Jump to content

Kčer napravil dug prema T-mobile


Mladen Detelj

Preporučene objave

Voli bi ako mi neko može dati pravi savjet. Kčer je napravila dug u T-mobile bez mojeg znanja. Da napomenem da je punoljetna ali živi s nama u zajedničkom domaćinstvu. Ne znam točno sve detalje ali došao je račun na nju od 2100 kn i rekla je da treba doći još jedan više od 3 000 kn, neće mi reči kako ga je napravila ali čini mi se da je uzela mobitel koji je kasnije prodala i to navodno s karticom, pa mene zanima da li postoji mogučnost da mene kao roditelja terete za taj dug?

 

Unaprijed hvala onome ko mi odgovori na moje pitanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

teretit vas nemogu jer to nije vaš dug,no postoji mogućnost da vas kćerka kasnije dovede u nezgodnu situaciju ukoliko dug neplati a druga strana pokrene ovrhu na pokretninama.
jel to može malo jasnije lijepo bi molio?Kako to mislite?Ona nema ni pokretne a ni nepokretne imovine, a ako ja nisam dug napravio zašto bi došao u nezgodnu situaciju? uređeno: od Mladen Detelj
greška i tekstu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ona nema ni pokretne a ni nepokretne imovine, a ako ja nisam dug napravio zašto bi došao u nezgodnu situaciju?

ako se dug ne bude platio....kroz određeno vrijeme (a to može biti i nekoliko godina) može doci do ovrhe nekretnine/pokretnine i tad će vam doci u stan ovršiti vrednije stvari...pošto je to sve vaše,nemogu vam to oduzeti,ali će vas dovesti u nezgodnu situaciju jer će te morati objašnjavati da je to vaše itd...

 

što se tiće nje...taj dug ,ako ne plati će još narasti...jer će doci do ovrhe (koja košta)....pa će joj blokirati račune (fina) i dok počne raditi oduzimati od plaće...bit će na crnim listama itd......ako se ne naplati na taj način...tada može doci do ovrhe tih pokretnina gdje onda i vas uvlaći u neugodnost (ako vam je to neugodno).......

ako imate mogučnosti,platite to,ako zaslužuje i imate dobar odnos s kčerkom....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako se dug ne bude platio....kroz određeno vrijeme (a to može biti i nekoliko godina) može doci do ovrhe nekretnine/pokretnine i tad će vam doci u stan ovršiti vrednije stvari...pošto je to sve vaše,nemogu vam to oduzeti,ali će vas dovesti u nezgodnu situaciju jer će te morati objašnjavati da je to vaše itd...

 

što se tiće nje...taj dug ,ako ne plati će još narasti...jer će doci do ovrhe (koja košta)....pa će joj blokirati račune (fina) i dok počne raditi oduzimati od plaće...bit će na crnim listama itd......ako se ne naplati na taj način...tada može doci do ovrhe tih pokretnina gdje onda i vas uvlaći u neugodnost (ako vam je to neugodno).......

ako imate mogučnosti,platite to,ako zaslužuje i imate dobar odnos s kčerkom....

 

Puno hvala na odgovoru Gorane .

Shvatio sam o čemu se radi, i naravno da bi mi bilo neugodno da mi dođu ovrhovoditelji po kuči premetati stvari, ili u najmanju ruku smetati.

Međutim dug i nije tako mali, oko 6 tisuća kuna je več sada. Kčer trenutno živi s nama i nadam se da više neće ako dođe do ovrhe jer nemam namjeru plačati tuđe gluposti. Zanimalo me samo da li postoji mogučnost da meni sjednu na mirovinu ili imovinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kčer trenutno živi s nama i nadam se da više neće ako dođe do ovrhe jer nemam namjeru plačati tuđe gluposti. Zanimalo me samo da li postoji mogučnost da meni sjednu na mirovinu ili imovinu.

nemogu vam sjesti ni na mirovinu ni na imovinu...jedino imate tu neugodnost ako dođe do ovrhe na pokretninama,ali i to neće biti u kratkom vremenu,a neće uopće biti ovrhe kod vas ako u tom trenutku ne bude prijavljenja na vašoj adresi...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija