Jump to content

poništenje punomoći za nasljedstvo


zelbic

Preporučene objave

Pozdrav!

 

Moja majka je prije 12 godina dala punomoć (potpisanu kod bilježnika) svojemu bratu i sestri da u njezino ime upravljaju prodajom imovine (stan + zemljište), nasljeđene smrću roditelja i tete.

 

Potpisala je:

- da se odriče trećine stana u korist sestre,

- da ju brat zastupa u imovinskoj raspravi,

- i da sa bratom djeli polovicu od prodaje zemlje (sestra se odrekla svoje trećine zemlje u njezinu korist).

Punomoći je slala njima, jer se nekretnine, brat i sestra nalaze izvan Hr, a majka živi tu u Hr.

 

Prodaja stana je zapela, a od prodane zemlje nije dobila polovicu (brat je privremeno potrošio novce i nije u mogućnosti vratiti), pa je majka razumljivo nezadovoljna, i želi razvrgnuti te punomoći.

 

Jednostavno pitanje glasi - što je nužno da poništi punomoć bratu, i prepuštanje trećine stana sestri, koju je potpisala?

 

Zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Punomoć se uvijek može opozvati u bilo kojem obliku cak i ako se majka toga odrekla u punomoći.

Nije joj potreban neki taksativno navedeni razlog ili bitan razlog.

 

 

Hvala. Da, i ja mislim da bi logično bilo da je tako, i da je to pravno jedostavna situacija.

Da li možda znate što je potrebno učiniti? Ako se recimo druga strana ne slaže sa promjenom te punmoći, kako to izvesti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Punomoć je jednostrano očitovanje volje i mišljenja sam da nije potrebna nikakva suglasnost opunomoćenika niti će njegovo protivljenje utjecat na povlačenje, što ne znači da on neće pokušati osporiti opoziv.

Što se tiče punomoći koje se odnose na nekretnine, tu je potrebno uputiti i obavijest o opozivu punomoći zemljišnoknjižnom odjelu općinskog suda.

Molio bih kolege da me isprave ako sam iznio neke pogrešne tvrdnje, prošlo je dosta vremena od kada sam proučavao punomoć.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija