Jump to content

Dokumenti nakon prestanka radnog odnosa

Josip1958
 Dijeli

Preporučene objave

Pozdrav.

Radio sam u firmi u kojoj sam dao otkaz radi prelaska na drugo radno mjesto te,sam sukladno potpisanom ugovoru odradio otkazni rok. Nakon 8 dana od prestanka rada nisqm dobio papire te sqm vlasnike kontaktirqo telefonski i rekli su da dodjem po dokumente koje moram predati novom poslodavcu. Mesjutim kada sam ih zvao da cu doci uvjetuju me da dodjem u vrijeme kada je vlasnik firme prisutan jer drukcije ne mogu da dobijem papire, znajuci da mi ne odgovara to vrijeme. Da lisuduzni iste te dokumente poslatinakon nekog odresjenog vremena npr postomna afldresu jer reqlno mogu odugovlaciti koliko zele.

Hvala

Dijeli na drugim stranicama

Čl. 130. Zakona o radu -

"Poslodavac je dužan u roku od osam dana na zahtjev radnika izdati potvrdu o vrsti poslova koje obavlja i trajanju radnog odnosa.

Poslodavac je dužan u roku od petnaest dana od dana prestanka radnog odnosa radniku vratiti sve njegove isprave i primjerak odjave s obveznoga mirovinskog i zdravstvenog osiguranja te mu izdati potvrdu o vrsti poslova koje je obavljao i trajanju radnog odnosa.

Poslodavac u potvrdi iz stavaka 1. i 2. ovoga članka ne smije naznačiti ništa što bi radniku otežalo sklapanje novog ugovora o radu."

Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

Dijeli

• Napravi novi...

Važna informacija