Jump to content

Izmjena zakona o porezu na kupovinu nekretnine


Snježa7

Preporučene objave

Molim, ako mi netko može pomoći...

U procesu sam kupovine stana, cijela procedura bi trebala biti gotova sredinom 12.mjeseca.. nakon toga moram prijaviti kupovinu nekretnine poreznoj. zanima me koji je rok za prijavu kupovine? i na koji način će se sad to gledati obzirom na najavljenu promjenu s 5 na 4%? Hoće mi porez biti 5% jer je kupljeno u ovoj godini ili 4%, ako npr.porezna izda rješenje iza 1.1.?

 

Hvala puno na pomoći!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim, ako mi netko može pomoći...

U procesu sam kupovine stana, cijela procedura bi trebala biti gotova sredinom 12.mjeseca.. nakon toga moram prijaviti kupovinu nekretnine poreznoj. zanima me koji je rok za prijavu kupovine? i na koji način će se sad to gledati obzirom na najavljenu promjenu s 5 na 4%? Hoće mi porez biti 5% jer je kupljeno u ovoj godini ili 4%, ako npr.porezna izda rješenje iza 1.1.?

 

 

 

Prvo pitanje:

Je li to vama kao stjecatelju (kupcu) prva nekretnina?

Ako jest, a radi se o staroj nekretnini (nije novogradnja) imate mogućnost zatražiti oslobođenje od plaćanja poreza na kupnju prve nekretnine.

 

Drugo pitanje:

Je li nekretnina koju kupujete novosagrađena?

U tom slučaju ne plaćate porez na promet nekternina.

 

 

Kao trenutak u kojem je nastala obaveza definira se datum (potpisivanje) kupoprodajnog ugovora.

Pa vi onda pokušajte kalkulirati je li vam povoljnije sklopiti ugovor prije ili iza 1.1. 2017.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moze pitanje bio bih vam zahvalan,ovako : mama misli kupit stan iz 2006 kroz 15 dana u njemu nitko nije zivio do sad,ja bi bio prvi . Ne znam dal se taj stan onda stavlja kao novogradnja? Dal ce platit porez? Ona nema nista na sebe,jel mora bit prijavljena tamo,i ako mora,dal se mogu ja uselit tamo i bit prijavljen pa da ne placamo porez,tj sta mi predlazete.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moze pitanje bio bih vam zahvalan,ovako : mama misli kupit stan iz 2006 kroz 15 dana u njemu nitko nije zivio do sad,ja bi bio prvi . Ne znam dal se taj stan onda stavlja kao novogradnja?

 

Najbolje da sami provjerite u nadležnoj poreznoj upravi tako da odnesete dokumentaciju tog stana.

Ako stan prodaje tvrtka preko računa s PDV-om, trebao bi se tretirati kao novogradnja.

U tom slučaju nema poreza na promet nekretnina.

 

Ona nema nista na sebe,jel mora bit prijavljena tamo,i ako mora,dal se mogu ja uselit tamo i bit prijavljen pa da ne placamo porez,tj sta mi predlazete.

 

Kupac stana koji je ostvario povlasticu mora se prijaviti u taj stan, i ne smije ga rentati.

Ćlan obitelji može živjeti u takvom stanu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru,

 

Dal ovdje postoji kakav dobar odvjetnik koji se bavi takvim slucajevima,tj veli lik da je stan pod hipotekom,veli prodavac da ce uklonit stan koji je pod hipotekom sa banke i stavit nesta drugo,to je firma nekakva. Zato trazim odvjetnika koji ce mi to sve pregledat pa ga platim. Moze mi se javit na pp

 

p.s stan je u sustavu pdv-a tvrtka prodaje stan preko racuna sa pdv

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija