Jump to content

Svjedok u prekrsajnom postupku


Aki_89

Preporučene objave

Postovani

 

Pozvan sam kao svjedok prometne nesreće sa materijalnom stetom i lakse ozljeđenim osobama na prekršajni sud - žurni postupak (što to znači?).

Zanima me zasto sam pozvan ako sam vec policjskom sluzbeniku dao iskaz tokom ocevida ?

 

Da li je prilikom saslusanja na sudu zgodno mijenjati prvi iskaz dan za vrijeme ocevida posto sam u šoku dao dosta nejasan iskaz koji mozda nije potpuno tocan, ali sada se jos manje sjecam pojedinosti.

Kako je najbolje postupiti na sudu?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

žurni postupak (što to znači?).

 

Formalni pojam, ništa bitno za tebe kao svjedoka.

 

 

Zanima me zasto sam pozvan ako sam vec policjskom sluzbeniku dao iskaz tokom ocevida ?

 

Zato to što si rekao policajcu nije dokaz u postupku, nego te sud mora saslušati.

 

 

Da li je prilikom saslusanja na sudu zgodno mijenjati prvi iskaz dan za vrijeme ocevida posto sam u šoku dao dosta nejasan iskaz koji mozda nije potpuno tocan, ali sada se jos manje sjecam pojedinosti.

 

Točno tako i reći, da si bio u šoku i da si u međuvremenu dosta zaboravio. Odgovoriti najbolje što znaš, a ako nešto ne znaš ili nisi siguran, ne popunjavati praznine, nego reći da ne znaš ili nisi siguran.

 

 

Kako je najbolje postupiti na sudu?

 

Prvo moraš shvatiti da se ne sudi tebi. Svjedoci se nekad ponašaju kao da se brane, a nema nikakve potrebe za time. Što se sjećaš, reci, a što ne, reci da se ne sjećaš, nije nikakav problem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...
prije 16 sati , Kristina Floka je napisao:

Proslo je dosta vremena od vaseg slucaja sad tek nailazim, u istoj "gabuli" sam ( tj.ne ja,tata..) duga prica..mozete mi molim vas reci dali je sudac imao kod sebe zapisnik iz policije- vase izjave-, te po tom vas ispitivao..?

Obično imaju zapisnik o ispitivanju svjedoka u spisu predmeta, da, ali ne ispituju svaki detalj, već više općenito.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
prije 3 sati , Aki_89 je napisao:

Neznam da li je imao, nisam primjetio. Ispitivao je dosta detaljno posto je o mojoj izjavi ovisilo dosta toga.

 

Nije imao.Ima samo optužni prijedlog i zapisnik o očevidu.A i da je imao ono ne vrijedi nego mora ponovo ispitat.

uređeno: od sivko
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija