Jump to content

Porez na kupovinu stana 4 ili 5%?


abusaef

Preporučene objave

Kupio sam manji stan u rujnu 2016. i u roku sam obavijestio poreznu, no evo uskoro će i 2017. i još nisam dobio nikakvu povratnu informaciju iz porezne koliko, gdje i do kada moram uplatiti porez.

Ako mi rješenje stigne u 2017. da li ću morati platiti 4 ili 5%? Logično bi bilo 5%, ali opet nedam se da ću ipak možda platiti 4% - svaka kuna je bitna :).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako sam dobro razumio "stari zakon" - još aktualan, u mom slučaju bi se gledao novi, ali samo kod povlastica. Ništa ne vidim o obvezama gdje nama povlastica. No kako novim zakonom neće baš biti povlastica, možda te povlastice ispadnu iz članka 27. :).

Uglavnom kod mene se radi o 2500kn razlike - meni je to puno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Evo, piše jasno u novom zakonu sada - u mom slučaju ide po starom zakonu.

 

Članak 35.

 

(1) Na sve sklopljene ugovore i druge isprave o stjecanju nekretnina, odnosno na sve odluke koje su postale pravomoćne, do 31. prosinca 2016., primjenjuju se odredbe Zakona o porezu na promet nekretnina (»Narodne novine«, br. 69/97., 26/00., 127/00., 153/02., 22/11. i 143/14.), neovisno o statusu porezne prijave.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija