Jump to content

Drugo radno mjesto


mihovili

Preporučene objave

Radim u Hrvatskoj Pošti. Zbog zdrastvenih problema nadležna medicina rada kod koje sam obavio ocjenu radne sposobnosti je dala preporuku da ne bi smio raditi na postojećem radnom mjestu. HP kaže da uopće nepriznaje rješenje medicine rada i da mi neda drugo mjesto da li je to dužna prema zakonu o radu čl. 41. Molim vas savjet.+

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radim u Hrvatskoj Pošti. Zbog zdrastvenih problema nadležna medicina rada kod koje sam obavio ocjenu radne sposobnosti je dala preporuku da ne bi smio raditi na postojećem radnom mjestu. HP kaže da uopće nepriznaje rješenje medicine rada i da mi neda drugo mjesto da li je to dužna prema zakonu o radu čl. 41. Molim vas savjet.+

 

Mislim da preporuku ne moraju uvažiti, već rješenje o djelomičnom ili potpunom gubitku radne sposobnosti Zavoda za mirovinsko osiguranje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da preporuku ne moraju uvažiti, već rješenje o djelomičnom ili potpunom gubitku radne sposobnosti Zavoda za mirovinsko osiguranje.

Članak 41.

(1) Ako kod radnika postoji smanjenje radne sposobnosti uz preostalu radnu sposobnost, smanjenje radne sposobnosti uz djelomični gubitak radne sposobnosti ili neposredna opasnost od nastanka smanjenja radne sposobnosti koju je utvrdilo ovlašteno tijelo u skladu s posebnim propisom, poslodavac je dužan, uzimajući u obzir nalaz i mišljenje toga tijela, ponuditi radniku sklapanje ugovora o radu za obavljanje poslova za koje je radno sposoban, koji moraju, što je više moguće odgovarati poslovima na kojima je radnik prethodno radio.

.......

(4) U sporu između poslodavca i radnika, samo je doktor specijalist medicine rada nadležan ocijeniti jesu li ponuđeni poslovi iz stavka 1. ovoga članka odgovarajući.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija