine kroz Program subvencioniranja stambenog kredita.
-Stambenim zbrinjavanjem putem središnjeg tijela državne uprave nadležnog za hrvatske branitelje, Grada Zagreba odnosno jedinica lokalne samouprave (JLS-a)
Stambenim zbrinjavanjem u domu za starije i nemoćne osobe čiji je osnivač Republika Hrvatska ili jedinica lokalne samouprave

Ako odem u najam stana preko APN-a a onda krenem otkup istog i idem to rješavati preko MIn.HB (Stambenim zbrinjavanjem putem središnjeg tijela državne uprave nadležnog za hrvatske branitelje) po kojoj cijeni ide otkup po m2 ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , R-ZG je napisao:

 @buda2 Hvala

Možda sam postavio i krivo pitanje? Radi se o sljedećem, na listi za stambeno zbrinjavanje sam od 1993 godine kao 40% HRVI i još nisam došao na red. Nalazim se u najmu  "gradskog stana" koji će vjerojatno biti vraćen bivšim vlasnicima a ja postati "zaštićeni najmoprimac," rasprava je u 11 mjesecu.

Na APN sam pronašao ovo:

Zaštićenim najmoprimcima i podstanarima na raspolaganju su stanovi iz programa društveno poticane stanogradnje (Program POS-a).

Zaštićeni najmoprimci imaju mogućnost:

-najma stana uz mogućnost otkupa istog
-kupnje stana iz programa POS-a
-kupnje nekretnine iz programa POS +(plus) – kupnja nekretnine na slobodnom tržištu po povoljnijim uvjetima
-kupnje/gradnje nekretnine kroz Program subvencioniranja stambenog kredita.
-Stambenim zbrinjavanjem putem središnjeg tijela državne uprave nadležnog za hrvatske branitelje, Grada Zagreba odnosno jedinica lokalne samouprave (JLS-a)
Stambenim zbrinjavanjem u domu za starije i nemoćne osobe čiji je osnivač Republika Hrvatska ili jedinica lokalne samouprave

Ako odem u najam stana preko APN-a a onda krenem otkup istog i idem to rješavati preko MIn.HB (Stambenim zbrinjavanjem putem središnjeg tijela državne uprave nadležnog za hrvatske branitelje) po kojoj cijeni ide otkup po m2 ?

Ja sam dobio kredit od Ministarstva, odnosno stan koji sam kupio od istog ministarstva po povoljnijim uvjetima koje je ministarstvo propisao zakonom. Da li ministarstvo daje gotovinu ( kupuje stan na tržištu a potom ga prodaje branitelju uz popust), to se moraš raspitati u ministarstvu. Ako ideš u najam stana sa pravom otkupa moraš li čekati za kredit dok ne budeš došao na red po listi 40% hrvi 🤔🤔🤔

Najbolje nazovi ministarstvo a odgovor neka Ti daju u pisanom obliku ( Vjerovatno ćeš morati i pitati pismenim putem - mail). Imat ćeš nekakav materijalni dokaz ako nešto krene " krivim putem". 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija