Jump to content

Novi zakon ministra Medveda


jado

Preporučene objave

Prije 3 minuta, tadija24 je napisao:

Postovani Skywalker007,

- da mirovina bi trebala biti povolnija odnosno > cca za 30 %  a o tom ovisi vise faktora kao napr. da li idete u opću, koji omjer  rat/mir, prevođene činova kod vas 3 cina gore jer ste bili u specijalnoj , povecanje za dragovoljca, borbeni sektor 1600 dana x 0,50 kn itd.

lijepi pozdrav

Ovo 1600 dana x 0,50kn se u slučaju da ostvari status HRVI i da mu se izračun mirovine radi prema ZOPHB ne uzima u obzir. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 4 minuta, tadija24 je napisao:

Postovani Skywalker007,

- da mirovina bi trebala biti povolnija odnosno > cca za 30 %  a o tom ovisi vise faktora kao napr. da li idete u opću, koji omjer  rat/mir, prevođene činova kod vas 3 cina gore jer ste bili u specijalnoj , povecanje za dragovoljca, borbeni sektor 1600 dana x 0,50 kn itd.

lijepi pozdrav

Poštovani tadija24,

Hvala puno na brzom odgovoru nadam se bar malo većoj mirovini bar 15 % samo da se maknem dosta je više. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne postoji potvrda o ustrojbenom činu. Ako si bio zaposlenik MORH-a pošalješ im dopis s dostavnicom u kojoj tražiš da ti izdaju potvrdu o činu i dužnosti na kojoj si raspoređen te ti oni onda napišu da si bio u osobnom činu satnika, a raspoređen na ustrojbeno mjesto bojnika.

Obavezno navesti da ti ta potvrda treba u svrhu ostvarivanja prava na invalidsku mirovinu u skladu s člankom 15. ZOPHBR

uređeno: od gonzo-stari
ne vidim dobro pa mi slova nestaju
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 15 minuta, gonzo-stari je napisao:

Ne postoji potvrda o ustrojbenom činu. Ako si bio zaposlenik MORH-a pošalješ im dopis s dostavnicom u kojoj tražiš da ti izdaju potvrdu o činu i dužnosti na kojoj si raspoređen te ti oni onda napišu da si bio u osobnom činu satnika, a raspoređen na ustrojbeno mjesto bojnika.

Obavezno navesti da ti ta potvrda treba u svrhu ostvarivanja prava na invalidsku mirovinu u skladu s člankom 15. ZOPHBR

Nisam bio aktivni časnik, prema tome niti zaposlenik, već sam tu dužnost obnašao za vrijeme rata

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , prof je napisao:

Poštovani jado,

možete se zaposliti (mislim na puno radno vrijeme) i plaćati sve doprinose za direktora ili zaposlenika ovisno što ćete raditi.

Tijekom radnog odnosa mirovina Vam se umanjuje i iznosi 5 osmina sadašnje mirovine od 2050 kn, to jest cca 1281,25 kn.

Hvala gosp Prof

Mislim da cu se zaposliti kao prokurator u jdoo dakako formalno a raditi cu kao ispomoć prodavača i dobavljač za poduzeće

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 4 minuta, jado je napisao:

Hvala gosp Prof

Mislim da cu se zaposliti kao prokurator u jdoo dakako formalno a raditi cu kao ispomoć prodavača i dobavljač za poduzeće

Poštovani jado, biti će sve dobro dok tako bude prolazilo.

Kolika su mjesečna obavezna davanje za zaposlenog prokuratora, što kaže Vaša matematika ?

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 46 minuta, Šime2 je napisao:

Može li mi netko odgovoriti....ako sam bio na dužnosti po ustrojbenom činu bojnik-pukovnik, a imam osobni čin satnik, kako se obračunava mirovina i gdje se diže potvrda o ustrojbenom činu?

To  i mene zanima jer sam obnašao dužnost zamjenika zapovjednika bojne za operativno obavjestajne poslove a sobzirom da sam u profesionalnoj od 2011 a HZMO to nista nije uzeo u razmatranje prilikom obračuna mirovine, uzeo je u obzir samo dragovoljstvo kao i PTSP kao dijagnozu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo sad, prof je napisao:

Poštovani jado, biti će sve dobro dok tako bude prolazilo.

Kolika su mjesečna obavezna davanje za zaposlenog prokuratora, što kaže Vaša matematika ?

Lp

U konačnici bi to iznosililo 12 % na godišnjoj razini po poreznoj prijavi ukupno sa iznosom mirovina , dakle ukupni prihod mojih primanja u jdoo + mirovine . Dok ide ide

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, gonzo-stari je napisao:

Onda probaj vidjeti u svom područnom uredu za branitelje, tamo mora postojati evidencija o činovima i dužnostima pripadnika pričuvnog sastava za vrijeme rata. Ali, ne zamaraj se time jer će HZMO to sve tražiti službenim putem.

nije ured za branitelje, nego ured za obranu-oni vode pričuvu,a PU MORH vodi djelatni sastav za period dok je osoba bila djetni pripadnik HV.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

U Narodnim novinama su objavljena dva provedbena akta, koji omogućuju (po stupanju na snagu) početak provedbe postupka za sve one koji do sada nisu mogli podnijeti zahtjev za ostvarivanje statusa HRVI zbog isteka, Zakonom o pravima hrvatskih branitelja, propisanog roka.

https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2018_03_27_559.html

https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2018_03_27_558.html

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
prije 12 sati , buda2 je napisao:

Ma da.ja sam pogrešio.mislim da nitkome nisam napravio neku štetu sa krivo iznešenim podatkom.a i tko će Vas zaposliti na 3,5 sata dnevno??

Zaposlit će. Treba radne snage. Ima poslodavaca kojima treba baš netko na do 3.5 sati, tko želi raditi za te sate i biti plaćen pola od pune plaće za to radno mjesto. 

Na kraju, krajeva, tih 3.5 sati se piše, sve je legalno. A koliko se uistinu odradi i plati, eeeeee tko to zna, kao i u poslovima za i na puno radno vrijeme. 

Kažu statistike da je javni sektor u prosjeku, a za razliku od privatnog plaćen puno više. To su samo statistike i u praksi nije tako jer se u privatnom sektoru u 50% slučajeva pola plaće isplaćuje na ruke, pola preko računa, za razliku od javnog sektora gdje sve ide preko računa. Statistike broje i računaju samo ono što ide preko računa, odnosno ono za što se zna. 

Tako i ovo radno vrijeme do 3.5 sati. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...
, sakyco je napisao:

Jel išo ko od nezaposlenih dragovoljaca na procjenu radne sposobnosti , po novom zakonu. Ja dobio poziv. 2 hospitalizacije, kontinuirano lječenje od 2012. F 43.1 chr. F 60.0. I još svašta se nakalemilo.... kičma, zglobovi chr, gastritis aktivni chr,  tlak, anemia...

800 dana borbeni sektor. Civilnog staža godinu dana

Šta očekivati?

 

, Kompa je napisao:

Sve i ništa. 

Ništa jer ti f43. 1 ne moraju priznati ni 10% u svezi rata, a s obzirom na protok vremena od kontinuiteta liječenja i završetka rata. 

Sve. Tko zna, čuda su moguća. 

 

, beroduba je napisao:

Molim te objasni ljudima na koji način su te zvali na procjenu (kome i kakve si papire predavao)

Evo ja ,još na svoju žalost živ, nakon 2 godine da se javim po istom s.anju.Znači LOM mi napiso predlog za utvrđivanje opće nesposobnosti za rad isključivo zbog sudjelovanja u DR oko 800 dana, dragovoljac,borbeni sektor sve. Ćekao 2 godine za poziv na vještačenje,vještak odbio. Pišemi odvjetnik žalbu po čl.39. Žalba odbijena iz Zg Središnja služba. Prošle godine opet LOM radi obradu za vještačenje,nakon još 2 hospitalizacije,čeko vještačenje ni 3 mjeseca (debelo se iznenadio brzinom svjetlosti kojom sam došo nared za vještačenje). Obavito vještačenje u prosincu 2019 za procjenu radne sposobnosti u HZMO,još ćekam rješenje. 

Papire za HRVI predo u prosincu 2017. ,prošo predkomisiju i rekli da je bolest vezana za DR, Ništa pismeno nemam.

Jel ja imam šta čekat osim smrti u ovoj RH.  Jel očito se čeka da si sami napravimo(ne) prirodnu selekciju.

Sadašnji status naknada za nezaposlene branitelje.. Samohrani roditelj malodobnog djeteta,podstanar. 

Živio novi Zakon o braniteljima. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , sakyco je napisao:

 

 

Evo ja ,još na svoju žalost živ, nakon 2 godine da se javim po istom s.anju.Znači LOM mi napiso predlog za utvrđivanje opće nesposobnosti za rad isključivo zbog sudjelovanja u DR oko 800 dana, dragovoljac,borbeni sektor sve. Ćekao 2 godine za poziv na vještačenje,vještak odbio. Pišemi odvjetnik žalbu po čl.39. Žalba odbijena iz Zg Središnja služba. Prošle godine opet LOM radi obradu za vještačenje,nakon još 2 hospitalizacije,čeko vještačenje ni 3 mjeseca (debelo se iznenadio brzinom svjetlosti kojom sam došo nared za vještačenje). Obavito vještačenje u prosincu 2019 za procjenu radne sposobnosti u HZMO,još ćekam rješenje. 

Papire za HRVI predo u prosincu 2017. ,prošo predkomisiju i rekli da je bolest vezana za DR, Ništa pismeno nemam.

Jel ja imam šta čekat osim smrti u ovoj RH.  Jel očito se čeka da si sami napravimo(ne) prirodnu selekciju.

Sadašnji status naknada za nezaposlene branitelje.. Samohrani roditelj malodobnog djeteta,podstanar. 

Živio novi Zakon o braniteljima. 

Čekanje je odavno poznata stvar. 

Ni u mom slučaju, mada sam prošao sve nabrojano ali prije više od 10 godina, nije bilo bez čekanja i to višegodišnjeg. 

Na prvostupanjskoj komisiji su ti trebali reči što su ti odlučili vezano za postotak HRVI. To kaj su ti rekli da je vezano za rat, tebi ne znači ništa ako ti daju 19%. U mom slučaju je kod HRVI komisija bilo 30, 20, 30%. Uvijek potvrđeno isto i od drugostupanjsko. 

Pozdrav i sretno. 

uređeno: od Kompa
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, Kompa je napisao:

Čekanje je odavno poznata stvar. 

Ni u mom slučaju, mada sam prošao sve nabrojano ali prije više od 10 godina, nije bilo bez čekanja i to višegodišnjeg. 

Na prvostupanjskoj komisiji su ti trebali reči što su ti odlučili vezano za postotak HRVI. To kaj su ti rekli da je vezano za rat, tebi ne znači ništa ako ti daju 19% i manje. Mada da su ti i rekli, ne bi ništa od toga imao jer je drugostupanjsko važeće. U mom slučaju je kod HRVI komisija bilo 30, 20, 30%. Uvijek potvrđeno isto i od drugostupanjsko. 

Pozdrav i sretno. 

 

uređeno: od Kompa
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
, Kompa je napisao:

Čekanje je odavno poznata stvar. 

Ni u mom slučaju, mada sam prošao sve nabrojano ali prije više od 10 godina, nije bilo bez čekanja i to višegodišnjeg. 

Na prvostupanjskoj komisiji su ti trebali reči što su ti odlučili vezano za postotak HRVI. To kaj su ti rekli da je vezano za rat, tebi ne znači ništa ako ti daju 19%. U mom slučaju je kod HRVI komisija bilo 30, 20, 30%. Uvijek potvrđeno isto i od drugostupanjsko. 

Pozdrav i sretno. 

Danas bio na sahrani ratnog druga.

Čekao je ,... i danas dobio zastavu, trubu, par metaka i to je to. Njem ništ više netreba. Jedan odnas manje.

Ja nisam bio ni na prvostupanjskoj komisiji ,a predo SVE u prosincu 2017. . Nek mi neko odjasni gdje sam ja. 

Ili mi hoćete objasniti kako to da je to normalno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 godina kasnije...
Dana 14. 02. 2020. u 15:10, sakyco je napisao:

Danas bio na sahrani ratnog druga.

Čekao je ,... i danas dobio zastavu, trubu, par metaka i to je to. Njem ništ više netreba. Jedan odnas manje.

Ja nisam bio ni na prvostupanjskoj komisiji ,a predo SVE u prosincu 2017. . Nek mi neko odjasni gdje sam ja. 

Ili mi hoćete objasniti kako to da je to normalno.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.




×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija