Jump to content

darovanje-prodaja stana bratu


walter044

Preporučene objave

Poštovani,mala pomoć ako već nije kasno. Bratu i meni slijedi ostavinska i naslijenici smo za stan. Da bi jedan bio njegovo, a drugi moje vlasništvo, napravili smo darovni ugovor s mene na njega za moj stan (njemu prva nekretnina). Bilježnik nas nije upozorio da je on dužan platiti porez, ali nam je sad rekao da možemo poništiti ugovor.Dva su pitanja. Prvo: da li možemo poništiti ugovor bez posljedica na obojicu (normalno, ponovo će nas koštati bilježnik)? Drugo: da li onda možemo napraviti kupoprodajni ugovor za taj stan, te da li on ulazi u vlasništvo bez obzira da li te novce uplati (upišemo cijenu znajući da neće biti plaćeno), da li je tada oslobođen poreza na nekretninu i da li meni računaju prihod?

Znam da smo zakomplicirali, ali smo računali na znanje bilježnika. Unaprijed zahvaljujemo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo: da li možemo poništiti ugovor bez posljedica na obojicu
jel izvršen prenos prava vlasništva u zemljišnim knjigama
Drugo: da li onda možemo napraviti kupoprodajni ugovor za taj stan, te da li on ulazi u vlasništvo bez obzira da li tenovce uplati (upišemo cijenu znajući da neće biti plaćeno), da li je tada oslobođen poreza na nekretninu
u vezi sličnog se pisalo u temi http://www.legalis.hr/forum/showthread.php/89526-Prijepis-i-darovnica-stana
ali smo računali na znanje bilježnika.
nažalost po vas,nije posao javnog bilježnika da vodi računa dali određeni pravni posao potpada pod porezno oslobođenje uređeno: od Matrix
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija