Jump to content

Hrvatsko drzavljanstvo, pripadnost hrvatskom narodu


Jask

Preporučene objave

  • 2 tjedna kasnije...
Prije 3 minuta, bob25274 je napisao:

Ne,do odluke još nije došlo. 

Javite se na naručeni termin radi davanja izjave na zapisnik o činjenicama i okolnostima koje su od utjecaja za donošenje odluke. 

 

Hvala na odgovoru 😊 Javit cu se svakako, ali me zanima kakav je razgovor u pitanju i da li od razgovora zavisi odluka.... i ako znate nakon razgovora koliko se ceka na odluku. Hvala unaprijed 😊😊

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 11 mjeseci kasnije...

Poštovanje,

Da li imam uvjete na osnovu kojih bih mogao aplicirati za hrvatsko državljanstvo ako posjedujem sljedeće:

- Očeva vojna knjižica iz 1955. godine u kojoj se deklarisao kao Hrvat.

- Očev krsni list

- Moj izvod iz MKR u kojem sam se deklarisao kao Hrvat.

 

Iz BiH sam i imam 50 godina. Otac je umro 1975. godine

 

Unaprijed Hvala i pozdrav

 

Mladen

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 02. 03. 2021. at 9:57, Petar-Sa je napisao:

Pozdrav svima!

je li netko može da se javi tko je bio pozvan na razgovor u MUP u Zagreb? Kako je teklo i šta je fokus razgovora i nakon koliko ste eventualno dobili odluku?

hvala!

 

Na 04. 03. 2021. at 12:33, Scuba je napisao:

 

Pozdrav svima, danas sam dobila pismo od konzulata da se trebam javiti u mup u Bjelovaru, da se izjanim o svim cinjenicama.... ima li neko iskustva sa ovim, sta to znaci, da li je odgovor pozitivan???? Molim vas za bilo kakav info

 

Na 04. 04. 2021. at 21:29, d6543654 je napisao:

Poštovanje,

dobila sam odgovor da se javim u Bjelovar,da bi upotpunili zahtjev za stjecanje hrv državljanstva i da se izjasnim o svim činjenicama i okolnostima relevantnim za donošenje rješenja o primitku u hr državljanstvo i dati izjavu u formi zapisnika.

Može li mi neko objasniti,šta to znači?Šta trebam pričati?Nisu mi tražili nikakva dokumenta kao dopunu.Da li je neko imao takvu situaciju?I šta to znači,u kojoj fazi je taj slučaj?

 

 

Na 05. 04. 2021. at 6:49, pastra je napisao:

Pozdrav, i ja sam bio pozvan samo radi davanja izjave bez nadopune dokumenata u Osijek u januaru 2020., i rečeno mi je da će postupak biti završen za dva ili tri meseca, ali još uvek nisam dobio odgovor.Predao sam zahtev u septembru 2018. u Belom Manastiru po čl.16.

Pozdrav svima! 

Da li možete malo detaljnije napisati šta očekivati na tim razgovorima, koja su pitanja, koliko traje, na šta su stavljali fokus i kakvo vam je bilo iskustvo onako generalno :) 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...
Dana 09. 07. 2019. u 19:27, Andurill je napisao:

Ako se odlucite da ipak predate zahtev,naglasite u izjavi da ste Hrvatica ali da ste se izjasnjavali tako kako ste se izjasnjavali,mozda sacekajte da usvoje ( ako ga budu usvojili ) novi zakon po kome ce biti nesto lakse dokazivati poreklo/nacionalnost i nadajte se najboljem .. ne znam sta vam drugo reci .

jeli taj zakon izglasan?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 08. 02. 2022. u 7:07, abc17 je napisao:

ima li itko odgovor na ovo pitanje?

 

 

Pozdrav svima! 

Da li možete malo detaljnije napisati šta očekivati na tim razgovorima, koja su pitanja, koliko traje, na šta su stavljali fokus i kakvo vam je bilo iskustvo onako generalno :) 

Hvala!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija