Jump to content

Upit - Intelektualne usluge


Harewood

Preporučene objave

Lijep pozdrav,

 

ovim putem molim vas za nekoliko odgovora.

Razmišljam da otvorim tvrtku za intelektualne usluge. E sad, zaposlen sam u jednoj javnoj tvrtci, ali ono što namjeravam otvoriti nije ni blizu osnovne djelatnosti mojeg sadašnjeg poslodavca.

 

1. Koji je najpovoljniji oblik za tvrtku koja pruža intelektualne djelatnosti? Obrt, doo...?

2. Što je s knjigovodstvom? Da li mogu taj dio sam obavljati? Ili moram nekog angažirati?

3. Da li mogu biti upisan kao direktor te tvrtke i istodobno zaposlen u drugoj tvrtci?

 

Unaprijed zahvaljujem svima koji odgovore na moja pitanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Uvijek smatram d.O.o. boljom opcijom od obrta jer kod d.O.o.-a ne odgovarate vlastitom imovinom za obveze drustva

2. Angazirajte nekoga jer je taj dio prebitan da biste si mogli dozvoliti da nesto pogrijesite

3. Mozete, bit cete direktor, ali necete biti u radnom odnosu sa svojim drustvom

 

Naravno, prije svega provjerite u sadasnjem ugovoru o radu te eventualnom pravilniku o radu poslodavca smijete li otvoriti svoje drustvo dok ste u radnom odnosu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Uvijek smatram d.O.o. boljom opcijom od obrta jer kod d.O.o.-a ne odgovarate vlastitom imovinom za obveze drustva

2. Angazirajte nekoga jer je taj dio prebitan da biste si mogli dozvoliti da nesto pogrijesite

3. Mozete, bit cete direktor, ali necete biti u radnom odnosu sa svojim drustvom

 

Naravno, prije svega provjerite u sadasnjem ugovoru o radu te eventualnom pravilniku o radu poslodavca smijete li otvoriti svoje drustvo dok ste u radnom odnosu.

 

Najprije zahvaljujem na brzom odgovoru. Na oblik tvrtke prvenstveno sam mislio na oporezivanje i ostala davanja, tj. koliko ce isti "odnijeti" novaca.

A za dio o knjigovodstvu, da li zakonski moram nekog angažirati ili to mogu sam pa i pod rizik pogreške?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija