Jump to content

Plaćanje poreza na dohodak ostvaren u inozemstvu


Alex78

Preporučene objave

Pozdrav

Gotovo tri godine radim u inozemstvu tj.Sloveniji gdje mi poslodavac kod kojeg sam zaposlena isplaćuje placu i plaća poreze.

Prebivalište mi je prijavljeno u Zagrebu, državljanin sam Hrvatske.

Ove godine su me zatražili iz PU Zagreb da predam poreznu prijavu za 2015. Te su mi na temelju obračuna dostavili u 10.mjesecu 2016. Rješenje da imam za uplatu veliki iznos kao razliku između uplaćenog poreza u Sloveniji i poreza koji se je trebao platiti u Hrvatskoj tj.Zagrebu.

Budući da postoji odluka o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja ja nisam bila svjesna da cu morati plaćati porez i u Hrvatskoj. Referentica u poreznoj mi je u Veljači kada sam predala prijavu usmeno rekla kako misli da neće biti potrebno.

Uglavnom rješenje je stiglo i zanima me da li postoji kakav pravni osnov na temelju kojeg bi mogla uložiti žalbu budući da nikakvo upozorenje prethodno iako sam pitala nisu dali. Drugo pitanje je da li postoji mogućnost plaćanja ovog rješenja u ratama?

Zahvaljujem unaprijed

 

P.s. Za 2014. Nisu slali nikakav obračun iako sam i tada bila zaposlena pod istim uvjetima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija