Jump to content
Dragec223

Kupovina rabljenog auta iz ovlastenog salona preko leasinga u eu

Preporučene objave

Ako se auto uzima na leasing od audi bank.de ide čl.14 http://www.zakon.hr/z/561/Zakon-o-posebnom-porezu-na-motorna-vozila

Ako se kupuje od njih prijavi se carini koja izračuna posebnog poreza po čl.12 i 13

Plus 5% poreznoj.

http://www.automotorisport.hr/vijesti/procesi-unosa-vozila-s-trzista-clanica-eu

http://www.hak.hr/vozila/homologacija/najcesce-postavljena-pitanja#pitanje-9

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Similar Content

• objavio mamaOS
      lijepi pozdrav svima!
      imamo jedan specificnu situaciju
      otac je umro prije 10mj, 
      sva djeca su se odrekla nasljedstva u korist mame,no medutim sestra koja se ne javlja 2 godine nije
      mama je vlasnik 4/5 svega
      sad je nastao problem,auto treba registrirati,koristi ga sestra koja je s mamom,
      postoji li kakav nacin ili auto jednostavno na njivu?
      Hvala lijepa na odgovoru
    • objavio DennyC
      Pozdrav i poštovanje. 
      Zanimalo me vec dugo vremena par pitanja koja muce svakog ko se odluci na privremeni ili tarjni odlazak iz Hrvatske, pitanja su vezana za pravo, poreze, zdravstveno osiguranje i boraviste. Pa bi ovdje iznjeo nekoliko vjecnih pitanja iseljenika u nadi da ce netko s ovog foruma znati odgovore na ova pitanja. Zahvaljujem unaprjed svima.

Sve pocinje 2016 kada sam se odlucio otici iz HR pokusati zapoceti zivot u drugoj drzavi EU. Naime otisao sam u poreznu i u mup na šalteru naravno niko nije imao pojma sta ja trebam raditi, dali trebam odjavit boraviste, poreznu karticu, sta je s osobnom, sta je s zdravstvenim osiguranjem, sta je s icim. Ako neznaju oni kako bih znao ja? odlucio sam otici bez da sam ista napravio, jer informacije nisam dobio. Sada povremeno dolazim u HR. I svako malo citam clanke o kaznama oduzimanjima osobnih i kojekakvim glupostima.

Pa me zanima a i mnoge koji su u istoj situaciji par pitanja:
      1. Sto tocno napraviti i kome se javiti kad se napusta HR, porezna mup ko kako zasto? I sto napraviti osoba koje je vise godina vec vani a nije napravila nista od toga, koje su posljedice i kazne ili sl? I kome se obratiti da se to sve legalno sredi?

2. Zdravstveno osiguranje - dali gubimo ili negubimo pravo na zdravstveno osiguranje, samo po sebi ako sam dobro razumio svaki hrvatski drzavljanin ima besplatno zdravstveno po defaultu a dopunsko osiguranje sam placam i dan danas stoga zasto nebih imao pravo koristiti HR zdravstvo? I dalje imam HR osobnu i putovnicu, HR sam drzavljanin i placam svoje osiguranje. Takodjer na stranicama EUa sam procitao da osoba moze imati zdravstvo u samo jednoj drzavi EU ili sl, ja u inozemstvu placam svaki pregled i nemam zdravstveno osiguranje, stoga neznam dali i dalje imam pravo na Hrvatsko zdravstveno osiguranje kao jedino osiguranje koje imam i placam? I ako nemam na njega pravo? Kako se javiti kome i otkazati? takodjer mi koji smo vani vec par godina? dali moramo platiti kakvu naknadu ili kaznu jer smo zivili u drugoj drzavi a koristili zdravstvo u HR ponekad?

3. Porez. Dali treba odjavljivat ili nesto radit s poreznom karticom u HR? Dali moram placati ikakve naknade i razlike u porezu na zaradjen novac u inozemstvu? Dali Hrvatska ima ikakvo pravo na ista od toga? Koja je procedura kog povremenog rada u HR i povremenog vani?
      Npr osoba radi u Njemackoj 6mj i vrati se radi sezonu u HR 3mj. Iz obje drzave dobije povrat poreza. Dali mora javiti Njemackoj da je 3mj radio u HR i koliko je zaradio i dali to utjece na iznos povrata poreza u toj drugoj drzavi? I obrnuto?

Malo sam zakomplicirao ali nadam se da su pitanja donekle jasna.

Zahvalio bi svima koji si daju truda procitati i pomoci meni i brojnima koji smo izgubljeni u tim svim papirima i pravilima koja nekuzimo.

Zahvaljujem srdacan pozdrav
    • objavio amoretto
      Pozdrav!
      Najmoprimac je unajmio garažu, a nakon par mjeseci plaćanja prestao je plaćati garažu, ne javlja se na telefon i vlasnik/najmodavac s njim ne može stupiti u kontakt. Vlasnik je prepilio lokot i u svojoj garaži našao tuđe zaključano vozilo (bez tablica, izvana se ne vidi broj šasije), koje je vjerojatno najmoprimac ostavio. Vozilo je iz ranih 90ih, ni po čemu posebno, po slobodnoj procjeni za otpad. Za sad se ne zna što je u prtljažniku. Što vlasnik garaže može ili treba učiniti da se riješi vozila iz svoje garaže? Koja su mu prava i obveze? Otpad za odvoz vjerojatno traži dokaz o vlasništvu. S obzirom da nema ključa vozilo je teško i odtegliti pa i izgurati iz objekta.
    • objavio Adrega
      Pozdrav, 
      Majka sam malodobnog djetet od 9 godina koje je nakon razvoda 2012.g. povjereno na skrb i odgoj meni. Ocu je odredena alimentacija od 908,30kn mjesecno. Otac se prije dvije godine preselio u Njemacku i prije 13 mjeseci prestao placati alimentaciju za dijete. Nazalost, imam samo neke njegove brojeve mobitela i zadnje dvije adrese gdje je bio prijavljen, ali ne i trenutacnu. Nemam nikakve druge informacije. Cak ni njegov OIB. 
      Na koji nacin mogu pokreniti ovrhu i natjerati da placa alimentaciju?  Mislim da ima i neke nekretnine u Hrvatskoj. Koliko sam razumjela nadlezan je sud u Hrvatskoj. Koja je procedura s obzirom da je presuda postala pravomocna 2012.g?
      Hvala puno, 
      Adrega

• objavio MajaMajaMaja11
      Lijep pozdrav Svima 
      Našla sam se u nezavidnom situaciji pa bih bila jako zahvalna ukoliko netko ima informaciju vezanu za situaciju u kojoj se nalazim
      Prije 3 dana mi se auto registriran u Hrvatskoj pokvario na autoputu prilikom putovanja kroz Srbiju. Šlep služba da ge prevezla do nadležnog servisera Auto Moto Saveza u Beogradu. 
      Majstor je posljednja dva dana rastavljao motor u nadi da postoji mogućnost da se popravi dio, međutim danas mi je javio kako ga ne može popraviti zbog prevelike štete. Ponudio je da pokuša doći do zamjenskog motora i trenutno pregovara s vlasnikom jednog razbijenom automobila kojem je motor čitav i, ukoliko potencijalni prodavač bude voljan prodati ga, dat će mi ponudu.
      Ono što mene sada zanima jest koliko je to uopće izvedivo i kako se to može izvesti legalno. Majstori i posrednik u AMS-u me uvjeravaju da je to redovan postupak, spominju EU zakon o motoru kao rezervnom dijelu.... Ali, meni je to sve potpuno nepoznata zona i bojim se situacija o kakvim sa slusala a to je da ljudima na tehničkom carina oduzme auto. 
      Ne govorimo o malom trosku - nov motor je bar 1000eur, tu su i dosadašnji troškovi slepanja.... Ali. Isto tako, slepanje do Pule da ga tamo popravljam mi je jednako skupo, a nov auto trenutno nedostupan. 

Ima li netko informacije o ovakvim situacijama?, kakve papire treba dobiti od servisa i starog vlasnika, ppt rde o carinjenu.... Treba li to prijavljivati na granici ili u MUP..... Svaka informacija mi je i više nego dobro došla tako da unaprijed hvala

Maja
  • Online korisnici

• Napravi novi...