Jump to content

Pokretanje sudskog postupka za dug po tekućem računu


ivica74

Preporučene objave

Poštovani,

na plaći imam ovrhu po Diners kartici, a od kuće za financijsko posredovanje Prima Solvent sam dobila obavijest da se javim s prijedlogom rješavanja obveza. Javila sam im se, međutim od plaće ne mogu puno odvajati za dug po tek.rn. Rečeno mi je da će moj slučaj najvjerojatije pokrenuti sudski postupak naplate.

Zanima me što se dešava u tom slučaju, pošto mi je plaća zauzeta s drugom ovrhom, diraju li oni imovinu, jer je kuća moje vlasništvo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

na plaći imam ovrhu po Diners kartici, a od kuće za financijsko posredovanje Prima Solvent sam dobila obavijest da se javim s prijedlogom rješavanja obveza. Javila sam im se, međutim od plaće ne mogu puno odvajati za dug po tek.rn. Rečeno mi je da će moj slučaj najvjerojatije pokrenuti sudski postupak naplate.

Zanima me što se dešava u tom slučaju, pošto mi je plaća zauzeta s drugom ovrhom, diraju li oni imovinu, jer je kuća moje vlasništvo?

 

Da li ste dobili bančinu obavijest o USTUPU POTRAŽIVANJA Prima Solventu? Ako niste onda vjerojatno dug nije ustupljen već PS vrši uslugu naplate za banku! Naravno da vjerovnik (ne znamo koji je budući da ste premalo napisali) može pokrenuti prvo ovrhu na temelju vjerodostojne isprave, a ako prigovorite sve se pretvara u parnicu! Na osnovu ovrhe ili pravomoćne presude vjerovnik vas može ovršiti na novčanim primanjima ali i ostaloj imovini, pa i nekretninama! Cijeli postupak traje bar dvije godine do pravomoćnosti, pa imate vremena naći rješenje! Trenutno je u Saboru predložena izmjena Ovršnog zakona (amandman Gorana Aleksića) sa kojim se slaže i MOST da se zabrani ovrha na nekretninama ako je iznos duga manji od 50 000 kn, što bi olakšalo situaciju mnogim ovršenicima! Sa Prima Solventom budite oprezni naročito u pogledu priznavanja duga i dogovaranjem, naročito ako nisu otkupili dug od banke! :propis:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

od banke nisam dobila obavijest o Ustupu potraživanja. Oprostite, nisam dobro objasnila, znači dug za koji su me oni kontaktirali je dug po tekućem računu u Splitskoj banci. Dug je 18.000,00 kn. Kod te banke imam otvoren i zaštićeni račun, pa vjerovatno banka traži način da i sebe namiri. Hvala Vam na Vašem odgovoru i upozorenju za tu financijsku kuću. Dug ću podmiriti tijekom slijedeće godine. Nadam se da će proći u Saboru izmjena Ovršnog zakona, jer je puno ljudi ostalo bez svojih domova, a samo zato što su možda nekome željeli pomoći i biti jamac. U mom slučaju sudužnik sam sestri koja već 10mj.ne otplaćuje svoj stambeni kredit.

Hvala Vam još jednom!

Lijepi pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

od banke nisam dobila obavijest o Ustupu potraživanja. Oprostite, nisam dobro objasnila, znači dug za koji su me oni kontaktirali je dug po tekućem računu u Splitskoj banci. Dug je 18.000,00 kn. Kod te banke imam otvoren i zaštićeni račun, pa vjerovatno banka traži način da i sebe namiri. Hvala Vam na Vašem odgovoru i upozorenju za tu financijsku kuću. Dug ću podmiriti tijekom slijedeće godine. Nadam se da će proći u Saboru izmjena Ovršnog zakona, jer je puno ljudi ostalo bez svojih domova, a samo zato što su možda nekome željeli pomoći i biti jamac. U mom slučaju sudužnik sam sestri koja već 10mj.ne otplaćuje svoj stambeni kredit.

Hvala Vam još jednom!

Lijepi pozdrav!

 

Po svemu sudeći vaš dug još nije ustupljen PS i vjerovnik je banka! Pokušajte s njima dogovoriti nekakav reprogram duga ako je moguće a PS zanemarite jer oni ne mogu riješiti vaš problem! Pogotovo nemojte Prima Solventu NIŠTA UPLAĆIVATI jer oni nisu vaš vjerovnik! Vodite računa da je godišnja kamata na vaš dug (18000 kn) oko 2000 kn, pa ako pokušavate problem riješiti bez reprograma morate mjesečno uplaćivati barem 300 ili više kuna kako bi se iznos duga smanjivao! Razgovarajte, predlažite, pišite podneske, tražite! Najgore je biti pasivan ili gurati glavu u pijesak!:vjeruj:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija