Jump to content

Pozvan za svjedoka bez potpisane izjave


tuznipogrebnik

Preporučene objave

Postovanje, prijatelj je nedavno uhapsen jer je u podrumu njegovog punca nadjena oprema za uzgoj marihuane i par osusenih grana, ka sam sutradan priveden na inf. razgovor pod sumnjom za isto kazneno djelo,te sam u razgovoru s njima i na njihovo poticanje izjavio da mi je kolega u par navrata dao marihuanu za koju sam mu ja nakon par dana dao odredjenu sumu novaca jer sam se osjecao duznim s obzirom na kol. poklonjenje mar.. Ja sam pusten kuc bez potpisivanja ikakve izjave... Nekidan me docekao poziv od drz odvjetnistva koji ja nisam preuzeo.. znaci osto je u posti.. Posto ja smatram da mi je cjelim postupkom nanesena sramota i steta mom ugledu te uopce ne zelim svjedocit ni za obranu ni za optuzbu,kakve su moje pravne opcije?? On i cura su navodno isto dali izjave nepotpisane gdje sami sebe terete i za uzgoj i za dilanje..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle, kao što legislativa na koju je Drot uputio kaže - svjedočenje je obveza, osim ako imate zakonom opravdani razlog da uskratite iskaz. Ako ga nemate, a inatiti ćete se, niti ćete time bogznašto pomoći prijatelju (pogotovo jer ispada da je priznao djelo) niti sebi, a još će vas se opaliti par puta po džepu.

 

Pa razmislite isplati li vam se to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle, kao što legislativa na koju je Drot uputio kaže - svjedočenje je obveza, osim ako imate zakonom opravdani razlog da uskratite iskaz. Ako ga nemate, a inatiti ćete se, niti ćete time bogznašto pomoći prijatelju (pogotovo jer ispada da je priznao djelo) niti sebi, a još će vas se opaliti par puta po džepu.

 

Pa razmislite isplati li vam se to.

 

mislio sam se pozvat na onaj dio gdje sve sto moze mene teretiti ili izvrgnut javnoj sramoti mofu odbit odg... E pa za mene je sve vezano uz taj slucaj posto jer rijec o drogi Javna sramota... I sta ako ja sve zanjecem?? jer kolko znam nitko znaci ni on ni ja nismo nikakve izjave potpisivali...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Davanje lažnog iskaza je kazneno djelo samo po sebi, pa vam se baš i ne isplati kockati se na opisani način.

 

Što se sramote tiče, ovo što ste nabrojili nije valjan razlog da uskratite iskaz. A i da jeste valjan, vi možete uskratiti odgovor na pojedino ili pojedina pitanja, ne i iskaz u cijelosti. U protivnom, svi svjedoci bi mogli pozivati se na ovakvo nešto kada bi bili pozvani za svjedoka.

 

Uostalom, u sudnici neće biti nikog doli suca, zapisničara, DO-a, okrivljenika i njegova branitelja, a vjerujte mi da se ti ljudi nagledaju i naslušaju stvari u usporedbi s kojima je ova vaša "sramota" smiješna.

 

Druga je stvar ako vam netko prijeti, ali i to se dade riješiti na određeni način.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa ja bi samo odbijo odg. na pitanja koja njega terete da ne ugrozim/i sramotim sevbe.. i sta mene boli k sta je njima sramota??

 

Važna vam je ta činjenica zbog mogućnosti da se vas kazni, ako neopravdano odbijete odgovoriti na pojedina pitanja.

 

Gledajte, meni osobno svejedno, odluka je samo vaša, a za potencijalne posljedice znadete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija