Jump to content

Iznajmljivanje prve nekretnine


davoristra

Preporučene objave

Pozdrav

 

Molio bi za par savjeta. Naime ja i moja žena smo kupili stan u 07/2013g te nismo platili porez jer je to naša prva nekretnina.

Pošto nas rate kredita "lagano" guše, ideja nam je da stan u ljetnom razdoblju iznajmljujemo turistima. Napravili bi sve potrebne papire i kategorizaciju kako bi to sve bilo u potpunosti legalno.

Mi bi bili i dalje prijavljeni na toj adresi samo bi u ta 2-3 mj dok bi imali turiste bili kod mojih roditelja.

Pitanje je dali bi morali platit porez koji nismo platili kupnjom stana ako sad rentamo?

Kupili stan u 07/2013 a rentali bi sljedece godine(2017).

 

LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Porez na promet nekretnina kojeg je građanin bio oslobođen plaća se naknadno ako u roku od 3 godine od dana stjecanja:a) građanin otuđi ili iznajmi nekretninu u cijelosti ili djelomičnob) građanin ili njegov bračni drug odjave prebivalište, ne borave ili prijave promjenu adrese stanovanjac) Porezna uprava naknadno utvrdi da nisu ispunjeni uvjeti za porezno oslobođenje. ---

znaci mozete iznajmljivati...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija