Jump to content

Prekoracenje boravka u RH


Dina0000

Preporučene objave

Postovani,imam specificnu situaciju. Naime,moj partner iz Srbije je ljetos bio kod mene 87 dana te je 88 dan napustio zemlju samnom i bili smo od 3.9. do 18.11. u Srbiji. Zatim smo se zajedno vratili u RH,odmah je uredno prijavljen na moju.adresu. Medutim,7.12. je morao doci za Srbiju zbog rocista za razvod. Dakle,7.12. je presao RH granicu. 8.12. smo se htjeli vratiti nazad u RH,medutim tamo su utvrdili da ima unutar 6 mjeseci 15 dana prekoracenja i dobio je odbijenicu bez kazne i zaista su bili ljubazni i dobro su uradili posao. Medutim,ostao je upitnik,moze li on nakon 15 dana,npr. 16-i dan uci u RH samnom? Cim stignemo kod mene planiramo brak,boravak,uplata zdravstva,ja imam promanja dovoljna za garanciju,ima i nekih poslova koje moze raditi. Pomozite molim vas jer smo u frci,sta ako krenemo opet (a vodimo i njegovog sina) pa da ga opet odbiju. Nekako mi je logicno da mu se odbijaju ova 2.5mj u Srbiji,a vec je zasao u drugih 6mj,dakle da nije bilo prekoracenja imao bi pravo opet.na 90 dana? Jesam li na pravom tragu? Po izracunu datuma 23.12. bi mogao da ude u RH. Hvala puno,zaista ne znamo vise gdje da pitamo. Zvala sam i ambasadu,konzulat,policija na granici je zvala sve sto su mogli i kazu svatko tumaci na svoj nacin. Kako rijesiti ovu situaciju? Jos jednom hvala na pomoci.

Srdacno.

Dina

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija