Jump to content

Hoću li u zatvor zbog ovoga?


gavro77

Preporučene objave

Lijep pozdrav,molim pomoć

 

Sinoć sam uhvaćen s O,3 grama marihuane.Ovako,ja to ne pušim a bio sam u autu s prijateljima nas 4 u autu i došla je interventna policija odjednom.Ja sam pio pivo,pregledali su nas i ispod sica su našli u pvc-u 0,3 grama trave.Oni su se svi prepali,interventni su rekli da ako nitko neće reć čije je,onda će to pisati vozaču i vlasniku auta.Iako nisam imao veze s tim,ja sam rekao pišu meni.Odveli su me u postaju,nakon provjere shvatili su da nikad nisam pravio osobnu iako imam 24 godine.

Dakle,dobio sam optužni prijedlog iz čl 3. ZOSZD zbog ta 0,3 grama te prekršajni nalog iz čl 27.st 1.,zbog osobne.

Na tom čl 27.,st 1.,su me oglobili s 3 tisuće kuna,međutim ne radim i nemam platiti a uz to me čeka sud zbog prekršaja od 0,3 grama....Što da očekujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo će čekat da platiš pa će pokrenut ovrhu a pošto nemaš kove zamjena će bit rad ako postoji u tvome mjestu.A mogu i zamjenit zatvorom po čl.34 st.4 http://www.zakon.hr/z/52/Prekršajni-zakon

 

na prek nalog ćeš se žalit da ti smanje kaznu kao i na kaznu od suda koju budeš dobio za travu.A možda za travu ne bude kazne nego samo liječenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svo troje interventnih dva policajca i interventna policajka su sami rekli 'Dogovorite se,čije je inače ide na vozača' ,tu sam mu ja odlučio pomoć i rekao im da pišu na mene'

Čak se jedan od interventnih u kombiju šalio 'Ja mu sad nebi ništa pisao,ona trojica se smrzla od straha od 0,3 marihuane a on je već kažnjavan za to a sad preuzima tuđe'

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svo troje interventnih dva policajca i interventna policajka su sami rekli 'Dogovorite se,čije je inače ide na vozača' ,tu sam mu ja odlučio pomoć i rekao im da pišu na mene'

oni su se šalili jer su navikli na to...pa i na to da se događa da prijatelji jedni druge štite iz raznih razloga...ali na sudu će biti da si ti priznao....

s obzirom na tvoje godine,moglo bi se reći da si "naivan",ali svi smo mi u tim godinama ponekad donosili slične odluke....na taj način si spašavao vozača,ali i onog tko je kriv...pa sad vidi koliko su i oni tebi spremni pomoći....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U svakom slučaju, oni će reći da si ti predao i rekao da je tvoje, što ti s tvojim negiranjem nosi 5000 kuna. Priznanje i molba za smanjenjem kazne će ju vrlo vjerojatno smanjiti.

 

I inače je praksa ekipe da se dogovori (i policajcima je tako jednostavnije), ali i da onda pomogne s plaćanjem kazne onom koji preuzme. To bi stvarno bilo fer od njih, s obzirom da si preuzeo krivnju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iako sve ovo stoji, mišljenja sam da bi zakonodavac trebao odrediti da se ovakve minorne količine manje od 1 grama jednostavno ne procesuira, jer se time apsolutno ništa, što se preventive tiče (generalne mislim), ne postiže.

 

0,3 g nije dosta ni za jedan pošteni joint, ali eto, naš zakonodavac odlučio da trenira strogoću na ovakvim bezvezarijama. Druga je stvar da je ova količina preostala nakon prodaje ili distribucije drugima, ali tu onda ionako ulazimo u kaznenu sferu, ne prekršajnu.

 

A o tome da nas zakonodavac faktički "potiče" ljude da drogu kupuju od "ovlaštenih" dilera, jer si je sami ne smiju proizvesti - neću više, jer sam već o tome pisao u slučaju našeg korisnika "Smillea", kojeg je sud "lijepo" kaznio, jer je bliskoj osobi, terminalno bolesnoj htio pomoći u ublažavanju boli od terapija, a kako nije imao više novaca da kupuje marihuanu "sa ceste", posadio si je par biljčica, a zauzvrat dobio osudu za 3 izuzetno ozbiljna kaznena djela, pa će ga sad do kraja života tretirati kao nekakvu hrvatsku verziju Pabla Escobara.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za to vam imaju lakonsko (naučeno) obrazloženje - podmeće nam protivna strana, nije to istina, provode medijski linč protiv nas i sl. gluposti.

 

Al stati pred kamere i reći nešto o legalizaciji droge ili ajmo reći prostitucije ili kažnjavanja banaka zbog financijskog "inženjeringa" ili o nekoj drugoj osjetljivoj temi - e, to baš nije pametno, jer će vas titulirati narkomanom ili perverznjakom ili lijenčinom/lopinom ili nekim sličnim zvučnim "epitetom". Udri argumentom ad hominem, to je najlakši način da nekog "ušutkate".

 

No, idemo u offtopic, pa ću stati. :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija