Jump to content

HRVI i EU tj Njemačka


siralex

Preporučene objave

Pozz svima.Dali netko zna pošto selim sa obitelji u Njemačku,dali imam ikakvih prava ili olakčica kao HRVI u Njemačkoj?Naime posto se tu vise neda živit selim sa obitelji tamo.Žena će radit,ja nažalost ne mogu a sin završava školu pa ce valjda i on pocet radit brzo.Vjerujem da se imaju kakve olaksice i sta bi mi bilo potrebno ako se ima od papira?Hvala unaprijed na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozz svima.Dali netko zna pošto selim sa obitelji u Njemačku,dali imam ikakvih prava ili olakčica kao HRVI u Njemačkoj?Naime posto se tu vise neda živit selim sa obitelji tamo.Žena će radit,ja nažalost ne mogu a sin završava školu pa ce valjda i on pocet radit brzo.Vjerujem da se imaju kakve olaksice i sta bi mi bilo potrebno ako se ima od papira?Hvala unaprijed na odgovorima.

HRVI si a ne NJVI ili ti DVI.

 

Nemaš ni ovdje od države za koju si "zaradio" invaliditet a ne u Njemačkoj koja nema nikakve veze sa time.

 

To je isto kao da ovi i invalidi iz Sirije pitaju imaju li kakva prava kod nas .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok,mislio kao invalid da si i tamo invalid i svugdje u svijetu.Znači netko tko je u kolicima nema u De.nikakva prava?Ja ću bit preko zene osiguran zdravstveno i na poreznoj a ako sam nesposoban za radit a zena me je prijavila i plaća im sva davanja od poreza itd mislio da mozda bude nesto od olaksica.Hvala na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo ako si hrvi Wermachta.

 

:smijeh2::palac:

 

Ok,mislio kao invalid da si i tamo invalid i svugdje u svijetu.

 

Kao držaljanin D, da. Čak u nekim stvarima i bez državljanstva ako si postao invalid na radu tamo. Za sve ostale, postoji mogučnost (za uirovljenike i invalide, ako mogu iole raditi) mini joba, bez prijave i doprinosa do 450E mj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li ces nesto dobiti u D, to ne znam, ali sam prilicno siguran da ce ti ukinuti invalidninu jer ne zivis u HR.

 

Na koju foru će to napravit tj.kakve veze ima di ja živim sa invalidninom???Ako baš hoće nek je uzmu,tko ih j...Kao zato bi uzeli a onda bi i naplaćivali dvostruki porez ljudima koji rade u De.Ništa čudno za naše lopine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

siralex, kako je Tvoje pitanje bilo čudno ( barem meni) evo da ja postavim jedno čudnije Tebi.

Ako branitelj ima PTSP (ne znam da li je to i kod Tebe tako) i sa tom bolesti ostvario RVI i mirovinu +invalidninu podležan je ići na kontrole i uzimanje lijekova ,a isti se odseli iz RH da li će on svaka tri (????) mjeseca dolaziti u RH na kontrole ili uopće netreba dolaziti kod specijaliste ?

Odselio se i iznenada ozdravio ( zbog promjene zraka ).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

siralex, kako je Tvoje pitanje bilo čudno ( barem meni) evo da ja postavim jedno čudnije Tebi.

Ako branitelj ima PTSP (ne znam da li je to i kod Tebe tako) i sa tom bolesti ostvario RVI i mirovinu +invalidninu podležan je ići na kontrole i uzimanje lijekova ,a isti se odseli iz RH da li će on svaka tri (????) mjeseca dolaziti u RH na kontrole ili uopće netreba dolaziti kod specijaliste ?

Odselio se i iznenada ozdravio ( zbog promjene zraka ).

 

Ne nego mi fali 2/3 noge i imam jos 2 gelera u sebi.Kad se odselim narast ce mi.A kad smo već kod ozdravljenja,nismo svi kao bivđi ministar Matić a i znam bar 10 ljudi koji sa dijagnozom PTSP nisu bili preko 10 godina na nikakvoj kontroli.Toliko o podležnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija