Jump to content

početak postupka, preuzimanje ovršnog postupka


Vidasjv

Preporučene objave

Iza pokojnog oca ostali su dugovi.

9.12.2016. preuzela sam Rješenje Općinskog suda kojim se mene i još jednu nasljednicu poziva preuzeti ovršni postupak koji je pokrenuti HRT preko odvjetničkog ureda 31.3.2015.

Sud je 2.4.2015. prekinuo postupak jer su došli do podatka da je ovršenik (moj pokojni otac) umro.

Ranije je 24.1.2011. javna bilježnica donijela je rješenje o ovrsi. Radi se o dugu od 476 kn i kamatama 47,32 kn do 31.12.2010. što je skupa 523,32 kn i troškovniku ovrhovoditelja koji je još 940,95 kn na dan 24.1.2011.

 

Primijenjuje li se za ovaj postupak koji sam pozvana preuzeti stari ili novi Ovršni zakon? Smatra li se da je postupak koji me pozivaju preuzeti započeo 24.1.2011. ili 31.3.2015.?

 

 

Treba li na dug od 523,32 kn i 940,95 kn platiti kamatu od dana kad sam preuzela Rješenje (9.12.), od 24.1.2011. ili od dana preuzimanja postupka?

 

Koliki su još dodatni troškovi zbog sudskog procesa?

 

AKo se žalim (npr. jer su pogrešno utvrdili nasljednike - uzeli su u obzir samo djelomično rješenje o nasljeđivanju, pozivaju se na stari Ovršni zakon u rješenju što je možda pogrešno), pa se nagodim s ovrhovoditeljem i platim, izbjegavam li neki trošak?

 

Mogu li platiti svoj dio duga (3/4) i javiti sudu da nemam potrebe preuzeti postupak jer sam namirila svoj dio duga, ili će me tražiti da riješim i 1/4 duga koji otpada na drugu nasljednicu?

 

PUno hvala na mogućem odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Smatra li se da je postupak koji me pozivaju preuzeti započeo 24.1.2011. ili 31.3.2015.?
sama riječ "preuzimanje"znači da se neradi o nikakvom novom postupku,odnosno Vi stupate u postupak koji je započeo kako navodite 24.01.2011.
Mogu li platiti svoj dio duga (3/4) i javiti sudu da nemam potrebe preuzeti postupak jer sam namirila svoj dio duga, ili će me tražiti da riješim i 1/4 duga koji otpada na drugu nasljednicu?
treba imati u vidu da za dugove ostavitelja nasljednici odgovaraju solidarno(svi za jednog,jedan za sve)što će reći da vjerovnik svoju cjelokupnu tražbinu može ishoditi od bilo kojeg nasljednika. uređeno: od Matrix
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija