Jump to content

Tehnički pregled pri unosu vozila iz Njemačke


mi5lav

Preporučene objave

Poštovanje,

imam pitanje vezano uz tehnički pregled pri unosu vozila iz druge članice EU.

Naime, tehnički pregled vozila obavljen je tjedan dana prije unosa u drugoj članici EU (u mom slučaju Njemačkoj).

Na dvije naše stanice za tehnički pregled rekli su mi da tehnički pregled obavljen u drugoj članici ne vrijedi.

Na pitanje koje sam zatim postavio na europa.eu odgovorili su mi da tehnički pregled vrijedi,

nakon čega sam kontaktirao tehničku službu CVH u kojoj su mi opet rekli da pregled ne vrijedi.

Zaintrigiran temom površno sam istražio i naišao na slijedeće:

Prema direktivi 2014/45/EZ (http://eur-lex.europa.eu/legal-content/HR/TXT/?uri=CELEX%3A32014L0045) članak 8, stavak 3 piše:

Ne dovodeći u pitanje članak 5. i u slučaju ponovne registracije vozila već registriranog u drugoj državi članici, svaka država članica priznaje zapisnik o tehničkom pregledu vozila koji je izdala bilo koja druga država članica kao da ga je ona sama izdala, pod uvjetom da je zapisnik o tehničkom pregledu još važeći s obzirom na razdoblja određena za periodične tehničke preglede u državi članici u kojoj se vozilo ponovno registrira. U slučaju dvojbe država članica u kojoj je vozilo ponovno registrirano može provjeriti valjanost zapisnika o tehničkom pregledu prije nego ga prihvati. Države članice Komisiji dostavljaju opis zapisnika o tehničkom pregledu prije 20. svibnja 2018. Komisija obavješćuje odbor iz članka 19. Ovaj se stavak ne primjenjuje na vozila kategorija L3e, L4e, L5e i L7e.

Direktivu je prihvatio i CVH (http://www.cvh.hr/propisi-i-upute/pravilnici/zakon-o-sigurnosti-prometa-na-cestama/pravilnik-o-tehnickim-uvjetima-vozila-u-prometu-na-cestama/).

Molim Vas pomoć, možda ćete vi bolje znati zašto CVH ne priznaje tehnički pregled. Sutra predvečer idem registrirati vozilo pa mi je hitno da znam svoja prava u ovom slučaju.

Hvala!

Lijep pozdrav!

Mislav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Loše tumačenje propisa.Sutra na naš tehnički i gotovo.

 

Brzinski:

4. Neovisno o datumu posljednjeg tehničkog pregleda vozila, dotična država članica ili dotično nadležno tijelo može zahtijevati da ono bude podvrgnuto tehničkom pregledu prije datuma iz stavaka 1. i 2. u sljedećim slučajevima:

— u slučaju promjene imatelja potvrde o registraciji vozila,

 

8. „imatelj potvrde o registraciji” znači pravna ili fizička osoba na čije je ime vozilo registrirano;

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija