Jump to content

Odricanje potraživanja za alimentaciju


TPZ

Preporučene objave

Pozdrav svima,

 

situacija je ovakva. Nakon rastave roditelja i dodjele skrbništva majci, moj otac nije plaćao alimentaciju za mene i moju braću 12 godina. Tužili smo ga za neplaćanje alimentacije i nakon dugog procesa dosuđena mu je zatvorska kazna s početkom izvršenja u siječnju. Još uvijek se vodi utvrđivanje bračne stečevine mojih roditelja,konkretno oko obiteljske kuće. Kao privremeno riješenje donesena je sudska odluka prema kojoj su njih dvoje u suposjedu(svako ima pravo biti u svom dijelu kuće) dok se ne utvrdi drukčije, što znači da nitko nije uknjižen kao vlasnik kuće. Pošto mu gori pod petama, moj otac želi da potpišemo izjavu kod javnog bilježnika da se odričemo potraživanja za tu alimentaciju kako bi izbjegao zatvorsku kaznu, a zauzrat bi on nama ustupio svoj dio kuće(suposjed). Mene zanima što podrazumjeva ta izjava, znači li to da se mi automatski odričemo i našeg mogućeg nasljedstva nad nekom njegovom imovinom, i jeli uopće moguće da nam ustupi svoj dio kuće na taj način?

Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija