Jump to content

Tuzba za razvod braka


Anđeo tame

Preporučene objave

Pozdrav svima :) ovako,trenutno sam u procesu razvoda,imamo troje djece muz ne zeli ni cuti za sporazumni razvod pa nismo nikakav dogovor uspjeli postici u czss i savjetovano mi je da napisem tuzbu i zajedno s zapisnikom odnesem na sud. Ono sto me zanima je koliko ce se to otegnuti buduci da se nismo ni osnovne stvari uspjeli dogovoriti i sto me ceka na sudu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iskreno se nadam da ce tako biti ali poznavajuci njega mogla bi dobiti jos koju prijetnju samoubojstvom. Uglavnom,ako predam tuzbu iduci tjedan koliko se ceka na prvo rociste,mjesec dana ili duze?

 

I to varira od suda do suda, sve ovisi koliko ima nerješenih predmeta, kojem sucu će biti dodijeljen Vaš predmet isl.., no mišljenja sam da će malo ubrzati, samim time što se niste ništa dogovorili, a u pitanju su mld. djeca....

 

A dobro, Vi najbolje poznajete svog muža, ali ipak sam uvjerenja da će popustiti kad shvati "da je sve gotovo"...

 

Sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ono sto me zanima je koliko ce se to otegnuti buduci da se nismo ni osnovne stvari uspjeli dogovoriti i sto me ceka na sudu?

 

Ako se niste ništa uspjei dogovoriti, može trajati godinama. Vjerojatno i hoće.

Sud mora odlučiti i o tome s kim će djeca živjeti, o alimentaciji...

Niste opisala kakva je sada situacija - živite li sada u istoj nekretnini, gdje će tko živjeti nakon razvoda...?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jos uvijek zivimo zajedno jer on ne prihvaca da je gotovo,a ja ga zbog djece nemam srca otjerat jer ne znam gdje bi zavrsio buduci da sa svojima nije dobar i ne zeli ici kod njih. Zivimo u kuci mojih roditelja,nikakve zajednicke imovine nemamo,a on se u czss slozio samo da djeca ostanu zivjet sa mnom medjutim u izvjescu koje sam dobila to ne pise

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jos jedno pitanje,tuzbu na temelju primjera s neta sam napisala,a osim vjencanog lista,rodnih listova za djecu i izvjesca czss trebaju li mi jos kakvi dokumenti? I,da li moram odmah platiti 400kn ili se to placa poslije?

 

- Ne, s time da tužbu predajete u 4 istovjetna primjerka, a sve ostalo (privitke kao dokaze) u jednom...

- Pristojbu plaćate odmah kada predajete tužbu (čl. 4. st. 1.) Zakona o sudskim pristojbama (NN 157/13)....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja bih samo nadodao još jedan savjet, koji nije baš toliko pravne prirode, a to je da rastava podrazumjeva da se "rastavite" znači razdvojite, ako ste se već odlučili razvesti. Drugim riječima, da ne dođete u situaciju da se "papirnato" razvedete, a još uvijek živite u istoj kući i istom stanu, onda kao da se niste ni razveli... ako ćete nastaviti živjeti zajedno, onda je kao da se i niste rastavili. To vam je slično kao da se ne vjenčate, a živite zajedno, znači "niste" u braku, a zapravo jeste (izvanbračna zajednica). A kad se stvarno rastanete (razdvojite) onda nekako brže i lakše čovjeku dođe u svijet da je gotovo i ostalo koliko-toliko lakše ide.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rzvod braka i materijalna podjela su odvojeni procesi.

Naravno, da su odvojeni procesi, to nisam ni spominjao, a ako sam dobro shvatio, kuća ni nije bračna stečevina. Samo sam rekao da bi se trebali fizički razdvojiti, kao moje privatno mišljenje i napomenio da to nije direktan pravni savjet.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zašto vam samo "papir" čini toliku razliku? Osobno sam prošao kroz razvod i odselio sam se godina dana prije, nego je uopće pokrenuta sudska rastava (na kraju s njenim odvjetnikom dogovoren sporazumni) jer je nisam mogao "gledati" više i želio svoj mir. Ne želim ulaziti u vaše privatne probleme, karaktere itd., ali između ostalog i ovo napuštanje razgovora kod soc. radnice je znakovito da on u stvari ne želi razvod i želi ga izgleda izbjeći, ali ne zna kako, pa je "najsigurnije" da vam je blizu (jer onda se ništa nije promijenilo). Moje mišljenje ili totalni razlaz ili pokušati pregrmiti vaše "teške" karaktere...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni ne znaci nista jer je nas brak gotov odavno,ali valjda ce njemu znaciti kad ga dobije da je stvarno gotovo. Ja nisam od onih koji svu krivnju prebacuju na partnera jer znam da nikad ne moze samo jedno biti krivo,ali znam da sam ulozila svu svoju energiju da uspijemo,ali to je nemoguce ako se samo jedno trudi i zato sam i odlucila staviti tocku na ovaj odnos

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Dobila sam danas poziv na sud,pise da se na raspravu trebaju donijet svi dokazi,na kakve dokaze se misli?

 

Poštovana, uzmete jednostavno svu dokumentaciju za koju smatrate da bi Vam mogla koristiti i biti potrebita u postupku, a i sve ovisi poradi čega tražite razvod, ako su u pitanju ozbiljno i trajno narušeni obiteljski odnosi, sve čime možete dokazati da se radi o istom...

Jednom riječju, uzmete sve za što smatrate da bi se moglo koristiti u postupku, od viška glava ne boli, ali ako Vam nešto bude i falilo, možete isto naknadno dostaviti, jer zasigurno, u jednom ročištu sud neće riješiti predmet, tj. razvesti brak, osim ako se radi o zajedničkom Prijedlogu za rastavu braka...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Navela sam narusene odnose u tuzbi,ali buduci da nikad nije bio nasilan nekih pisanih dokaza nemam,ali svjedoka imam mogu onda njih pozvat?

 

Zašto ne, naravno, ako postoje svjedoci svađa i sl. nemilih radnji i događaja tijekom trajanja bračne zajednice, tj. svjedoci koji mogu potvrditi da su bračni odnosi teško i trajno poremećeni (čl. 51. st. 2. OZ), zasigurno će im sud pokloniti vjeru...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sala je uvijek dobrodosla :) jos nesto;on se vjerovatno nece pojavit na tom prvom rocistu,koliko puta se moze ne pojaviti? Znam da sam vec dosadna,ali ja bi da se to sto prije rijesi ali s njim je postalo nemoguce razgovarati da vecinom ni ne komuniciramo

Ma nema problema, niste dosadni, inače prakticiraju dva puta, treći put privođenje...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Prvo rociste odradjeno tj.odgodjeno jer se on nije pojavio kao ni nitko iz czss. Medjutim,danas me docekao sok muz je otisao kod socijalne radnice i rekao da mu ja nisam uopce dala pozive(sto nije istina,nisam mu ih dala u ruke nego ih ostavila gdje i inace ostavljam njegovu postu i nije bilo sanse da ih ne vidi)i takodjer rekao je da on zeli skrbnistvo nad djecom pa me zanima sto me sad dalje ceka i kolika je mogucnost da on skrbnistvo i dobije? U panici sam jer je svaku pricu okrenuo kako mu odgovara i bojim se i pomisliti da djeca budu dodjeljena njemu na skrb

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma nemate se čega bojati, to će se sve lijepo riješiti u sudskom postupku, tj. na ročištu na koje će se on kad-tad morati pojaviti.....

Sud će, uz pomoć CZSS i drugih radnji u postupku, utvrditi činjenice tko ima bolje uvjete za daljnji adekvatni razvoj djece, te će tome i povjeriti skrbništvo nad djecom, donijeti odluku o skrbništvu....samo polako, nemojte paničariti i ništa prejudicirati, sve su to samo riječi, a riječi su vjetar....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Buduci da je on sad takodjer rekao u czss da zeli djecu postoje li ikakve posljedice za mene ako uzmem djecu i odselim se kod svojih roditelja buduci da je on rekao da se ne namjerava iseliti dok sve ne bude gotovo,a zivot s njim postao je nepodnosljiv i radije cu i iseliti iz vlastite kuce nego ga gledati dok sve to ne bude gotovo!?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija