Jump to content

ukinut status dijete smrtno stradalog Hrvatskog branitelja


ivica75

Preporučene objave

čudno je da si i do sada imao status! dakle-malodobno djete ili dok se školuje,osim ako nije invalidna osoba-odatle se vezuje da ne prima invalidninu tj nije invalidna osoba!

status bi imao ako si invalidna osoba!

Poštovani, ne razumjemo se, nije riječ o invalidnini, već o djetetu (sinu) poginulog Hrvatskog branitelja..

 

Pa pobogu, to će uvijek biti, bez obzira na godine, otac mu je bio Hrvatski branitelj i poginuo u Domovinskom ratu, a on je njegovo dijete, pa što nije on više dijete svog oca, tj. dijete poginulog branitelja, bez obzira na godine i starost?

Određena prava i povlastice koje proistječu iz toga, naravno da je izgubio, ali on uvijek ostaje dijete svog oca koji je poginuo braneći Hrvatsku, dakle dijete (sin) poginulog hrvatskog branitelja.....

Nije riječ o pravu, već o čistoj logici..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, ne razumjemo se, nije riječ o invalidnini, već o djetetu (sinu) poginulog Hrvatskog branitelja..

 

Pa pobogu, to će uvijek biti, bez obzira na godine, otac mu je bio Hrvatski branitelj i poginuo u Domovinskom ratu, a on je njegovo dijete, pa što nije on više dijete svog oca, tj. dijete poginulog branitelja, bez obzira na godine i starost?

Određena prava i povlastice koje proistječu iz toga, naravno da je izgubio, ali on uvijek ostaje dijete svog oca koji je poginuo braneći Hrvatsku, dakle dijete (sin) poginulog hrvatskog branitelja.....

Nije riječ o pravu, već o čistoj logici..

 

Ipak mi to miriše na gubitak određenih prava. Bit će "dijete" i sa 80 godina....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ipak mi to miriše na gubitak određenih prava. Bit će "dijete" i sa 80 godina....

 

Poštovani, nisam pisao o pravima i gubitku istih, već o statusu djeteta poginulog hr. branitelja, pa i sa 80 godina, kako navodite, će biti sin roditelja (oca) koji je stradao u obrani Hrvatske, dakle, sin poginulog hrvatskog branitelja...

 

Eto konkretan primjer, bivši pomoćnik ministra branitelja B...G... je dijete (sin) oca Siniše, dakle sin stradalnika (branitelja) Domovinskog rata, što nije?

Uvijek je bio, sada je i biti će..., to je nepobitna činjenica...a pravo?... pa naravno da neće, temeljem tog statusa, moći konzumirati neka prava koja bi konzumirao da je školarac, student, nezaposlena osoba isl.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ipak mi to miriše na gubitak određenih prava. Bit će "dijete" i sa 80 godina....

 

Da Hasko bit cu i sa 80 godina tako je kao i borci NOB-a koji su danas veterani samo sto oni imau prava a ja sam imao samo prednost pri zapošlavanju sa statusom i nista vise..eh da,zaboravio sam otac mi još dobije svijecu za 01.11.od drzave ...naime ja sam imao 22,23 god kad sam ostao bez oca a sa 32 god i bez majke,,ako moze netko da mi ga vrati a ja mu dam sve sto sam ostvario

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nikakvo ostvareno pravo i nikakvo "bogatstvo" ne može nadoknaditi neku osobu, poglavito roditelja, potpuno se slažem sa Vama, iskreno mi je žao zbog Vaše sudbine opisane u Vašem postu..

 

Hvala gosp.Željac ali ja sam samo i iskljucivo koristio status da se zaposlim nista drugo,znaci da radim i dobijem plaću ,a sad mi dode da se pitam zasto mi nema roditelja,zasto sam sluzio vojni rok (HV),zasto sam bio prognanik itd.,itd. a odgovor je-da pojedinci to masno koriste

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala gosp.Željac ali ja sam samo i iskljucivo koristio status da se zaposlim nista drugo,znaci da radim i dobijem plaću ,a sad mi dode da se pitam zasto mi nema roditelja,zasto sam sluzio vojni rok (HV),zasto sam bio prognanik itd.,itd. a odgovor je-da pojedinci to masno koriste

Da. Nažalost, pomogli smo stvaranju ove nakaze (prave stvaratelje Njemačka zatvara doživotno), pa tako ni ti ne možeš ostvarivati svoje pravo na rad bez obzira na to što ti je otac stradao.

Šta ćeš, u mojem mjestu ulicu i ime na spomeniku dobije i čovjek koji je poginuo u birtiji nakon tučnjave.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

..Nažalost, pomogli smo stvaranju ove nakaze..

Poštovani, pomogli smo stvaranju suverene države u pravom smislu.... druga je stvar kako se ista "vodi" i u istoj poštuju Ustavom i Zakonom zagarantirana ljudska prava i prava pojedinaca, ali, moje je mišljenje, da smo tome dosta i sami krivi, pa pogledajte koliko samo ima Udruga hrvatskih branitelja i ostalih Udruga proisteklih iz Domovinskog rata, a svaka "tjera" po svome, umjesto da se svi zajedno ujedinimo i dišemo zajednički kako smo disali tijekom Domovinskog rata, jer da nije bilo tako, danas nebi bilo niti te i takve države..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da. Nažalost, pomogli smo stvaranju ove nakaze (prave stvaratelje Njemačka zatvara doživotno), pa tako ni ti ne možeš ostvarivati svoje pravo na rad bez obzira na to što ti je otac stradao.

Šta ćeš, u mojem mjestu ulicu i ime na spomeniku dobije i čovjek koji je poginuo u birtiji nakon tučnjave.

Ma to neka institucije kazu imam li pravo ili ne a gosp.Hasko procitajte malo zakon o pravima Hr.branitelja cl.35. u kojem sve pise...a sad to ukidaju
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma to neka institucije kazu imam li pravo ili ne a gosp.Hasko procitajte malo zakon o pravima Hr.branitelja cl.35. u kojem sve pise...a sad to ukidaju

Učiš dite plakat. Misliš da nisam dobro češljao ZOPHBDR, ali kakve ti vajde od toga kad moraš sudskim putem ostvarivati prava koja ti Zakonom pripadaju, a da pri tome ona institucija ili činovnik koji ju predstavlja ne snosi nikakve posljedice.

Željac, ja sam svoje dao. Nismo svi baš disali isto tada kao ni sada. Samo, ne vrijedi tjerati pravdu, jer ova kao i mnoge prije nje - neće opstati.Postoje ljudi koji su dobri svakom sistemu i takve svaki sistem treba. Moja majka je još živa, a rođena je u Kraljevini SHS, mislim da sam ti sve time rekao. Preko puta moje kuće je partizanski spomenik sa srušenom pločom koju nitko nema m... podignuti, a ploču su gurnila dva najveća selska probisvjeta. Neka druga dvojica će gurnut i ovu. Kod nas taj medo uvijek igra, nikad se ne umori. Samo promijeni adresu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Željac, ja sam svoje dao. Nismo svi baš disali isto tada kao ni sada.

Svaka čast na tome, a ovo drugo, mislio sam na istinske branitelje ne na ove što Vi navodite, naravno da su oni sve to lijepo iskoristili kako bi ostvarili osobnu korist, a to, nažalost, čine i sada, koristili su, koriste i koristit će sve dok istinski branitelji šute..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija