Jump to content

Plaćanje promocije na fakultetu i predavanje diplomskih radova


Amalgam

Preporučene objave

Poštovani,

 

zanima me može li mi fakultet uskratiti diplomu ukoliko odbijem platiti promociju (na koju ne planiram ići) s obzirom da je to ipak dokument na koji valjda dobijemo pravo čim diplomiramo? U pravilniku nije definiran financijski aspekt promocije, a nakon tolikog razočaranja fakultetom žao mi im je ostaviti i lipe.

 

Druga stvar, fakultet očekuje da im se predaju uvezeni diplomski radovi u nekoliko primjeraka što mi je, s obzirom na opseg rada i količinu vizualnih priloga, popriličan izdatak. Zanima me je li moj diplomski rad moje vlasništvo na koje oni nemaju pravo jer nigdje, također, nije definirano tko snosi financije oko toga (naravno da mi je jasno da ću to snositi ja, ali im ne želim ostaviti svoj rad, a ako ga žele, neka ga kopiraju za svoju arhivu o svom trošku).

 

Povrijedili su moja prava ove godine i, budući da se situacija ne mijenja, a na moje apele su se oglušili, ne želim ostaviti ama baš nikakav trag na tom fakultetu.

 

Hvala puno na odgovoru.

 

Lijepi pozdrav

uređeno: od Amalgam
tipfeler
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Diplomski radovi se, barem prema mojim saznanjima i razgovoru sa ljudima sa gotovo svih fakulteta na području ZG Sveučilišta, predaju svugdje u (barem) 2 primjerka, pa si pogledajte što vam propisi Fakulteta kažu o tome (Statut, Pravilnik o studiju ili sl.).

 

Glede promocije se slažem s vama, ako joj ne namjeravate prisustvovati, nema ni troška glede vas po tom pitanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Diplomski radovi se, barem prema mojim saznanjima i razgovoru sa ljudima sa gotovo svih fakulteta na području ZG Sveučilišta, predaju svugdje u (barem) 2 primjerka, pa si pogledajte što vam propisi Fakulteta kažu o tome (Statut, Pravilnik o studiju ili sl.).

 

Glede promocije se slažem s vama, ako joj ne namjeravate prisustvovati, nema ni troška glede vas po tom pitanju.

 

Hvala vam na odgovoru.

 

Da, znam, kod nas se predaju tri spiralna i jedan tvrdo uvezeni rad, ali u tome je stvar, ne planiram im ostavljati tvrdo uvezeni rad (niti spiralni što se mene tiče) pa me zanima postoji li ikakva zakonska osnova po kojoj oni to smiju zahtijevati od mene s obzirom da ipak ja to financiram iz svog džepa? U pravilniku ta stvar nije definirana, samo je navedeno da je student dužan predati toliko i toliko primjeraka od kojih je jedan u tvrdom uvezu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gledajte, ako vam je ta materija regulirana internim aktom fakulteta, dužni ste je poštivati budući ste upisom na fakultet s istime sklopili ugovor u kojem ste, među inim, pristali i na uvjete koje za studiranje određuju kako Statut fakulteta, tako i drugi interni akti.

 

I nisam u ranijem postu spomenuo - ako bi se itko iz fakulteta danas-sutra koristio vašim diplomskim radom, morao bi vas navesti kao autora, jer je rad vaše autorsko djelo, tako da tu straha nema.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gledajte, ako vam je ta materija regulirana internim aktom fakulteta, dužni ste je poštivati budući ste upisom na fakultet s istime sklopili ugovor u kojem ste, među inim, pristali i na uvjete koje za studiranje određuju kako Statut fakulteta, tako i drugi interni akti.

 

I nisam u ranijem postu spomenuo - ako bi se itko iz fakulteta danas-sutra koristio vašim diplomskim radom, morao bi vas navesti kao autora, jer je rad vaše autorsko djelo, tako da tu straha nema.

 

Da, to mi je u potpunosti jasno. Mene ne brine što će netko to koristiti, dapače, svejedno mi je. Ja samo ne želim njima ostaviti fizičke primjerke, dakle tih 50ak komada papira koji se printaju o mom trošku. No, očito ću morati.

 

Hvala vam na brzom odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija