Jump to content

Porez na nekretninu


Jadranko2

Preporučene objave

Pozdrav, ukoliko mi netko može dati odgovor bio bih zahvalan. Trenutno sam u fazi kupnje prve nekretnine, danas sam otišao odnijeti

potrebnu dokumentaciju za prijavu poreza.

Budući da mi je ovo prva nekretnina trebao bih biti oslobođen plaćanja poreza tj platiti za razliku u kvadraturi kojom stan prelazi 50m2.

Dio novca kojim plaćam nekretninu, pored kredita, sam dobio kao odštetu iz procesa koji se odvijao prije nekoliko godina. U Sarajevu, nakon što mi je umro otac, određene osobe prijevarom su prepisali

stan na sebe (koji čak nije bio na njemu, nego na mojoj baki) te ga prodali. Taj stan nikad nije glasio na mene niti je bila održana ostavinska rasprava. Nakon nekoliko godina sudskog procesa, tuženi su se nagodili i pristali mi platiti dogovoreni iznos koji je odgovarao protuvrijednosti stana. Sad mi u poreznoj kažu da ću možda morati platiti puni porez jer ovaj stan koji kupujem sad mi kao nije prva nekretnina. Gospođa koja mi je to rekla je rekla da nije sigurna u to, ali kao eto, postoji i ta mogućnost. Ima li za takvo što osnove? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako stan nikada nije bio upisan na vaše ime, smatram da će vam biti odobreno oslobođenje od plaćanja poreza na promet nekretnina. Vi ste dobili novac kao svojevrsnu odštetu za stan, s tim da stan niti u jednom trenutku nije bio upisan na vas. Po meni je situacija čista.

 

Hvala na odgovoru, ja sam laički isto tako zaključio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija