Jump to content

Posjedovanje opojnih droga


none

Preporučene objave

Pozdrav,

pronašli su mi 1,7 g hašiša. bio sam priveden u stanicu i dobio sam potvrdu o oduzimanju predmeta i obavijest o podnošenju optužnog prijedloga za počinjeni prekršaj "čl. 3 zos zod".

ovo je prvi put da imam problema sa zakonom, pa imam nekoliko pitanja..

 

-rečeno mi je da ću dobiti poziv za sud, pa me zanima u kojem vremenskom roku to stigne i u kojoj formi? što točno stoji u pozivu, da li se spominje točno što sam napravio (posjedovao opojne droge)? jer vrlo vjerojatno će mi to preuzeti netko od ukućana kada poštar pokuca, a isto tako i otvoriti kada vide plavu kuvertu. i to mi je najveći problem u priči, da ukućani doznaju.

 

-koja je dalja procedura, što mogu očekivati od suda? koliku novčanu kaznu i bonuse uz to?

-da li ću još ikakvih obavijesti/poziva dobivati na kućnu adresu?

-da li ću morati ići na ikakva testiranja prije dolaska na sud?

 

eto zasada toliko.. na sam postupak policajaca nemam se što žaliti, niti imam problem sa priznavanjem djela..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Može doći za 2-3 mjeseca, a može i za više od godine dana, ovisno o gužvi na sudu.

 

Poziv dolazi u zatvorenoj koverti, ali s istim dobiješ i svoj primjerak optužnog prijedloga u kojem se vidi baš sve, pa ako netko od ukućana otvori, sve će mu biti jasno.

 

Kazna je novčana i starta od 5000 kuna, ali s obzirom da ti je prvi put, dosta će ti smanjiti, vjerojatnije u zoni 2000 kuna.

 

Još će ti doći i presuda, ali možeš dogovoriti da ju preuzmeš na sudu, a ne da ti ju šalju doma.

 

Prije suda nema nikakvih testiranja, a hoće li sud odrediti i liječenje, vjerojatno neće s obzirom da ti je prvi put.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

evo me opet, stigla kuverta, točno misec dana nakon događaja. cifra je 6000 HRK. premašilo je sva moja očekivanja u svakom slučaju.

upoznat sam s činjenicom ako priznam krivnju i žalim se na visinu kazne, da me ne mogu kazniti sa još većom kaznom, da mogu dobiti istu ili nižu. Ali kako sada to ide, da li se ja žalim odmah na sudu ili? kada će donijeti novu presudu ako se budem žalia na visinu kazne?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemoj se zamarati tom cifrom na optužnom prijedlogu. Policija uvijek napiše više, ali to je samo prijedlog i nema nikakvu obavezu za sud.

 

Doći ćeš na sud, a vjerojatno ćeš prvi put biti sam i neće zvati policajce koji su radili obradu (obično ih se zove tek ako se okrivljenik ne javi). I da dođu policajci, prvo ulaziš sam kod suca, pita te tvoje osobne podatke, pročita ti što ti se stavlja na teret i ponovno ti govori koja su ti prava, pa te pita da izneseš svoju obranu. Ti kažeš svoje (fino, pristojno i normalno), pa ti eventualno postavi koje pitanje i to je to. Ili ti odmah kaže kolika će biti kazna ili ti kaže kada će biti izrečena, pa možeš doći ili će ti presudu poslati poštom.

 

Priznaješ prekršaj, neće se ponoviti, nisi nikad kažnjavan i moliš za što je manjom mogućom kaznom. Sigurno će ti izaći u susret.

 

Imaš li posao?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Prošlo je dobro.. trajalo je sve skupa 5 minuta.

Sutkinja je postavljala pitanja vezana za osobne podatke, o financijskoj situaciji, o prijašnjim kažnjavanjima..

Ova njena šta piše me je pitala da li sam u zadnje 3, 4 godine kazneno ili prekršajno prijavljivan..ima sam jednu prijavu za javni red i mir, ali pošto se ne sjećam koje je to godine bilo, reka sam da nisam iako bi to stvarno moglo biti ima 3,4 godine..

Sutkinja je uzevši sve okolnosti u obzir donila presudu u obliku kazne od 1500 kn, stim ako uplatim 2/3 u sljedeća dva tjedna, znači 1000 kn, to mi se priznaje ka da je u redu.

Odobrila mi je predizanje presude na sudu.

 

Jedino se nisam sitia pitat ništa vezano za žalbu, pa koja su moja prava vezano za to, da li sam se trebao žaliti odma danas ili kako već to ide?

Zadovoljan sam svime kako je prošlo, al eto ako se već mogu žaliti bez mogućnosti da mi povećaju kaznu, zašto ne

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija