Jump to content

Članak u ugovoru o kreditu sa "ili"


Henry

Preporučene objave

U ugovoru o kreditu imam članak koji određuje kamatu formuliran otprilike ovako (skraćeno)

 

"Redovna kamatna stopa....iznosi 6%

ili----------------------------------

Redovna kamatna stopa promjenjiva Euribor uvećan za 2% i na dan ugovaranja iznosi ** godišnje (slovima: ** posto)"

 

Pretpostavljam da je ovaj dio o Euriboru netko zaboravio izbrisati iz predloška u banci ali da li je to svejedno valjano ili nije jer ne piše iznos nego zvjezdice? Svejedno pomoću Euribora i onih 2% se može izračunati kamata bez problema, kako bi to za mene bilo puno povoljnije da li je to moguće primijeniti?

Inače u ugovoru su i na drugim mjestima predviđeni dodatni jamci ili slično gdje su umjesto imena polja sa zvjezdicama.

 

Da li bi mi netko mogao dati savjet o situaciji? Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U ugovoru o kreditu imam članak koji određuje kamatu formuliran otprilike ovako (skraćeno)

 

"Redovna kamatna stopa....iznosi 6%

ili----------------------------------

Redovna kamatna stopa promjenjiva Euribor uvećan za 2% i na dan ugovaranja iznosi ** godišnje (slovima: ** posto)"

 

Pretpostavljam da je ovaj dio o Euriboru netko zaboravio izbrisati iz predloška u banci ali da li je to svejedno valjano ili nije jer ne piše iznos nego zvjezdice? Svejedno pomoću Euribora i onih 2% se može izračunati kamata bez problema, kako bi to za mene bilo puno povoljnije da li je to moguće primijeniti?

Inače u ugovoru su i na drugim mjestima predviđeni dodatni jamci ili slično gdje su umjesto imena polja sa zvjezdicama.

 

Da li bi mi netko mogao dati savjet o situaciji? Hvala!

 

A što piše iza 6% ili?

Da li je 6% fiksna kamatna stopa ili je određen i promjenjivi parametar?

Po svemu sudeći imate slučaj dvije različite odredbe koje se odnose na kamatnu stopu u kreditu od kojih je druga znatno povoljnija jer je euribor trenutno u minusu pa bi vaša ks iznosila oko 1,85 ili 1,90%! Moguće je da se radi o grešci kako ste i vi zaključili, ali ugovor je obvezujući za vas, ali i za banku! Logično je da inzistirate na odredbi koja je povoljnija za vas!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Promijenjiva je ova stopa od 6% ali piše u skladu sa politikom banke ili tako nešto. Kasnije je promijenjeno u NRS6, ali naravno ovaj euribor bi mi bio povoljniji jedino nisam siguran da li je taj dio članka valjan obzirom na onaj dio "na dan ugovaranja iznosi ** godišnje (slovima: ** posto)" da li je to što su zvjezdice, a ne iznosi, pravno uobičajeni način da taj dio teksta bude nevažeći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija